Znani aktorzy jako dzieci. Gdzie oni zaczynali?

Można śmiało powiedzieć, że aktorstwo jest najczęściej karierą na całe życie wśród wielu osób w branży. To jedna z niewielu branż w której karierę można zacząć już jako dziecko i kontynuować ją przez całe życie. Na pewno mieliście kiedyś taką sytuację, że zaskoczyło Was, że Wasi ulubieni aktorzy dziś, grali przed laty w jakimś serialu który pamiętacie jak przez mgłę.

Dzisiejsza lista ma na celu przypomnienie Wam, gdzie mogliście już widzieć dziś znane i lubiane gwiazdy.

1. Laurence Fishburne jako Josh West Hall w Tylko jedno życie (1974–1976)

Laurence Fishburne, lepiej znany jako Morfeusz, bo spójrzmy prawdzie w oczy, jest twarzą tej postaci, jest najbardziej znany ze swojej roli w trylogii filmów science-fiction Matrix. Ale pomimo tego, że jest najbardziej znany z powyższego, pamiętaj, że jest aktorem od prawie 50 lat i w tym czasie został obsadzony w ponad 120 filmach i serialach. Tak więc prawdopodobnie nie będzie zaskoczeniem, że był także aktorem dziecięcym, grając Josha Westa Halla w Tylko jedno życie (1974–1976).

2. Jodie Foster jako Becky Thatcher w Tom Sawyer (1973)

W ciągu swojej ponad 50-letniej kariery Jodie Foster grała wiele różnych ról, w tym w filmach Kontakt (1997), Taksówkarz (1976) i przede wszystkim Milczenie owiec (1991). Ale jedną z ról, których mogłeś nie zauważyć, była rola Becky Thatcher w Tom Sawyer w adaptacji z 1973 roku, w której wystąpili również Johnny Whitaker i Celeste Holm.

3. Jake Gyllenhaal jako Danny Robbins w Sułtani westernu (1991)

Komedia Sułtani Westernu z 1991 roku zgromadziła wielu wspaniałych aktorów, takich jak Billy Crystal, Daniel Stern, Phill Lewis, Jeffrey Tambor, Jack Palance i wielu innych. Wśród obsady znalazł się także Jake Gyllenhaal, gwiazda Brokeback Mountain, Wolny strzelec czy Labiryntu, który grał syna Mitcha Robbinsa, Danny’ego.

4. Jerry O’Connell jako Vern Tessio w Stań przy mnie (1986)

To jedna z tych sytuacji, w których aktor jako dziecko nie przypomina aktora jako dorosłego. Mowa tu o Jerrym O’Connellu, który w swojej 35-letniej karierze pojawił się m.in. w takich filmach jak Kangur Jack, Sliders czy Misja na Marsa.

Jeśli nie zauważyłeś, O’Connell zagrał także Verna Tessia, jednego z czterech chłopców w Stań przy mnie. W filmie on i jego trzej przyjaciele szukali zaginionego martwego ciała dzieciaka o imieniu Ray Browers w Castle Rock w stanie Oregon.

5. Mila Kunis jako Jill w Kochanie, zmniejszyliśmy siebie (1997)

Jeśli jesteś dzieciakiem z lat 80. lub nawet z lat 90., nie ma wątpliwości, że słyszałeś o Kochanie, zmniejszyłem dzieciaki(1989) lub Kochanie, zwiększyłem dzieciaka(1992). Cóż, pięć lat później ukazała się kolejna część serii, a mianowicie Kochanie, zmniejszyliśmy siebie (1997), w której wystąpiła Mila Kunis jako Jill.

6. Christian Bale jako Jim Hawkins w Wyspa skarbów (1990)

Podczas gdy wielu pamięta Christiana Bale’a jako Patricka Batemana z American Psycho (2000) lub samego Mrocznego Rycerza w serii Batman (2005-2012), pamiętaj, że był w branży filmowej od połowy lat 80-tych. A to oznacza, że ​​większość mogła nie zauwazyć, że ​​był tym dzieciakiem z Wyspy Skarbów z 1990 roku.

7. Sean Astin jako Mikey w The Goonies (1985)

Wierzcie lub nie, ale Mikey z The Goonies był jedną z pierwszych ról Seana Astina w filmach. A jeśli nadal drapiesz się po głowie i zastanawiasz się, kim on jest, to Samwise Gamgee z filmów Władca Pierścieni.

8. Kristen Stewart jako Sarah Altman w Panic Room (2002)

Wielu z nas prawdopodobnie nigdy nie słyszało o Kristen Stewart przed jej główną rolą jako Bella Swan w romansie fantasy o tematyce wampirów – Saga Zmierzch (2008-2011). Była też Królewna Śnieżka i Łowca (2012).  W każdym razie, 12-letnia Stewart zagrała Sarah Altman – chorą na cukrzycę córkę rozwiedzionej kobiety. Obie schroniły się w bezpiecznym pokoju swojego nowo zakupionego domu, gdy trzech mężczyzn włamywało się, szukając zaginionej fortuny – w 2002 roku.

9. Joseph Gordon-Levitt jako Oliver w Pod presją (1996)

Czy wiesz, że Joseph Gordon-Levitt był w rzeczywistości jednym z uczniów widzianych w Beethovenie z 1992 roku? Cóż, to stosunkowo niewielka rola, ale był tam.  Jednak jedną z większych ról, które grał, a której być może nie zauważyłeś, był Oliver, syn Annie Laird (w tej roli Demi Moore) w Pod presją (1996). Annie odegrała główną rolę jakosędzia w procesie szefa mafii, czyniąc ze swojego syna Olivera jedną z kluczowych postaci.

10. Brie Larson w Dziś 13, jutro 30 (2004)

Zanim Brie została twarzą Kapitan Marvel w filmach Kapitan Marve i Avengers: Endgame z 2019 roku, zagrała w Room, Przechowalnia numer 12 i wielu innych filmach fabularnych, w tym Dziś 13, jutro 30 (2004).

Może Ci się spodobać:

+ There are no comments

Add yours