10 szczegółów w „Godzilla II: Król potworów”, które przegapiłeś.

„Godzilla II: Król potworów” z 2019 roku to wysokobudżetowa produkcja, która kryje w sobie wiele szczegółów łatwych do przeoczenia gdy oglądamy film tylko raz. W rzeczywistości tych szczegółów jest tyle, że niemożliwym jest wyłapanie ich podczas pierwszego seansu. Poniższa lista może zachęci Was do ponownego seansu tego znakomitego filmu, a jeśli nie to chociaż poznacie kilka schowanych smaczków

1. USS Brody.

Łatwe do przeoczenia odniesienie do wcześniejszego filmu Godzilla z 2014 roku można usłyszeć na początku kulminacyjnej sceny.

Gdy siły wojskowe zbliżają się, by zaatakować Ghidoraha, który gnieździ się nad Waszyngtonem, przez radio można usłyszeć, że jednym ze statków w drodze jest USS Brody. Jest to wyraźne odniesienie do bohatera granego przez Aarona Taylora-Johnsona z poprzedniego filmu Godzilla, Forda Brody’ego, który najwyraźniej otrzymał statek nazwany jego imieniem z powodu swojego bohaterstwa.

2. Przeszłość Jonaha.

Główny antagonista filmu, Alan Jonah, jest postacią dość tajemniczą. Istnieją teorie fanów, że postać, grana przez zawsze fantastycznie nikczemnego Charlesa Dance, jest w rzeczywistości bohaterską postacią graną przez Toma Hiddlestona w „Kong: Wyspa czaszki”.

„Godzilla II: Król potwórów” nie daje nam wielu podstaw, aby to potwierdzić, ale w aktach Monarch ujawnia się interesujący fragment jego tajnego wywiadu wojskowego. Jego akta stwierdzają, że był jeńcem w pakistańskim więzieniu, a jego schwytanie i mogło odegrać dużą rolę w jego przejściu na złą stronę.

3. Wyraźne podobieństwo do innego filmu.

Widzowie mogli mieć dziwne uczucie déjà vu podczas seansu „Godzilla II: Król potworów”, gdy historia dociera do odosobnionej leśnej chaty Marka Russella.

Dzieje się tak dlatego, że jest to w rzeczywistości ten sam domek, który pojawił się na ekranach zaledwie miesiąc wcześniej jako dom rodzinny Tony’ego Starka nad jeziorem w „Avengers: Koniec gry”.

4. E-maile zapowiadające wątki w filmie.

Gdy Madison Russell przegląda swoją skrzynkę odbiorczą na swoim laptopie na początku filmu, widzowie mają wgląd w napięte relacje między nią a jej ojcem, które będą tworzyć rozwój ich postaci przez cały film. Ale inne e-maile w jej skrzynce odbiorczej również określały istotne fakty z fabuły filmu.

The Boston Globe dowodzi, że promieniowanie Tytana rzeczywiście spowodowało naprawę środowiska w San Francisco i Las Vegas. NPR zapowiada użycie echolokacji w filmie artykułem o delfinach. EcoNews Alert i National Geographic złowrogo ostrzegają przed załamaniem środowiska z powodu znikania gatunków. New Scientist i Mysterious Universe poruszają lekko temat zaginionej cywilizacji odkrytej pod koniec filmu, a Newsweek nawiązuje do kolosalnego Easter Egg’a, do którego przejdziemy dalej…

5. Anguirus?

Gdy dr Serizawa detonuje głowicę nuklearną, aby ożywić Godzillę w jej podwodnym sanktuarium, wybuch oświetla więcej cudownie zaprojektowanych ruin, które zamieszkuje.

Gdy wybuch oświetla ruiny, w środku pojawia się gigantyczny szkielet tytana. Prawdopodobnie został zabity przez Godzillę setki, jeśli nie tysiące lat wcześniej, ale fani zauważyli interesujące podobieństwo między kształtem szkieletu a starym wrogiem Godzilli, Anguirusem, który po raz pierwszy pojawił się w drugim filmie Godzilli, „Godzilla kontratakuje” z 1955 roku.

6. Utrzymanie pamięci o Andrew.

Niektórzy widzowie o orlim wzroku byli w stanie dostrzec interesujący szczegół postaci w ich ubraniach już na początku filmu.

Gdy publiczność zaczyna poznawać głównych bohaterów po tragicznej stracie najmłodszego członka rodziny Russellów, Andrew, można zobaczyć Emmę Russell wpatrującą się w stare rodzinne zdjęcie. Widzimy, że koszulka Boston Red Sox, którą Andrew nosi na zdjęciu, pojawia się ponownie chwilę później, ale na jego ocalałej siostrze Madison. Śmierć Andrew to kataklizm, który powoduje wydarzenia w filmie, więc ciekawie jest zobaczyć, jak obecny jest w pamięci wszystkich, nawet jeśli rzadko się o nim mówi.

7. Dr. Brooks.

W miejscu, w którym obserwuje się kokon Mothry pod wodospadem w lesie deszczowym Yunnan, zespół Monarch jest kierowany przez naukowca, którego gra się Joe Morton.

To świetny moment dla fanów science-fiction, biorąc pod uwagę role Mortona jako słynnych naukowców Milesa Dysona w Terminatorze 2: Dzień Sądu czy Silasa Stone’a w DCEU. Ale jedną rzeczą, która często jest niezauważona, jest to, że Morton gra powracającą postać z uniwersum o potworach Warner Brosa, dr Houstona Brooksa, który po raz pierwszy pojawił się w 2017 roku w „Kong: Wyspa czaszki”.

8. Wróżki Mothry.

Fani filmów o potworach z wytwórni Toho byli zachwyceni, gdy w „Godzilla: Król potworów” stopniowo ujawniono, że bliźniacze wróżki, które towarzyszą Mothrze i przemawiają za nią w oryginalnych filmach, żyją i mają się dobrze również w filmie od Warner Bros.

Okazało się, że Zhang Ziyi gra dwie postacie w filmie, gdy siostra bliźniaczka dr Ilene Chen, dr Ling, ujawnia się podczas przebudzenia Mothry.

9. Straż Mothry.

Podobnie jak w przypadku odniesień do wróżek Mothry w dalszej części historii, jest miły ukłon w stronę korzeni potwora na samym początku filmu ukrytego w cieniu.

W świątyni zbudowanej wokół jaja Mothry, na samym końcu pokoju można zobaczyć dwie statuy strażników pilnujących śpiącej królowej, dopóki się nie obudzi.

10. Nowy Król Przejmuje Tron.

Gdy film dobiega końca, a Godzilla przygotowuje się do zadania ostatecznego ciosu śmierci królowi Ghidorahowi, widzimy, jak miasto zaczyna się topić wokół ciepła pochodzącego z promieniowania termojądrowego Godzilli.

Gdy przechodzi przez ulice, krótkie ujęcie pokazuje plakat przedstawiający ryczącego lwa, roztapiającego się wraz ze wszystkim innym, symbolizującego powstanie nowego władcy królestwa zwierząt na Ziemi.