Marvel: 8 błędów, które fani znaleźli w filmach MCU.

Pomimo tego, co myślą niektórzy fani, filmy Marvel Cinematic Universe nie są bezbłędne i, jak w wielu produkcjach tak i tutaj pojawiają się małe błędy, które nie zostały wychwycone przed oddaniem filmu do dystrybucji.

Wiele świetnych filmów z MCU zawiera małe błędy lub niedociągnięcia, które wychwycili fani. Poniżej lista 8 takich przypadków, które zostały szybko wyłapane przez czujnych widzów.

1. Kubek Starka do góry dnem. „Iron Man” (2008)

Iron Man
Zrzut ekranu z filmu „Iron Man” (Marvel Cinematic Universe)

Niewątpliwie Tony Stark jest jednym z najmądrzejszych bohaterów MCU. Filmy z jego udziałem często przedstawiają, jak ciężko pracuje w swoim laboratorium nad najnowszymi ulepszeniami i przełomową technologią. Ale jeden przezabawny, przeoczony rekwizyt sprawił, że Tony wyglądał całkiem głupio.

W „Iron Man” (2008) Tony pracuje przy swoim biurku, gdzie można zobaczyć, że jego kubek jest odwrócony do góry dnem. Ale w kolejnym ujęciu widać, jak pije z tego samego kubka. Chociaż mocno koncentruje się na pracy, wydaje się prawdopodobne, że zauważy, że w filiżance nic nie ma.

2. Sprzeczna lokalizacja nowego Asgardu. „Avengers: Koniec Gry” (2019)

Marvel Hulk
Zrzut ekranu z „Avengers: Koniec Gry” (Marvel Cinematic Universe)

Po zniszczeniu Asgardu Thor prowadzi swój lud na Ziemię, aby znaleźc dla nich nowy dom. W filmie „Avengers: koniec Gry” dowiadujemy się, że ​​nowy dom znajduje się w Tonsberg w Norwegii, co jest miłym odniesieniem do miejsca, w którym ukryto Tesserakt w „Kapitan Ameryka: Pierwsze starcie” z 2011 roku.

Niestety cały efekt psują niektóre przeoczone błahostki. Tablica rejestracyjna na ciężarówce, którą jada Hulk i Rocket, a także numer telefonu na pudełkach po pizzy w domu Thora pochodzą z Wielkiej Brytanii.

3. Członek załogi uchwycony przez kamerę. „Doktor Strange” (2016)

Peleryna Strange
Zrzut ekranu z filmu „Doktor Strange” (Marvel Cinematic Universe)

Doktor Strange pomógł wprowadzić magię do MCU, która szybko osiągnęła bardzo interesujący wpływ na uniwersum Marvela jako całość. Niestety, nie było żadnych zaklęć zdolnych do usunięcia krnąbrnego członka załogi z ujęcia w którym się przypadkowo pojawił.

Gdy Doktor Strange przeglądał zbrojownie z magicznymi przedmiotami, gdzie znajdował sie jego płaszcz, możemy w pewnym momencie dojrzeć członka załogi. Mimo, że wygląda jak manekin, to z całą pewnością zostało potwierdzone, że to niestety gafa ze strony twórców.

4. Zły kierunek. „Thor: Mroczny świat” (2013)

Thor

Biorąc pod uwagę fakt, że Thor może latać i podróżowac za pomoca Bifrostu, ma sens, że nie jest zaznajomiony z transportem publicznym. W środku kulminacyjnej bitwy Thor znajduje się na stacji londyńskiego metra i pyta o drogę do Greenwich.

Podczas gdy pozornie pomocna kobieta radzi mu, aby przejechał jeszcze trzy przystanki, osoby zaznajomione z systemem londyńskiego metra zorientowały się, że Thor nie jest nawet w odpowiednim pociągu. Czy kobieta była po prostu niekompetentna, czy może to tajny agent Hydry, który chciał udaremnić starania bohatera?

5. Historia Gamory. „Strażnicy Galaktyki” (2014)

marvel strażnicy

Temat wytępienia całego gatunku z pewnością nie jest zabawny, ale wydaje się również, że Marvel chciałby być dość konsekwentny. Kiedy Gamora zostaje schwytana przez Nova Corps w „Strażnikach Galaktyki”, dowiadujemy się, że jest ostatnim ocalałym ze swojego ludu po tym, jak Thanos wszystkich zabił.

Jednak „Avengers: Wojna bez granic” pokazuje retrospekcję, w której Thanos wypróbowuje swoją nową teorię równoważenia, zabijając tylko połowę ojczystego świata Gamory, co sugeruje, że jest przy życiu pozostało znacznie więcej ludzi z jej planety.

6. Magicznie naprawiona tarcza Steve’a Rogersa. „Avengers: Koniec gry” (2018)

Marvel kapitan ameryka

Tarcza Kapitana Ameryki jest jednym z najważniejszych artefaktów z filmów MCU. Pomogła Capowi w niezliczonych bitwach, ale gdy ten walczy z Thanosem, Szalonemu Tytanowi udaje się zniszczyć tarczę i prawie przełamać ją na pół.

To ważny moment i dodaje sensu potencjalnej śmierci Kapitana. Jednak gdy nagle reszta bohaterów wraca przez portal, szeroki kadr na to ujęcie ujawnia Steve’a stojącego na polu bitwy z całkowicie nienaruszoną tarczą.

7. Ant-Man w dwóch miejscach w jednym czasie. „Avengers: Koniec Gry” (2019)

MArvel Dr Strange

Być może najbardziej epickim momentem w całym MCU jest kulminacyjna bitwa w „Avengers: Koniec Gry”. To niesamowite, widzieć, jak praktycznie wszyscy bohaterowie z kinowego wszechświata spotykają się, by stawić czoła armii Thanosa. Ale wydaje się, że przy tak wielu bohaterach razem, filmowcy czasami tracili rachubę nad tym który ma być gdzie.

Gdy bohaterowie muszą otworzyć portal kwantowy, Scott Lang postanawia podłączyć furgonetkę, aby wszystko zadziałało. Ale chwilę później jest widziany w postaci Giant-Mana w środku bitwy.

8. Doktor Strange jest nieostrożny – „Doktor Strange” (2016)

MArvel Dr Strange

Kiedy Stephen Strange zostaje przedstawiony w „Doktor Strange”, jest błyskotliwym chirurgiem, który jest w stanie ratować życie, wykonując niemożliwe zabiegi. Jednak, jakkolwiek utalentowany może być, okazuje się również, że jako lekarz jest dość nieostrożny, jeśli chodzi o higienę.

Kiedy Strange pokazuje, jak przygotowuje się do operacji, myje ręce, a następnie zakłada maskę na twarz. Wielu prawdziwych lekarzy na widowni szybko zwróciło uwagę, że jest to bardzo sprzeczne z protokołem, ponieważ ręce Strange’a zostałyby wtedy zabrudzone przed wykonaniem operacji.

 Koniecznie odwiedź nasz Instagram!

2 thoughts on “Marvel: 8 błędów, które fani znaleźli w filmach MCU.

Comments are closed.