Thor – 10 najlepszych towarzyszy Thora w filmach MCU.

Thor mimo, że jego pierwszy solowy film uczynił go raczej nudnym bohaterem, z biegiem czasu zbliżył do swojej osoby sporą liczbę fanów. Jego humor, odwaga i waleczność sprawiają, że jest jednym z najmocniejszych punktów drużyny mścicieli, którzy chronią ziemię.

Na przestrzeni wielu filmów, które MCU wydało z tym bohaterem, miał on okazję walczyć ramię w ramię z wieloma znakomitymi towarzyszami. Poniżej lista 10 najlepszych towarzyszy Thora.

1. Erik Selvig

Erik Selvig
Zrzut ekranu z filmu „Thor”

Nie wszyscy pomocnicy Thora są superbohaterami. Kiedy po raz pierwszy przybył na Ziemię, jedynym umysłem naukowym, który poważnie podchodził do jego słów o Asgardzie i dziewięciu królestwach, był profesor Erik Selvig.

Selvig argumentował, że „nauka” była kiedyś uważana za magię i że tak zwana magia Thora może być taka sama. Selvig pomógł Thorowi odkryć tajemnicę Kamieni Nieskończoności, które stały się z biegiem czasu nadrzędnym tematem całej serii.

2. Doktor Strange.

Doktor Steven Strange
Zrzut ekranu z filmu „Doktor Strange”

Thor łączy siły z Doktorem Strangem tylko na krótko podczas jednej sceny w „Thor: Ragnarok”, ale dzięki zabawnej chemii Chrisa Hemswortha z Benedictem Cumberbatchem, tworzą niezapomniane momenty, które wspominamy z uśmiechem na twarzy.

Kiedy Thor i Loki przybywają na Ziemię w poszukiwaniu ojca, Strange pomaga im znaleźć kryjówkę Odyna w Norwegii – ale tylko po to, by szybciej opuścili planetę.

3. Korg.

Korg
Zrzut ekranu z filmu „Thor Ragnarok”

Kiedy Thor zostaje schwytany przez Wielkiego Mistrza na Sakaarze i uwięziony jako gladiator, jeden z jego współwięźniów jest szczególnie przyjazny: Korg, potwór z niebieskiej skały, grany przez reżysera filmu „Thor: Ragnarok” Taikae Waititi.

Korg jest na tyle miły, że pokazuje Thorowi swoje nowe wykopaliska za kratkami, a kiedy Bóg piorunów planuje ucieczkę ze szponów Wielkiego Mistrza, Korg przeprowadza rewolucję, aby go wesprzeć.

4. Trójka wojowników z Asgardu.

Wojownicy Asgardu
Zrzut ekranu z filmu „Thor”

Choć boskie moce Thora czynią go mniej lub bardziej niepokonanym, wciąż potrzebuje wsparcia, gdy przemierza pola bitew Dziewięciu Sfer. Zwykle zabiera ze sobą Trójkę Wojowników – Fandrala, Hoguna i Volstagga.

To trio było niewykorzystane w trylogii Thora, a ostatecznie zostali bezceremonialnie zabici podczas panowania terroru Heli. Na szczęście zdązyliśmy ich zobaczyć w kilku spektakularnych sekwencjach bitewnych u boku Thora.

5. Hulk.

Hulk
Zrzut ekranu z filmu „Thor Ragnarok”

Podczas gdy syn Odyna nie miał zbyt wiele interakcji z Hulkiem podczas ich pojawienia się w Avengers, to „Thor: Ragnarok” był filmem, który pokazał, jak świetny zespół tworzą, kiedy łączą swoje siły.

Kiedy Thor jest zmuszony walczyć z czempionem Wielkiego Mistrza w walce gladiatorów, z ulgą widzi, że to „przyjaciel z pracy”. Hulk nie od razu pamięta, że ​​Thor jest jego przyjacielem, ale w końcu łączą siły, aby uciec z Sakaar i wyzwolić Asgardczyków z rąk Heli.

6. Lady Sif.

Thor Lady Sif
Zrzut ekranu z filmu „Thor”

Lady Sif jest jedną z najlepszych przyjaciółek Thora w Asgardzie. Jako wojowniczka jest tak samo zaciekła jak Thor i prawie tak samo potężna jak on. Przez lata walczyli ramię w ramię w niezliczonych bitwach.

Sif miała tylko niewielkie role drugoplanowe w filmach MCU i przez lata była coraz bardziej odsuwana na bok. Nie pojawiła się nawet się w Ragnaroku. Jednak kierownictwo MCU to naprawia, ponieważ ma pojawić się w „Thor: Love and Thunder”.


Sprawdż jak dobrze znasz postacie MCU w naszym QUIZIE!


7. Walkiria.

Thor Walkiria
Zrzut ekranu z filmu „Thor: Ragnarok”

Kiedy Thor po raz pierwszy spotkał Walkirię jako pijanego złodziejaszka na Sakaarze, nie chciała mieć ona z nim nic wspólnego. Jednak, gdy uratowali Asgardczyków i wspólnie zmierzyli się z Thanosem, w końcu zostali bliskimi przyjaciółmi.

Przed opuszczeniem Ziemi w „Koniec gry”, Bóg Piorunów oddał swój tron ​​Walkirii. Podczas gdy on rozpoczyna kosmiczne przygody jako superbohater na emeryturze, Walkiria przejmuje rolę przywódcy Nowego Asgardu.

8. Strażnicy Galaktyki.

Thor Strażnicy Galaktyki
Zrzut ekranu z filmu ” Ragnarok”

Po tym, jak Thanos zabija mu brata, niszczy jego statek i zabiera Tesserakt, Thor dryfuje w kosmosie. Strażnicy Galaktyki, odpowiadając na sygnał alarmowy statku, napotykają Boga piorunów i wprowadzają go na pokład. Syn Odyna po wejściu natychmiast przejmuje przywództwo nad zespołem.

Thor był zabawnym dodatkiem do „Strażników Galaktyki” w reżyserii Jamesa Gunna. Nawiązuje więź z Rocketem, mówi językiem Groota, imponuje Draxowi i Gamorze, oraz ciągle walczy o dominację ze Star-Lordem.

10. Loki.

Thor Loki
Zrzut ekranu z filmu

Najciekawszą dynamiką Thora w MCU, sięgającą jego pierwszego solowego filmu, jest jego słodko-gorzka rywalizacja z Lokim . Chociaż Loki został początkowo przedstawiony jako złoczyńca, od tego czasu stał się bardziej antybohaterem. Zaczynając od „Thor: Mroczny świat”, kilka razy współpracował ze swoim bratem.

Loki zazwyczaj zdradza Thora za każdym razem, gdy łączą siły, co jest przykre, ponieważ widać jak dobrze razem współpracują. Ostatecznie jednak Loki odkupuje wszystkie swoje dotychczasowe winy, próbując zabić Thanosa.

Koniecznie sprawdź nasz Instagram!

2 thoughts on “Thor – 10 najlepszych towarzyszy Thora w filmach MCU.

Comments are closed.