26 ciekawostek z serialu „Squid Game” (2021)

456 bardzo różnych od siebie osób otrzymuje zaproszenia do udziału w tajemniczej grze. Łączy ich jedno – wszyscy mają poważne problemy finansowe. Gra, w której stawką jest 45,6 miliarda południowokoreańskich wonów, toczy się na tajnym i zamkniętym terenie i obejmuje serię „tradycyjnych” dziecięcych zabaw, w których karą za przegraną jest śmierć. Komu uda się wygrać w tę okrutną grę i jaki, tak naprawdę, jest jej cel?

26 ciekawostek z serialu „Squid Game”.

1. Numer telefonu użyty w serialu był prawdziwym numerem telefonu. Jedyną różnicą jest jednak to, że ma osiem cyfr, podczas gdy numery telefoniczne w Korei Południowej zawsze mają ich dziesięć. Gdy dzwoniący wybierali ten numer, ich telefony automatycznie dodawały prefiks „010”, który zamieniał go w numer rzeczywisty. W rezultacie właściciel otrzymywał ponad 4000 telefonów dziennie.

2. Twórca „Squid Game”, Hwang Dong-hyuk, opracował pomysł na serial 10 lat temu. Jednak przez 10 lat miał problem z zebraniem obsady oraz sfinansowaniem produkcji.

3. Reżyser Hwang Dong-hyuk obsadził Lee Jung-jae w roli Gi-huna, aby „zniszczyć jego charyzmatyczny wizerunek, który przedstawiał w poprzednich rolach”.

4. Sceny z udziałem Sae-byeok i Ji-yeong zostały napisane, aby pokazać dwie najbardziej niewinne postacie spośród innych graczy. Jako że byli najmłodsi i wykorzystali swój niezwykle ograniczony czas, by stworzyć bliską więź świetnie kontrastują z Gi-hunem i Sang-woo, którzy byli przyjaciółmi z dzieciństwa, ale podczas gier stawali się coraz bardziej zdystansowani.

5. Kyung-Sun Chae, scenografka, uznała, że ​​był to jej najtrudniejszy projekt, ponieważ musiała nie tylko stworzyć coś dziecięcego i kapryśnego, ale także przerażającego i groźnego.

6. W ciągu zaledwie 28 dni po emisji program przyciągnął 111 milionów widzów, przewyższając Bridgerton (2020-) jako najczęściej oglądany oryginalny serial Netflix.

7. Podczas gdy Hwang Dong-hyuk wymyślił surową strukturę serialu już w 2008 roku, w 2014 roku Takashi Miike wydał japoński film zatytułowany „kamisama no iu tôri”. Niezwykle obrazowy film zawiera podobną fabułę, w której występuje grupa zawodników biorących udział w serii dziecięcych zabaw, w których przegrana kończy się śmiercią.

8. Anupam Tripathi biegle posługuje się koreańskim i podczas gry w serialu nadal uczęszczał na studia aktorskie.

9. Twórca serialu Hwang Dong-hyuk potwierdził, że obecnie nie ma planów na drugi sezon.

10. Wyzwanie typu plaster miodu było najtrudniejszym do wykonania rekwizytem, ​​ponieważ każdy aktor musiał mieć własnego menedżera rekwizytów, aby zapewnić prawidłowy wygląd projektów. Aktorzy stwierdzili również, że ze względu na zawarty zestaw i liczbę osób na małej przestrzeni było niesamowicie gorąco.

11. Koreańska gra karciana ddakji zwykle wymaga kilku złożonych arkuszy kwadracików. Po wybraniu gracza wykonującego rzut, pozostali gracze umieszczają swoje płytki ddakji na stole lub na ziemi. Gracz rzucający próbuje rzucić swoją płytką tak, aby odwróciła się płytka drugiego gracza. Jeśli mu się powiedzie, zachowuje kafelek. Rzucanie ddakji wygląda na proste, ale uzyskanie kąta i siły potrzebnej do odwrócenia kafelka innego gracza wymaga praktyki.

12. Według Bloomberga, program przyniósł Netflixowi przychód o wartości prawie miliarda dolarów.

13. Pierwsza scena w magazynie była trudna do nakręcenia, ponieważ kombinezony graczy były wykonane z materiału gimnastycznego, a pomieszczenie było coraz bardziej zakurzone. Kilku aktorów miało reakcje alergiczne.

14. Powszechnie wiadomo, że Apple uwielbia umieszczać swoje urządzenia w serialach telewizyjnych i filmach, ale stara się wspierać je tylko wtedy, gdy „pozytywne” postacie używają ich produktów. W biurze frontmana (postać „negatywna”) jest widoczny komputer Apple. Ponieważ „Squid Game” jest południowokoreańską serią, ojczyzną Samsunga, można to uznać tza lekki pstryczek z przymrużeniem oka.

15. Labirynt klatek schodowych, po których przechodzą robotnicy, przypomina konstrukcje z ilustracji MC Eschera „Względność” o kształcie i kolorystyce La Muralla Roja, bloku mieszkalnego w Hiszpanii zaprojektowanego przez Ricardo Bofilla.

16. W spektaklu kilkakrotnie pojawia się kompozycja Johanna Straussa „The Blue Danube Waltz”. Ten sam utwór pojawił się także dwukrotnie w filmie Battle Royale (2000), którego fabuła ma podobny charakter.

17. W grze są trzy poziomy strażników w czerwonych kombinezonach: menedżerowie z kwadratami na hełmach, żołnierze (trójkąty) i robotnicy (koła). Menedżerowie są uzbrojeni w rewolwery, żołnierze mają karabiny maszynowe i rewolwery, a nieuzbrojeni robotnicy wykonują drobne zadania. Podczas gdy zawodnicy noszą numery, strażnicy nie wyświetlają swoich numerów, a więc są wizualnie nie do odróżnienia poza ich stopniem.

SPRAWDŹ SWOJĄ WIEDZĘ NA TEMAT SERIALU W QUIZIE!

18. Obiekty na placach zabaw w obszarach gier – takie jak robot prowadzący jedną grę czy zjeżdżalnie w innej – są specjalnie bardzo duże, aby gracze czuli się mniejsi, jak dzieci w grach.

19. Gracz 067 jest określany jako „dezerter; w Korei Południowej „dezerter” odnosi się do osoby, która uciekła z Korei Północnej i przekroczyła granicę z Koreą Południową.

20. Dwa powtarzające się jasne kolory w kostiumach i zestawach to różowawa czerwień i miętowa zieleń. Na przykład strażnicy ubierają się na czerwono, a gracze na zielono, a pierwszy odcinek nosi tytuł „Czerwone światło, zielone światło”. To kolory i poszczególne odcienie używane w koreańskich przyborach szkolnych, wzmacniające dziecięcy klimat zabaw.

21. Południowokoreański reżyser i pisarz Hwang Dong-hyuk wspomniał, że Kaiji (japońska seria manga napisana i zilustrowana przez Nobuyukiego Fukumoto) posłużyła jako inspiracja dla jego serialu.

22. Kiedy policjant przeszukuje biuro Frontmana, widać maskę Sowy. Wiadomo, że sowy są mądre i stare, co wskazuje, że osoba posiadająca maskę jest mądra i starsza.

23. Czerwone kombinezony noszone przez pracowników są podobne do czerwonych kombinezonów z innego hitowego serialu Netflixa – Dom z papieru. Przypadkowo do obu czerwonych kombinezonów dołączona jest maska.

1 thought on “26 ciekawostek z serialu „Squid Game” (2021)

Comments are closed.