Co gdyby zamienić obsadę „Władcy Pierścieni” w całkowicie kobiecą?

Trylogia „Władca Pierścieni” Petera Jacksona znana jest z epickich bitew i ogromnego zakresu, ale innym aspektem, który pomaga uczynić te filmy wspaniałymi, jest obsada. Dzięki zespołowi utalentowanych aktorów ożywili ukochane i ikoniczne postacie Śródziemia.

Jednak poza kilkoma kluczowymi postaciami kobiecymi, takimi jak Galadriela i Eowina, obsada składała się głównie z aktorów płci męskiej. Chociaż ci aktorzy dobrze wypełniali role, warto zastanowić się, jak film i jego postacie mogą się różnić, gdyby w głównych rolach pojawiły się kobiety.

Ranking ten stworzony został przez portal Screen Rant, ja go dla Was przetłumaczyłem i zostawiam do czytania. Jeżeli uważacie, że inne aktorki lepiej by sie sprawdziły to sekcja komentarzy należy do Was.

1. Tatiana Maslany jako Gollum.

Gollum (w tej roli Andy Serkis) jest prawdopodobnie najbardziej złożoną postacią w trylogii Władcy Pierścieni. Zatruty klątwą pierścienia, Gollum staje się nędznym stworzeniem rozszczepionym na dwie sprzeczne osobowości. Jeden szuka dobroci i szczęścia, podczas gdy drugi wyraża swoje najbardziej gwałtowne i okrutne myśli.

Potrzeba prawdziwego aktora-kameleona, aby stworzyć postać taką jak Gollum, a Tatiana Maslany z pewnością podoła zadaniu. Jej przełomowa rola w serialu „Orphan Black” postawiła ją w sytuacji, w której musiała wcielać się w wiele postaci o bardzo różnych osobowościach, ale każda z nich czuła się jak odrębna i rozwinięta kreacja.

2. Lena Headey jako Boromir.

Boromir (w tej roli Sean Bean) to kolejna postać, która nie jest taka, jak się na początku wydaje. Był członkiem drużyny, który wydawał się najbardziej skłonny zdradzić grupę. Jednak znalazł odkupienie i okazał się bohaterem, będąc jednocześnie jednym z najbardziej tragicznych członków drużyny pierścienia.

Grająca wspólnie z Seanem Beanem w „Grze o tron” Lena Headey udowodniła, jak skuteczna może być w graniu złoczyńców. Ale chociaż jej występ jako Cersei Lannister jest dość zły, Headey była w stanie sprawić, że publiczność czasami żałowała Cersei, co było prawdziwym osiągnięciem.

3. Maitreyi Ramakrishnan jako Pippin.

Pod wieloma względami Pippin (w tej roli Billy Boyd) wydaje się być najbardziej bezużytecznym członkiem wspólnoty. Wydaje się, że bardziej interesuje go jedzenie i picie piwa niż misja i ciągle robi głupie rzeczy, które znacząco pogarszają sytuację. Jednak udowadnia również, że w razie potrzeby potrafi walczyć o to, w co wierzy.

Maitreyi Ramakrishnan stała się gwiazdą dzięki swojej głównej roli w serialu „Jeszcze nigdy…”. Gra w nim Devi, młodą dziewczynę, która w swoim życiu ma do czynienia z niekończącymi się dramatami. Ale chociaż Devi ma tendencję do pogarszania złych sytuacji, jest również silną i zdeterminowaną osobą.

4. Devery Jacobs jako Merry.

Merry (w tej roli Dominic Monaghan) to kolejny interesujący członek drużyny, który dołącza w trakcie trwania wyprawy. Chociaż początkowo nie jest zbyt poważnym młodym hobbitem, jego odwaga rośnie podczas całej wyprawy, ponieważ chce odegrać swoją rolę w pokonaniu sił zła.

Devery Jacobs wyrobiła sobie ostatnio sławę dzięki doskonałemu serialowi „Reservation Dogs”. Gra tam członka zgranej drużyny, który potrafi wygłupiać się jak inni, ale ma poważniejszą stronę, którą ukazuje gdy sprawy przybierają mocniejszy ton.

5. Michelle Rodriguez jako Gimli.

Gimli (w tej roli John Rhys-Davies) może nie wydawać się dobrym graczem zespołowym, ale ostatecznie jest nieocenionym członkiem drużyny. Jego zrzędliwe zachowanie sprawia, że ​​jest często irytującą postacią, ale zawsze jest gotowy do walki.

Michelle Rodriguez zrobiła karierę grając ostre role, takie jak Letty w serii „Szybcy i wściekli”. Idealnie pasowałaby do szorstkiego Gimliego, który kocha walkę i dba o drużynę, nawet jeśli nie pokazuje tego przez cały czas.

6. Zoe Saldana jako Legolas.

Legolas (w tej roliOrlando Bloom) szybko stał się ulubieńcem fanów trylogii jako prawdopodobnie najlepszy wojownik w drużynie. Jest stoickim i poważnym elfem, który zachowuje pewność siebie i wdzięk nawet w środku bitwy.

Zoe Saldana była w centrum niektórych z największych filmów wszechczasów i zawsze wnosi pełną gracji energię do swoich ról potężnych wojowników. Z rolami na koncie takimi jak Gamora jasne jest, że Saldana może grać skutecznego żołnierza, który zawsze jest przydatny gdy drużyna jest pod presją.

7. Michelle Yeoh jako Gandalf.

Chociaż każdy członek Drużyny Pierścienia ma swoje własne cele, Gandalf ( w tej roli Ian McKellen) jest spoiwem, które łączy ich wszystkich. Kierują się nie tylko jego potężnymi zdolnościami czarodzieja, ale także jego mądrością i przywództwem.

Michelle Yeoh to aktorka, która w każdej roli wnosi dominującą prezencję. Doskonale radzi sobie z graniem postaci, które są potężne same w sobie, ale mogą również pomóc w prowadzeniu mniej doświadczonych postaci, takich jak jej niedawna rola w Shang-Chi .

8. Nicola Coughlan jako Samwise.

Samwise Gamgee (w tej roli Sean Astin) może nie jest wielkim wojownikiem ani potężnym czarodziejem, ale jest prawdopodobnie największym bohaterem trylogii Władca Pierścieni. Chociaż wolałby być w domu w Shire, Sam jest tym, który ciągnie Froda w ich misji, wykazując po drodze ogromną odwagę.

Nicola Coughlan jest najbardziej znana z ról w serialach „Derry Girls” i „Bridgerton”. Doskonale radzi sobie w graniu lojalnych i współczujących przyjaciół, których inni mogą niedoceniać, ale pokazują, że mają więcej siły niż ktokolwiek inny.

9. Thomasin McKenzie jako Frodo.

Frodo (w tej roli Elijah Wood) to niechętny do podróżowania bohater opowieści, wyrwany z wygodnego życia i obciążony niesamowitą odpowiedzialnością. Publiczność współczuje Frodo, ponieważ okazuje się, że jest delikatny i słaby, a także przerażony sytuacją, w której się znalazł.

Thomasin McKenzie ma podobne cechy w wielu swoich występach, od „Jojo Rabbit” po „Ostatnią noc w Soho”. Potrafi skutecznie grać te wrażliwe, ale silne postacie, za których widzowie trzymają mocno kciuki i nierzadko im współczują.

10. Danai Gurira jako Aragorn.

Aragorn (w tej roli Viggo Mortensen) jest prawdopodobnie najpopularniejszą postacią we Władcy Pierścieni, a jego podróż jest centralnym elementem świata tej historii. Jest utalentowanym i nieustraszonym wojownikiem, który nie waha się rzucić w wir bitwy. Jest także kimś, kto w razie potrzeby może zostać liderem.

Danai Gurira zagrała wielu inspirujących bohaterów, takich jak Michonne w „The Walking Dead” i Okoye w MCU. Jest bardzo przekonującą wojowniczką, ale jest też kimś, za kim ludzie chcą podążać i ruszyć do walki.

One thought on “Co gdyby zamienić obsadę „Władcy Pierścieni” w całkowicie kobiecą?

Comments are closed.