Buzz Astral – 23 ciekawostki o kosmicznym strażniku.

Buzz Astral – jeden z głównych bohaterów serii Toy Story. Buzz Astral jest zabawkowym Strażnikiem Kosmicznym należącym do Andy’ego, a później do Bonnie, najlepszym przyjacielem Chudego oraz chłopakiem Jessie.  Buzz Astral jest potężną elektroniczną figurką astronauty. Ma jasną skórę, ciemnoniebieskie tęczówki, zarys wiru na brodzie (co daje Buzzowi Astralowi podbródek), fioletową czapkę i kołnierz. Na głowie nosi przezroczysty plastikowy hełm kosmiczny z dwoma fioletowymi przyciskami po obu stronach, które go otwierają lub zamykają.

Dośc już opisu, poznajcie teraz:

Buzz Astral – 23 ciekawostki o kosmicznym strażniku.

1. Oryginalną planetą rodzinną Buzza Astrala jest planeta Morph.

2. Buzz Astral był nominowany do nagrody „100 years … 100 heroes and villains AFI”. Na liście pojawia się jako jeden z trzech animowanych bohaterów wraz z Belle i Piotrusiem Panem.

3. Warto zauważyć, że w każdym filmie z serii „Toy Story” Buzz Astral jest zabawką, która wierzy, że jest prawdziwym Strażnikiem Kosmicznym.

4. W „Toy Story”, Buzz Astral wierzył, że jest prawdziwym Strażnikiem Kosmicznym, dopóki nie dowiedział się, że w rzeczywistości jest tylko zabawką.

5. W „Toy Story 3”, Tuliś i jego gang przeprogramowali Buzza Astrala z trybu PLAY na tryb DEMO, gdzie utracił wspomnienia i powrócił do swojego złudnego stanu. Kiedy zabawki Andy’ego próbowały go zresetować, okazało się, że nie mogą tego zrobić i przypadkowo zresetowali go do trybu Hiszpańskiego. Później Buzz Astral odzyskał swoje wspomnienia i swoją osobowość, kiedy został przywalony telewizorem podczas ratowania Jessie.

6. Buzz Astral jest podobny do Pioruna z filmu o tej samej nazwie z 2008 roku, ponieważ obaj wierzyli, że posiadają super moce, ale jednak ich nie mieli. Później obaj bohaterowie zdają sobie z tego sprawę (i przyznają to).

7. Rola Buzza Astrala została pierwotnie zaoferowana Billy’emu Crystal’owi, który go odrzucił, a potem przyznał, że żałuje swojej decyzji. Potem także Mike Wazowski kandydował do tej roli. Ponadto Bill Murray, Chevy Chase i Jim Carrey również byli brani pod uwagę jako rola Buzza Astrala.

8. Przed Timem Allenem do roli Buzza Astrala, był Chevy Chase, który odrzucił propozycję.

9. W Toy Story 2 Buzz Astral cytuje kapitana Jamesa T. Kirka z serialu „Star Trek” (1966), kiedy mówi: „Ale nie widzę tu żadnych śladów inteligentnego życia…”

10. Buzz Astral wykonuje salut Vulcan z serialu Star Trek, kiedy mówi „Żegnaj” do Chudego na stacji benzynowej, opuszczając dom Andy’ego, by rozpocząć swoją misję ratowania Chudego, i kiedy powiedział „Bywaj” do Buzza Astrala z Pasem Narzędziowym, który bawił się ze Złym Imperatorem Zurgiem.

11. Buzz Astral pojawia się w Gdzie jest Nemo? jako zabawka, która była w poczekalni dentysty.

12. Buzz Astral pojawia się podczas końcowych napisów w filmie Auta jako pojazd kłócący się z Chudym. On jest łazikiem księżycowym, a Chudy jest drewnianym kombi.

13. Wszystkie opony wyścigowe Piston Cup w samochodach są nazywane „Lightyear”, zarówno jako odniesienie do Buzza Astrala, jak i gra pod nazwą Goodyear (rzeczywisty producent opon).

14. Oryginalny scenariusz do Toy Story 3 miał Buzza Astrala za głównego bohatera, a jego cała reszta zabawek jego typu została przetransportowana z powrotem na Tajwan (gdzie powstają zabawki typu Buzz Astral) z powodu defektu. Najwyraźniej wada ta mogła wyjaśnić, dlaczego Buzz Astral i jego linia zabawek z jego typu uważali się za prawdziwych Strażników Kosmicznych. Chociaż pomysł na fabułę został ostatecznie zmieniony, ostateczny scenariusz wciąż zawierał wyjaśnienie, dlaczego cała linia zabawek miała przynajmniej początkowe urojeniowe przekonania do bycia prawdziwym Buzzem Astralem (jak się wydaje, są one ustawione w trybie demonstracyjnym, kiedy po raz pierwszy powstały ).

15. Tylko w amerykańskim wydaniu Toy Story 2, Buzz Astral wygłasza przemówienie z flagą Stanów Zjednoczonych Ameryki w tle i hymnem amerykańskim pod tytułem „Gwiaździsty sztandar”, grającym w tle, podobnie jak generał George Patton w filmie „Patton”(1970).

16. Cechy twarzy Buzza Astrala są luźno oparte na samym Johnie Lasseterze.

17. Buzz Astral został oparty na zabawce G.I.Joe z lat 60. Jednak bardziej przypomina klasyczną zabawkę Hasbro „Rom the Space Knight”. Podobnie jak Buzz Astral, Rom jest Strażnikiem Kosmicznym w zbroi z mocnym pancerzem, który walczy z rasą wrogich istot za pomocą specjalnego lasera.

18. W odcinku „House of Mouse”, Kaczor Donald ubiera się jak Buzz Astral.

19. Buzz Astral, wraz z Chudym, mieli w pewnym momencie pojawić się jako nowe wezwania w Kingdom Hearts II Final Mix, ale ten pomysł został anulowany.

20. Ruchy taneczne Buzza Astrala i Jessie podczas końcowych scen „Toy Story 3” były choreografowane przez Tony’ego Dovolaniego i Cheryl Burke z Amerykańskiego Tańca z Gwiazdami.