10 szczegółów, które mogłeś przegapić w „Squid Game”.

„Squid Game” to nadal gorący temat, dlatego nic dziwnego, że utrzymuje się na czołowych pozycjach w TOP seriali Netflixa. Ostatnim razem przygotowałem dla Was omówienie spojlerowe, które znajdziecie tutaj. Dziś przyszła pora na 10 szczegółów, które mogliście przegapić w tym zacnym serialu.

Jeżeli uważasz się za fana „Squid Game” to sprawdź swoją wiedze w QUIZIE z serialu.

1. Wśród pracowników istnieje trzystopniowa hierarchia.

Jun-ho zakrada się do gry, mając na sobie mundur członka personelu. W pewnym momencie został upomniany za rozmowę z przełożonymi, co daje widzom pierwszą wskazówkę co do hierarchi personelu.

W grze są trzy poziomy strażników w czerwonych kombinezonach: menedżerowie z kwadratami na hełmach, żołnierze (trójkąty) i robotnicy (koła). Menedżerowie są uzbrojeni w rewolwery, żołnierze mają karabiny maszynowe i rewolwery, a nieuzbrojeni robotnicy wykonują drobne zadania. Podczas gdy zawodnicy noszą numery, strażnicy nie wyświetlają swoich numerów, a więc są wizualnie nie do odróżnienia poza ich stopniem.

2. Ddakji jest podobny do gier w innych krajach.

Ddakji, gra w którą Gi-hun gra na stacji kolejowej, jest dość prosta. Gracze próbują odwrócić złożony kwadrat papieru przeciwnika, rzucając w niego własnym papierowym kwadratem. Jest ona podobna do popularnej w latach 90. amerykańskiej gry Pogs oraz japońskiej gry Menko.

3. W domu Gi-huna jest zdjęcie samej Ga-yeong, natomiast w domu jej matki jest zdjęcie jej z rodziną.

Kiedy Gi-hun wraca do domu po pierwszej rundzie gry, przy drzwiach wejściowych widnieje zdjęcie jego córki Ga-Yeong. Na zdjęciu stoi sama. W domu mamy Ga-yeong jest zdjęcie dziecka z ojczymem, mamą i przybranym rodzeństwem.

Różnice między dwoma zdjęciami wydają się symbolizować związki Ga-yeong z każdym z rodziców – bliską relację z jej mamą i napiętą relację z tatą.

4. Trumny wyglądają identycznie jak pudełko na wizytówki w pokoju In-ho.

Kiedy Jun-ho przegląda pokój swojego brata In-ho, znajduje wizytówkę gry w szarym pudełku z różową wstążką. Trumny, w których umieszczane są ciała graczy, są identyczne, nawet wstęgi zawiązane są w ten sam sposób.

5. Istnieje kilka wskazówek, które wskazują na prawdziwą tożsamość gracza jako organizatora gier.

Podczas śmiertelnej pierwszej gry w czerwone i zielone światło Il-nam nie wydaje się speszony ani zaniepokojony. Zamiast tego wydaje się zachwycony grą. Później dowiadujemy się, że uważa, że ​​granie w gry jest jeszcze przyjemniejsze niż ich tworzenie.

Wydaje się również, że ma dużą wiedzę na temat gier, które będą rozgrywane. Mówi o tym, jak dobrze zna kulki, a jego strategia pomaga jego drużynie wygrać przeciąganie liny. Il-nam jest również niesamowicie zaznajomiony z osiedlem ustawionym do gry w kulki – prawdopodobnie dlatego, że pomógł je stworzyć. Ponadto po przegranej nie widzimy jego martwego ciała. Słyszymy tylko wystrzał pistoletu.

6. Gracz numer 001 nie jest zaznaczony w dokumentach z gry.

Kiedy Jun-ho otwiera teczkę z danymi na temat rozgrywki z 2020, na pierwszej stronie pojawia się gracz 002. Wydaje się to wtedy błędem, ale ma sens, ponieważ zawodnik 001 to organizator całego przedsięwzięcia, Il-nam.

7. Metoda Mi-nyeo na zabicie Deok-su została zapowiedziana dwa odcinki wcześniej.

Podekscytowana dyskusją o tym, jak jej drużyna wygrywa przeciąganie liny, Mi-nyeo opowiada o tym, jak czuła się „znacznie potężniejsza”, gdy się odchyliła. Zaledwie dwa odcinki później, w piątej grze, zabija Deok-su, chwytając go i odchylając się do tyłu, zrzucając się z mostu.

8. Malowidła ścienne zapowiadające gry były cały czas w sypialni graczy.

Podczas ósmego odcinka widzowie mogą wyraźnie zobaczyć gigantyczne malowidła na ścianach wspólnego pomieszczenia, gdy trzej pozostali gracze wracają do prawie pustego pokoju. Rysunki znajdowały się tam od samego początku, jednak wcześniej zasłaniały je łóżka graczy.

9. Śmierć Deok-su, Alieg i Sae-byeok została zapowiedziana przez ich czyny w prawdziwym świecie.

Kiedy gracze wracają do normalnego życia podczas drugiego odcinka, każdy z nich robi coś, co wiąże się z tym, jak umrą.

– Ali kradnie pieniądze od swojego szefa, a później zostaje wyeliminowany po tym, jak Sang-woo kradnie mu kulki.

– Deok-su zeskakuje z mostu, aby uniknąć goniących go windykatorów. Umiera, gdy Mi-nyeo zmusza go, by spadł razem z nią ze szklanego mostu.

– Grożąc mężczyźnie, któremu płaci, by zabrał jej matkę do Korei Południowej, Sae-byeok przykłada mu nóż do gardła. Później Sang-woo poderżnął jej gardło.

10. Chociaż nie umiera jak reszta, przyszłość Gi-huna jest również przepowiedziana.

Na początku sezonu odrzuca pieniądze od męża swojej byłej żony. Później początkowo odmawia korzystania z wygranych pieniędzy w grze.

1 thought on “10 szczegółów, które mogłeś przegapić w „Squid Game”.

Comments are closed.