Polka-Dot Man – Filmowi bohaterowie

Polka Dot-Man. W filmie „Legion Samobójców” Jamesa Gunna z 2021 roku doszło do kilku zmian postaci w porównaniu z wcześniejszym filmem o przygodach złoczyńców pod dowództwem Amandy Waller.

Jednym z najciekawszych nowych bohaterów jest niewątpliwie Polka-Dot Man. Charakteryzuje się on kolorowymi kropkami na swoim stroju, oraz wyrastającymi na jego ciele. Bohater musi wydalić swoje kropki przynajmniej raz dziennie aby przez nie nie zginąć.

W filmie od DCEU w te postać wcielił się David Dastmalchian. Aktor musiał odtworzyć na ekranie postać bardzo nieśmiałą, wręcz wstydzącą się tego kim jest. Kolejnym problemem tego złoczyńcy, który film przedstawia widzom, jest jego nienawiść do własnej matki. Powstała gdy wystawiła go na działanie kosmicznego wirusa, aby zrobić z niego super bohatera.

Mimo całej sympatii jaką nabieramy do Polka-Dot Mana, twórcy postanowili pozbyć się go na końcu filmu. I to w momencie gdy ten w końcu poczuł się jak wyjątkowy bohater.

A kim jest Polka-Dot Man w komiksowym uniwersum DC? Oto krótka historia tego złoczyńcy, który stawiał czoła samemu Batmanowi.

Polka-Dot Man w komiksach

Polka-Dot Man

Polka-Dot Man zadebiutował w „Detective Comics #300” z 1962r. Twórcami postaci są Bill Finger oraz Sheldon Moldoff.

Abner Krill zdecydował, z nieznanych powodów, rozpocząć falę przestępczości opartą na plamkach i kropkach w Gotham City, gdzie nieuchronnie popadł w konflikt z Batmanem i Robinem. Jako przerażający Pan Polka-Dot nosił dziwaczny kostium pokryty plamami, którego sens szybko się ujawnił – po zdjęciu plamek z kostiumu, można było je wykorzystać do różnych celów, tworząc śmiercionośną broń i dziwaczny pojazd do ucieczki. Raz udało mu się schwytać Robina, ale Batman był w stanie uratować swojego partnera do walki z przestępczością i położyć kres przestępczości Krilla. Później walczył z Nightwingiem i Batgirl, ale został pokonany.

Wrócił kilka lat później, niezrażony, ale również pozbawiony swoich sztuczek, a plamy na jego kostiumie były tylko dekoracyjne. Używając kija baseballowego, zaatakował funkcjonariusza Foleya z Departamentu Policji Gotham City, zadając mu bardzo drobne obrażenia. Następnie został mocno pobity przez Harveya Bullocka, który miał dość kostiumowych złoczyńców w mieście. Polka Dot-Man wniósł brutalny pozew przeciwko policji, w wyniku którego Bullock był zmuszony do wizyt u psychiatry.

Później został członkiem grupy drugorzędnych złoczyńców, którzy pracowali dla generała Immortusa. Immortus, z pomocą profesora Milo, ulepszył moce i gadżety złoczyńców. Grupa została zniszczona, gdy zdradził ich Human Flame. Większość zginęła w brutalnej bitwie, w tym Polka Dot Man. Jego głowa została zmiażdżona po tym, jak wylądowała na nim pokrywa włazu podczas walki z Human Flamem i Seductress.

Koniecznie odwiedź mój Instagram! gdzie znajdziesz mnóstwo innych ciekawostek ze swoich ulubionych filmów!