„Squid Game” – Prawda czy fałsz? | QUIZ

Squid Game

Kolejny QUIZ z fenomenalnego serialu „Squid Game”, który zdobył miliony fanów na całym świecie. Ty razem odpowiedzi będziecie udzielać na zasadzie prawda/fałsz.

Przed Wami 13 pytań, pokażcie jak dobrze znacie „Squid Game”.

Results

#1. Seong Gi-Hun wygrał 10 000 000 wonów po tym, jak obstawił konie w urodziny swojej córki.

Opis fabuły:

456 bardzo różnych od siebie osób otrzymuje zaproszenia do udziału w tajemniczej grze. Łączy ich jedno – wszyscy mają poważne problemy finansowe. Gra, w której stawką jest 45,6 miliarda południowokoreańskich wonów, toczy się na tajnym i zamkniętym terenie i obejmuje serię „tradycyjnych” dziecięcych zabaw, w których karą za przegraną jest śmierć. Komu uda się wygrać w tę okrutną grę i jaki, tak naprawdę, jest jej cel?

Może Ci się spodobać również:

16 ciekawostek z filmu „Matylda” (1996)

3. Kiedy Matylda kradnie lalkę z powrotem i chowa się za oknem, panna Trunchbull przykłada twarz do okna i zaparowuje okno nosem. To ukłon w stronę Velociraptorów polujących na dzieci w Parku Jurajskim, które pojawiły się 3 lata wcześniej.

7. Zarówno pod koniec filmu jak i książki Matylda opowiada pannie Jennifer o szybkości bijącego serca myszy. To subtelne nawiązanie do innej książki Roalda Dahla, Czarownice, w której bohater i jego babcia toczą tę samą dyskusję. To także bezpośredni cytat z oryginalnego tekstu.

10 horrorów po których nie będziesz chciał zostać rodzicem.

1. Tilda Swinton daje jedną z najlepszych kreacji w swojej karierze w filmie Musimy porozmawiać o Kevinie. Gra Evę, pisarkę podróżniczą, która nie nawiązała właściwej więzi ze swoim synem Kevinem, gdy był dzieckiem. Jako nastolatek stał się socjopatą z zajadłymi tendencjami.

Koniecznie odwiedź nasz Instagram!