40 losowych ciekawostek z twoich ulubionych filmów.

W dzisiejszym artykule 40 różnych ciekawostek z twoich ulubionych filmów. Będzie trochę o kinie super bohaterskim, co nie co o ekranizacji życia Stephena Hawkinga oraz o tym, co jeden z aktorów podkradł z planu filmowego. Zapraszam na 40 losowych ciekawostek z twoich ulubionych filmów.

1. Strażnicy galaktyki.

Chriss Pratt pewnego razu podkradł z planu strój Star Lorda w szczytnym celu. Aktor przebrany za postać z filmu Strażnicy galaktyki odwiedził w szpitalu ciężko chore dzieciaki, które chciały spotkać super bohatera.

2. Teoria wszystkiego.

W emailu do reżysera Jamesa Marsha o roli Eddiego Redmayne’a Stephen Hawking powiedział, że były pewne momenty, kiedy myślał, że oglądał siebie. Naukowiec bardzo pomógł przy produkcji, ponieważ udostępnił twórcom swój chroniony prawem autorskim głos, pożyczył autentyczny medal Towarzystwa honorowego oraz swoją podpisaną pracę magisterską.

3. Armagedon.

NASA pokazuje ten film podczas swojego programu szkoleniowego dla kadry zarządzającej. Nowi menedżerowie mają za zadanie spróbować wykryć jak najwięcej błędów. Odnaleziono co najmniej sto sześćdziesiąt osiem.

4. Witaj w klubie.

Budżet filmu był tak niski, że pula pieniędzy przeznaczona na makijaż wynosiła 250 dolarów. Artyści filmu byli w stanie z tym pracować, dodatkowo zdobywając oscara za najlepsze charakteryzacje i fryzury.

5. Ojciec Chrzestny

Kot trzymany przez Marlona Brando w początkowej scenie był przybłędą, którego Coppola znalazł na parkingu w Paramount. Kot był tak zadowolony przebywając na rękach aktora, że jego miauczenie zmusiło ekipę do kilku powtórek, ponieważ zagłuszał głos Marlona Brando.

6. Matrix.

Choreograf Kung Fu Woo-Ping Yuen początkowo odmówił pracy nad filmem i miał nadzieję, że prosząc o wygórowaną opłatę za swoje usługi zniechęci braci Wachowskich. Gdy Ci przystali na jego żądania, postanowił jeszcze raz spróbować ich zniechęcić i powiedział, że zgodziłby się tylko wtedy, gdyby miał pełną kontrolę nad walkami i mógł szkolić aktorów przez cztery miesiące, zanim zaczęli kręcić. Twórcy spełnili również tę prośbę.

7. Elizabeth: Złoty wiek.

W filmie, gdy Elżbieta przybywa do katedry św. Pawła, trwa budowa. W rzeczywistości kościół św. Pawła rzeczywiście wymagał naprawy. Reżyser Shekhar Kapur postanowił improwizować i dał robotnikom kostiumy i narzędzia z epoki do cięcia prawdziwego kamienia, który był instalowany w katedrze. Robotnicy na scenie to prawdziwi kamieniarze i pracownicy budowlani.

8. Django.

Kiedy postać grana przez Leonardo DiCaprio, Calvin Candie uderzał dłonią w stół, aktor przypadkowo zmiażdżył dłonią małą szklankę i naprawdę zaczął krwawić. Zignorował to, pozostał w charakterze i kontynuował scenę. Quentin Tarantino był pod takim wrażeniem, że wykorzystał to ujęcie w filmie.

9. Forrest Gump.

Tom Hanks zamiast zwykłej pensji za wystąpienie w tym filmie, wynegocjował procent z zysku, co wyszło mu na duży plus w porównaniu z tym co zarobiłby dostając normalną pensję.

10. Titanic.

Kiedy Kate Winslet dowiedziała się, że w filmie będzie musiała pozować nago przed Leonardo DiCaprio, postanowiła przełamać lody i pokazała mu swoje piersi gdy pierwszy raz się spotkali.

11. Lista Schindlera.

Aby zebrać kostiumy dla 20 000 statystów, projektantka kostiumów wystosowała ogłoszenia o tym, że produkcja poszukuje ubrań z epoki. Ponieważ warunki ekonomiczne w naszym kraju były złe, wielu ludzi chętnie sprzedawało odzież, którą posiadali jeszcze z lat 30. i 40. XX wieku.

12. Opowieści z Narni: Lew, Czarownica i stara szafa.

Reakcja Georgie Henley na pana Tumnusa przy latarni jest prawdziwa. Nie widziała swojego towarzysza z obsady Jamesa McAvoya w jego kostiumie przed nakręceniem sceny, więc jej krzyki i reakcje były spontaniczne. Pierwsza reakcja młodej aktorki na zaśnieżony świat Narnii jest również prawdziwa. Została zabrana na plan z zawiązanymi oczami, dzieki czemu reżyser uchwycił prawdziwy zachwyt dziewczynki.

13. Batman: Mroczny Rycerz.

Przygotowując się do roli Jokera, Heath Ledger ukrywał się w pokoju motelowym przez około sześć tygodni. Podczas tego długiego pobytu w odosobnieniu Ledger zagłębił się w psychologię postaci. Poświęcił się rozwijaniu każdego tiku Jokera, a mianowicie głosu i sadystycznie brzmiącego śmiechu.

14. John Wick 2.

Keanu Reeves sam wykonał około 95 procent scen walki. Aby przygotować się do roli, aktor trenował przez trzy miesiące. Jego trening składał się z judo, brazylijskiego jiu-jitsu, strzelectwa i jazdy samochodem.

15. Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia.

Obsada często musiała lecieć helikopterem do odległych miejsc zdjęciowych. Sean Bean bał się latać i robił to tylko wtedy, gdy było to absolutnie konieczne. Kiedy kręcili sceny, w których Drużyna przemierza ośnieżone góry, każdego ranka spędzał dwie godziny, wspinając się od podnóża góry do planu na szczycie, już przebrany za Boromira.

16. Terminator.

Pewnego popołudnia podczas przerwy w kręceniu Arnold Schwarzenegger poszedł do restauracji w centrum LA, aby zjeść lunch i zbyt późno zdał sobie sprawę, że wciąż jest w makijażu Terminatora – z brakującym okiem, odsłoniętą żuchwą i spalonym ciałem.

17. Zjawa.

W filmie Leonardo DiCaprio postanowił zjeść surowy kawałek wątroby żubra, mimo że jest wegetarianinem. Przed produkcją musiał nauczyć się strzelać z muszkietu, rozpalać ogień sposobami z epoki, mówić dwoma językami rdzennych Amerykanów oraz pobierać nauki u lekarza specjalizującego się w starożytnych technikach uzdrawiania. DiCaprio nazwał to najtrudniejszym występem w swojej karierze.

18. Jestem Legendą.

Will Smith był tak zakochany w swojej psiej partnerce, Abbey, że próbował ją adoptować po zakończeniu zdjęć, ale trener psa nie dał się przekonać.

19. Człowiek ze stali.

Henry Cavil odmówił jakichkolwiek cyfrowych poprawek lub ulepszeń swojego ciała w scenach bez koszuli. Chciał wykorzystać swoje ciało do granic możliwości, aby rozwinąć swoją sylwetkę w taką, która byłaby godna postaci.

20. Slumdog. Milioner z ulicy.

Reżyser Danny Boyle umieścił pieniądze, które miał zostać wypłacone trzem głównym aktorom dziecięcym, w funduszu powierniczym, który miał zostać im przekazany po ukończeniu szkoły podstawowej w wieku 16 lat.

21. Marsjanin.

Matt Damon przyznał, że scena, w której Mark zaczynał się wzruszać, słysząc głos komandora Lewisa, była autentyczna. Pozostali aktorzy zawinęli się i poszli do domu, a ich wcześniej nagrane głosy były odtwarzane Damonowi z wnętrza jego skafandra kosmicznego. Kiedy aktor zaczął myśleć o tym, że jego postać była sama na Marsie przez dwa lata, a także o tym, że słyszał tylko nagrane wcześniej głosy swoich współpracowników, którzy już skończyli swoje sceny, zaczął płakać. Ridley Scott był pod takim wrażeniem występu Damona, że ​​wykonał tylko jedno ujęcie tej sceny, które zostało użyte w filmie.

22. Szeregowiec Ryan.

Tom Sizemore walczył z uzależnieniem od narkotyków podczas produkcji. Steven Spielberg dał mu ultimatum, że każdego dnia kręcenia na planie będzie poddawany badaniom krwi, a jeśli raz nie zda testu, zostanie zwolniony, a część Horvatha zostanie przerobiona i ponownie nakręcona z kimś innym, nawet jeśli byliby pod koniec produkcji. Więcej o Szeregowcu Ryanie.

23. Wonder Woman.

Podczas powtórek do filmu o przygodach Wonder Woman, Gal Gadot, Aktorka wcielająca się w tytułowa bohaterkę, była w 5 miesiącu ciąży. Nie przeszkodziło jej to jednak w wykonywaniu akrobacji na planie. Ponieważ widoczny był jej brzuch ciążowy, załoga stworzyła kostium z zielonym ekranem wokół jej brzucha, który został później usunięty w post produkcji.

24. Tajemnice lasu.

Podczas sesji pytań i odpowiedzi po projekcji filmu James Corden przypomniał incydent podczas prób, w którym Meryl Streep wskoczyła na stół, a jej stopa utknęła w kostiumie. Zaczęła spadać do tyłu, w kierunku betonowej podłogi. Zarówno Corden, jak i reżyser Rob Marshall zamarli ze strachu, że będą świadkami śmierci Meryl Streep. Jednak ciężarna wówczas Emily Blunt zdołała ją złapać.

25. Diabeł ubiera się u Prady.

Pierwszego dnia zdjęć Meryl Streep powiedziała Anne Hathaway: „Myślę, że jesteś idealna do tej roli. Tak się cieszę, że będziemy razem pracować”. Potem zamilkła na moment i dodała: „To ostatnia miła rzecz, jaką ci powiedziałam”.

26. Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć.

Aktorzy i aktorki brali udział w obozie treningowym, aby nauczyć się prawidłowego poruszania i używania różdżki.

27. Rocky IV.

Sylvester Stallone chciał się upewnić, że sceny bokserskie w Rocky IV wyglądają realnie, więc polecił Dolphowi Lundgrenowi, żeby go naprawdę uderzył. Jedno z uderzeń w klatkę piersiową było tak mocne, że Stallone wylądował na 4 dni w szpitalu.

28. Czarny Łabędź.

Natalie Portman nie tylko szkoliła się przez rok jako tancerka, aby przygotować się do roli, ale opłacała szkolenie z własnej kieszeni, dopóki film nie znalazł inwestorów.

29. Fight Club.

Brad Pitt i Edward Norton tak dobrze przygotowali sie do swoich ról, że naprawdę nauczyli się wytwarzać mydło.

30. Cast Away – poza światem.

Aby wyglądać jak przeciętny, pozbawiony formy mężczyzna w średnim wieku, Tom Hanks nie ćwiczył i pozwalał sobie na rozpustę w kwestii jedzenia. Produkcja została następnie wstrzymana na rok, aby mógł schudnąć i zapuścić włosy na czas spędzony na bezludnej wyspie.

31. Iron Man.

Paul Bettany, czyli głos filmowego Jarvisa, nigdy nie widział filmu i nie jest zaznajomiony z fabułą. Powiedział, że JARVIS był najłatwiejszą pracą w historii i to było prawie jak napad, ponieważ pracował tylko przez dwie godziny, dostał dużo pieniędzy, a potem wyjechał na wakacje z żoną.

32. Więzień labiryntu.

Produkcja musiała zatrudnić poskramiaczy węży, aby upewnić się, że obszary, w których filmowali, były bezpieczne. Przed rozpoczęciem zdjęć fachowcy znaleźli 25 jadowitych węży. Największym, jaki znaleźli, był grzechotnik o długości 1.5 metra.

33. 2001: Odyseja Kosmiczna.

Stanley Kubrick zniszczył prawie wszystkie rekwizyty i dekoracje z filmu 2001: Odyseja kosmiczna, ponieważ nie chciał, aby były wykorzystywane w innych filmach science fiction.

34. The Social Network.

Podczas jednego z zeznań wspomina się, że wynalezienie Facebooka uczyniło Marka Zuckerberga „największą osobą na kampusie, w którym było dziewiętnastu laureatów Nagrody Nobla, piętnastu zdobywców nagrody Pulitzera, dwóch przyszłych olimpijczyków i gwiazda filmowa”. Jeden z prawników pyta następnie: „Kto był gwiazdą filmową?” a odpowiedź brzmi: „Czy to ma znaczenie?”.

Tą gwiazdą filmową była w rzeczywistości Natalie Portman, która była zapisana na Harvard w latach 1999-2003 i pomagała scenarzyście Aaronowi Sorkinowi, przekazując mu poufne informacje o tym, co działo się na Harvardzie w czasie, gdy Facebook pojawił się tam po raz pierwszy.

35. Wilk z Wall Street.

Aktorzy wciągali zmiażdżone witaminy z grupy B w scenach z udziałem kokainy. Jonah Hill twierdził, że w końcu zachorował na zapalenie oskrzeli po intensywnym wciąganiu i musiał zostać hospitalizowany.

36. Casino Royale.

Daniel Craig stracił dwa przednie zęby podczas kręcenia sceny walki w Pradze. Ekipa wzywała jego osobistego dentystę z Londynu, aby szybko zareagować.

37. Awatar.

Reżyser James Cameron, znany z tego, że jest srogi dla ekipy na planie, rzekomo trzymał przy sobie pistolet na gwoździe, którego używał do przybijania telefonów komórkowych do ściany, gdy te miały nieszczęście zadzwonić podczas kręcenia. Sprawdź więcej o filmie Avatar.

38. Złap mnie jeśli potrafisz.

Prawdziwy Frank Abagnale Jr. dostał rolę w filmie o swoim życiu. Wcielił się w policjanta, który aresztuje filmowego Franka. Więcej ciekawostek.

39. Legion Samobójców.

Idris Elba został początkowo zatrudniony aby zastąpić Willa Smitha jako Deadshot, ale później zdecydowano, że Elba zagra nową postać – Bloodsporta, aby umożliwić Smithowi powrót w przyszłości. Sprawdź więcej ciekawostek z filmu „Legion Samobójców”.

40. Kapitan Ameryka: Pierwsze starcie.

Na początku filmu Kapitan Ameryka jest dość mizerny z wyglądu. Chris Evans wcielający sie w tytułowego bohatera, nie schudł specjalnie do roli, lecz za pomocą efektów specjalnych został do niej odpowiednio zmniejszony.