44 ciekawostki z filmu „Deadpool” (2016)

Wade Wilson to były agent służb specjalnych zarabiający na życie jako najemnik. W dniu, kiedy poznaje Vanessę jego życie zaczyna przypominać idyllę. Jest zakochany z wzajemnością i planuje przyszłość. Szczęście jednak nie trwa długo. W trakcie badań zostaje u niego wykryty nowotwór złośliwy. By oszczędzić cierpienia swojej narzeczonej ucieka i postanawia poddać się alternatywnemu leczeniu. W wyniku eksperyment Wade pozbywa się raka i uzyskuje nieprzeciętne zdolności. Skutkiem ubocznym jest całkowite oszpecenie. Uzbrojony w nowe moce wyrusza na poszukiwanie człowieka, który może mu przywrócić dawny wygląd.

44 ciekawostki z filmu Deadpool (2016)

1. Podczas jednego z wywiadów Ryan Reynolds ujawnił, że postać taksówkarza „Dopinder” została nazwana na cześć „naprawdę fajnego faceta”, którego znał w szkole podstawowej, a który zginął, gdy został trafiony piorunem. Miał to być hołd dla niego.

2. Za pośrednictwem fundacji Make-A-Wish 13-letni Connor McGrath, śmiertelnie chory fan z Edmonton, poprosił o udział w specjalnym pokazie filmu Deadpool, który odbywał się w Los Angeles. Nie mógł tego zrobić ze względu na powagę jego choroby. Ryan Reynolds usłyszał jego historię, pojechał do Edmonton i zaskoczył go prywatnym pokazem specjalnym filmu. Reynolds powiedział, że chłopiec był pierwszą osobą, która zobaczyła film. Utrzymywali kontakt aż do śmierci Connora kilka miesięcy później. Reynolds oddał mu hołd na swoich stronach w mediach społecznościowych.

3. Ryan Reynolds powiedział, że Deadpool będzie ostatnią postacią z komiksu, jaką kiedykolwiek przedstawi. Nie ma jednak nic przeciwko przyszłym sequelom i/lub epizodom jako Deadpool.

4. W prima aprilis 2015 Ryan Reynolds napisał na Twitterze, że film zostanie oceniony jako PG-13, co wywołało reakcję fanów, ponieważ postać Deadpoola często przeklina i popełnia akty przemocy. Później tego samego dnia Reynolds potwierdził, że to był żart, a film zostanie oceniony jako R.

5. Kostium Deadpoola pierwotnie miał pod spodem warstwę mięśni, ale musiał zostać usunięty: Ryan Reynolds był tak muskularny, że kostium był dla niego zbyt ciasny.

6. Nałożenie makijażu całego ciała Ryana Reynoldsa zajęło osiem godzin. Kiedy był już ucharakteryzowany, nie był w stanie usiąść ani położyć się.

7. Ten film miał niższy budżet niż którykolwiek z filmów X-Men, Iron Man, Avengers czy Captain America.

8. W komiksach Marvela Vanessa jest zmiennokształtną mutantką, która występuje pod pseudonimem Copycat. Składa hołd swojej komiksowej wersji, kiedy wspomina, że ​​„odgrała wiele ról”.

9. Kiedy Gina Carano kręciła scenę walki na złomowisku, bardziej martwiła się o pająki niż o cokolwiek innego, nawet o swoje akrobacje.

10. W napisach otwierających krąży People Magazine z nagłówkiem „Ryan Reynolds: Sexiest Man Alive”. Jest to prawdziwe wydanie magazynu, w którym Ryan Reynolds został nazwany „Najseksowniejszym żyjącym mężczyzną” (2010).

11. W filmie miał być powtarzający się gag z udziałem Wade’a i innych bywalców baru, obstawiających pieniądze na to, jak umrze Amy Winehouse. Zostało to wycięte, ponieważ Winehouse rzeczywiście umarła jakiś czas po napisaniu scenariusza, czyniąc żart mocno niestosownym.

12. Film został wydany w lutym 2016 roku, dokładnie 25 lat po pierwszym występie Deadpoola w New Mutants #98.

13. Po sukcesie filmu Chris Pratt , Chris Evans i Robert Downey Jr. gratulowali Ryanowi Reynoldsowi na Twitterze. Szczególnie Evans i Downey posunęli się nawet do żartobliwej kłótni o przynależność do zespołu Reynoldsa na potrzeby ich filmu Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów (2016).

14. Wczesne szkice scenariusza zawierały żart, w którym ujawniono, że maska ​​Deadpoola była w rzeczywistości kupioną w sklepie maską Spider-Mana, która została wywrócona na lewą stronę. Zostało to prawdopodobnie wycięte ze względu na potencjalne problemy prawne.

15. Scena stalkera dostarczającego pizzę pochodzi bezpośrednio z numeru 10 komiksu Deadpoola z 2008 roku, z tą różnicą, że w filmie miało to miejsce, zanim Wade stał się Deadpoolem, podczas gdy w komiksie był już nim od jakiegoś czasu.

16. Ryan Reynolds był już wielkim fanem postaci Deadpool na długo przed rozważeniem tego filmu przez studio i czytał komiksy przez prawie dekadę. Miał szansę zagrać Wade’a Wilsona w X-Men geneza: Wolverine (2009) i bardzo nie lubi sposobu, w jaki ten film go przedstawił. Postanowił wyprodukować i sfinansować część tego filmu, zarówno jako sposób na zaspokojenie własnego pragnienia zagrania swojej ulubionej postaci z komiksu, jak i jako przeprosiny dla fanów, którzy byli rozczarowani poprzednim filmem.

17. Dziwnie nazwany klub ze striptizem w filmie, No.5 Orange, to prawdziwy klub ze striptizem w Vancouver w Kolumbii Brytyjskiej.

18. Daniel Cudmore , który wcielił się w Colossusa w X-Men 2 (2003) i X-Men: Przeszłość, która nadejdzie (2014), odmówił ponownego wcielenia się w tę rolę w tym filmie. Został zastąpiony przez Andre Tricoteux.

19. W planach było zrobienie sequela X-Men geneza: Wolverine (2009), do którego powróci Deadpool. Jednak ze względu na mieszane recenzje i słabą wydajność kasową tego filmu, sequel został porzucony i zmieniony w ten quasi-reboot.

20. Były plany na kamee od różnych innych X-Men, w tym Hugh Jackmana jako Wolverine’a, ale studio potwierdziło, że były zbyt drogie.

21. Według Ryana Reynoldsa miecze Deadpoola noszą nazwy „Bea” i „Arthur”. W komiksach Deadpool zakochał się w Bea Arthur, kiedy jeszcze żyła. Nosi również koszulę z Arturem podczas swojej randki z Vanessą.

22. Bob pierwotnie miał być prawdziwym Bobem z HYDRY, ale połączenie ograniczonego budżetu filmu i możliwych działań prawnych ze strony Marvela zmusiło pisarzy do usunięcia jakichkolwiek wyraźnych odniesień do HYDRY.

23. Aby przygotować się do roli Negasonic Teenage Warhead, Brianna Hildebrand przez kilka miesięcy trenowała Muay Thai.

24. Postacie Marvela, Cannonball i Garrison Kane, zostały usunięte z kolejnych przeróbek scenariusza, przy czym ten ostatni został pominięty z powodu obaw budżetowych dotyczących wymaganego CGI dla jego cybernetycznych ramion.

25. To pierwszy film X-Men, w którym nie pojawiają się ani Wolverine, ani profesor X. Co najwyżej obaj są wymienieni z imienia, a Wade nosi wycietą twarz Hugh Jackmana jako maskę.

26. Ryan Reynolds wykonał w tym filmie wiele własnych scen kaskaderskich.

27. W końcowej scenie rozbity lotniskowiec wygląda jak Helicarrier z filmów Avengers. Ponieważ jednak seria X-Men jest własnością Foxa, a seria Avengers jest własnością Marvela, reżyser Tim Miller zaprojektował ją tak, aby wyglądała jak najbardziej, jak transportowiec Avengers, ale bez przekraczania linii prawa i ryzykowania procesu sądowego przez Marvela. Marvel i Fox toczą od dawna walkę o to, co można, a czego nie można wykorzystać w swoich filmach.

28. Buty, które nosi Deadpool, to czarne Nike SFB, popularne buty noszone przez siły zbrojne USA.

29. Reżyser Tim Miller pochwalił poświęcenie Eda Skreina (Ajax/Francis) w swojej roli, mówiąc: „Naprawdę, naprawdę ciężko pracował” nad sekwencjami walki i wykonał około 80% własnych wyczynów kaskaderskich w filmie.

30. Ryan Reynolds rozpoczął karierę aktorską w 1991 roku, również w roku, w którym Deadpool został po raz pierwszy wprowadzony do komiksów.

31. Scenarzysta Rhett Reese i reżyser Tim Miller przypisują Jamesowi Cameronowi i Davidowi Fincherowi pomoc w tworzeniu filmu. Obaj reżyserzy czytali i uwielbiali wczesne wersje robocze scenariusza, a także wykorzystali swoją długą historię ze studiami 20th Century Fox, aby przekonać kierownictwo do spróbowania filmu. Fox początkowo zgodził się tylko na wersję PG-13, ale zgodził się na ocenę R po pewnych cięciach budżetowych.

32. Piosenka „Careless Whisper” jest wymieniana w całym filmie jako wykonywana przez Wham! . Było to dezorientujące dla wielu członków publiczności spoza Ameryki Północnej i Japonii, ponieważ w pozostałych częściach świata piosenka została wydana jako pierwszy solowy singiel George’a Michaela.

33. Piosenka ze ścieżki dźwiękowej jest poprawioną wersją „Deadpool Rap”, która została napisana do filmu przez „Teamheadkick”, a tekst został zmieniony, aby pasował do fabuły filmu.

34. Słowo „f***” wypowiadane jest 79 razy.

35. Taskmaster był w pewnym momencie w scenariuszu, ale został wycięty, ponieważ był zbyt drogi, zwłaszcza że Marvel nadal ma do niego prawa. Postać pojawiła się w filmie Marvel Studios „Czarna wdowa” (2021).

36. Ten film był szóstym najbardziej dochodowym filmem 2016 roku.

37. Akcja filmu rozgrywa się w zresetowanej linii czasowej kinowego uniwersum X-Men ustanowionego w X-Men: Przeszłość, która nadejdzie (2014) i X-Men: Apocalypse (2016). Akcja filmu rozgrywa się 33 lata po X-Men: Apocalypse (2016).

38. Podczas walki na autostradzie znajduje się zjazd na Parker Avenue. Deadpool w komiksach często współpracował lub był był przeciwko Spider-Manowi, znanemu również jako Peter Parker.

39. Podczas montażu, w którym Deadpool szuka Francisa, bije bandytów w dokładnie tym samym magazynie, w którym Hannibal King (również grany przez Ryana Reynoldsa ) bije bandytów w montażu do filmu Blade: Mroczna trójca (2004).

40. Tim Miller wstrzymał się z pracą nad CGI dla Colossusa do czasu zmontowania filmu, aby uniknąć wydawania pieniędzy na ujęcia, które nie zostaną wykorzystane.

41. Film jest spin-offem spin-offu. Film jest spin-offem X-Men geneza: Wolverine (2009), który jest spin-offem X-Men (2000). Ryan Reynolds zadebiutował w kinie jako Deadpool w X-Men geneza: Wolverine (2009).