„Eternals” (2021) – ciekawostki o postaciach.

„The Eternals” opowiada o nowej w Uniwersum Marvela grupie superbohaterów. To kosmici, którzy w tajemnicy żyją na Ziemi od tysięcy lat. Po zdarzeniach przedstawionych w filmie „Avengers. Koniec gry” muszą jednak wyjść z ukrycia. Nieoczekiwana tragedia skłania ich do tego, by przeciwstawić się najstarszym wrogom ludzkości.

Zapraszam na kilkadziesiąt ciekawostek o postaciach z nadchodzącego filmu.

1. Gemma Chan jako Sersi.

Sersi w komiksach:

Sersi – W czasach nowożytnych nadal mieszkała w Nowym Jorku, kiedy Czwarta Armia Niebiańskich przybyła na Ziemię. Ikaris pozostawił Margo Damian pod jej opieką, gdy wyruszył bronić miasta przed atakiem Deviantów . Kiedy został schwytany, Sersi zaalarmowała innych Wiecznościowców, ale sama została schwytana przez siły Kro . Została zwolniona po zawarciu rozejmu i była częścią grupy, która ujawniła istnienie ras profesorowi Samuelowi Holdenowi .

Ciekawostki:

 • W komiksach Sersi jest przedstawicielką Przedwiecznych która stała się członkinią Avengers po tym , jak Gilgamesz został ranny w bitwie. Jednak ostatecznie zdecydowała się zostać w Nowym Jorku.

2. Richard madden jako Ikaris.

Ikaris w komiksach:

Ikaris – urodzony 20 tys. lat temu wśród tzw. polarnych Przedwiecznych (zamieszkiwali oni tereny dzisiejszej Syberii). W czasie wielkiego kataklizmu, który zatopił Atlantydę, to on uratował ludzi i zwierzęta, umieszczając ich na ogromnej arce. Pierwszorzędny wojownik, który wielokrotnie ścierał się z Dewiantami. Swego czasu poślubił zwyczajną mieszkankę Krety, z którą doczekał się syna, znanego z mitologii Ikara. Obrońca ludzkości i przywódca Przedwiecznych tuż po tym, jak na tym polu skutecznie rzucił wyzwanie Thenie.

Ciekawostki:

 • W komiksach Ikaris był Przedwiecznym trzeciego pokolenia.

3. Salma Hayek jako Ajak.

Ajak w komiksach:

Ajak – urodzony również wśród tzw. polarnych Przedwiecznych, walczył w wojnie trojańskiej i od tamtej pory w Grecji mylono go z Ajaxem. Wśród Azteków postrzegany jako bóstwo, kilkukrotnie walczył u boku Thora. Nienawidzi się z Makkari do tego stopnia, że chciał, by Gilgamesh go zgładził. To on bywał wysyłany do rozmów z Celestianami.

Ciekawostki:

 • W komiksach Ajak był mężczyzną urodzonym na Syberii, archeologiem oraz członkiem podgatunku zwanego Polarnymi Przedwiecznymi.
 • Ajak jest jedną z licznych postaci, których płeć została z zmieniona w stosunku do ich komiksowych odpowiedników.

4. Kumail Nanjiani jako Kingo.

Kingo w komiksach:

Kingo – zrodzony w japońskiej osadzie Przedwiecznych, na dzisiejszej wyspie Hokkaido. Przebywał w Kraju Kwitnącej Wiśni także w czasach feudalnych, fascynując się kulturą samurajów. Niewiele wiadomo o jego życiu – współcześnie jest wielką gwiazdą filmową w Japonii, uwielbiając portretować samurajów.

Ciekawostki:

5. Lia McHugh jako Sprite.

Sprite w komiksach:

Sprite – w przeciwieństwie do innych Przedwiecznych Sprite jest traktowany jako podstępny żartowniś, co wykorzystuje w płataniu figli ludziom. To on jest inspiracją dla postaci o tym samym imieniu, którą stworzył Szekspir. Nie znosi, gdy ktoś traktuje go jak dziecko (Sprite tylko wygląda na 13-latka, nie może bowiem rosnąć – w rzeczywistości ma wiele tysięcy lat). Przez pewien okres był telewizyjną gwiazdą programu „That’s so sprite”.

Ciekawostki:

 • W komiksach Sprite jest Przedwiecznym. W przeciwieństwie do bardziej stoickich i szlachetnych Przedwiecznych, Sprite jest uważany za psotnika, często oszukującego innych Przedwiecznych swoimi iluzjami.
 • Sprite jest jedną z wielu postaci, których płeć została zmieniona w stosunku do ich komiksowych odpowiedników.

6. Brian Tyree Henry jako Phastos.

Phastos w komiksach:

 

Ciekawostki:

 • W komiksach Phastos jest Przedwiecznym, często mylonym z greckim bogiem kowalstwa Hefajstosem i mistrzem Technologicznym Przedwiecznych z Ziemi.

7. Lauren Ridloff jako Makkari.

Makakri w komiksach:

Makkari – od dzieciństwa pragnął zwiększać swoją szybkość. Rodzice, widząc jego fascynację prędkością, pomagali mu w uczeniu się o rozmaitych technologiach. Osiągnął na tym polu tak wysoki poziom, że został członkiem Gildii Technologicznej. W starożytnym Egipcie jako Tot uczył Egipcjan pisać, w Grecji mylono go z Hermesem, w Rzymie z Merkurym. Walczył w wojnie trojańskiej, służył Władowi Palownikowi, obserwował bitwę pod Alamo. Operował także jako Hurricane.

Ciekawostki:

 • W komiksach Makkari był mężczyzną i jednym z Przedwiecznych, który chronił Ziemię pod pseudonimem rzymskiego boga Merkurego i szybkonogiego samozwańczego stróża prawa Hurricane.
 • Makkari jest jedną z wielu postaci, których płeć jest inna w stosunku do komiksowych bohaterów, na których są wzorowani. Jest także pierwszą głuchoniemą postacią MCU.

8. Barry Keoghan jako Druig.

Druig w komiksach:

Druig – W czasach współczesnych Druig służył jako agent KGB w Rosji i odkrył, że lubi torturować ludzi. Kiedy Ziran Tester przeszedł przez Polarię, Druig planował zabić go za pomocą „Broni”, o której dowiedział się torturując swojego kuzyna Ikarisa , ale Ikaris zdezintegrował Druiga, zanim zdążył wystrzelić broń.  Jego ciało zostało następnie odzyskane przez Niebiańskich i umieszczone w wiecznej przechowalni w Aneksie profanacji. Jego pojemnik został nawet naruszony podczas bitwy między Godstalkerem a Genis- Vellem.

Ciekawostki:

 • Transmutacja materii: Druig jest bardziej uzdolniony niż większość Wiecznościowców w posługiwaniu się transmutacją materii. Zuras nazwał go wysoce skutecznym „Zmieniaczem”.
 • Jako Wieczny, Druig jest w stanie rzucać iluzje, zmieniać swój wygląd lub sprawiać, że ludzie ignorują jego obecność.

9. Don Lee jako Gilgamesh.

Gilgamesh w komiksach:

Gilgamesh – urodzony najprawdopodobniej przed epoką lodowcową, przed 5 tysiącami lat był królem sumeryjskiego miasta Uruk. Dawny przyjaciel Achillesa i króla Dawida, wielki wojownik. Za swoją pychę i wtrącanie się w ludzkie sprawy został wypędzony przez Zurasa. Później mówiono o nim używając przydomku Zapomniany. Kilkukrotnie pomagał Avengers w walce, na krótki czas dołączył nawet do ich składu. Zginął w starciu z Immortusem, by później odrodzić się w Brazylii – nie pamiętał jednak swojego poprzedniego życia. Wspomnienia przywrócił mu Ajak.

Ciekawostki:

 • Kiedy Thor i Gilgamesh spotkali się po raz pierwszy, walczyli ze sobą. Później zjednoczył ich wspólny wróg, kosmiczni Celestials (Niebianie).
 • Starodawny kostium wzmacnia u Gilgamesha naturę Wiecznego i pokazuje jego siłę.
 • Gilgamesh jak i reszta jego rasy walczy z Asgardczykami o władze w kosmosie.

10. Angelina Jolie jako Thena.

Thena w komiksach:

Thena (urodzona jako Azura) – w młodości dążyła przede wszystkim do zdobywania wiedzy i doskonalenia się w sztuce walki, to prawdopodobnie dla niej, a nie olimpijskiej Ateny założono miasto Ateny. Wyznała publicznie, że należy do Przedwiecznych, sprzymierzała się z Thorem i Avengers. Po śmierci Zurasa została przywódczynią swojej rasy, jednak trauma spowodowana odejściem ojca nie pozwoliła jej na normalne funkcjonowanie. W trakcie wojny wietnamskiej zaszła w ciążę ze złoczyńcą, Dewiantem Kro – owocem ich miłości były bliźniaki, które Thena oddała pod opiekę bezpłodnej kobiecie.

Ciekawostki:

 • W komiksach Thena urodziła się jako Azura, ale jej imię zostało zmienione by bardziej przypominała grecką boginię mądrości i strategii, Atenę. Z człowiekiem, Thomasem Eliotem ma syna Joeya. Jest także córką Zurasa i kuzynką Thanosa.

 

Może Ci się spodobać: