10 najstraszniejszych strychów w horrorach

10 najstraszniejszych strychów w horrorach. Podobnie jak piwnice , strychy są granicznymi przestrzeniami w domu. Niektóre są przepiękne, ze świetnym światłem i jeszcze lepszymi widokami. Wiele osób zamienia swoje strychy w miejsca do życia lub pracy tylko z tego powodu. Ale nie wszystkie strychy są sobie równe. Małe, ciasne przestrzenie na najwyższym piętrze, które można wykorzystać tylko do przechowywania, stają się naprawdę przerażające, bardzo szybko.

Nic dziwnego, że horrory uwielbiają umieszczać swoje przerażające opowieści na strychu. Filmy te eksplorują pełny potencjał tych zakurzonych, przewiewnych przestrzeni, które często są rzadko odwiedzane i wypełnione zaskakującymi rzeczami. To miejsce, w którym ukrywają się niechciane dzieci, miejsce demonicznych rytuałów, dom duchów, a czasem po prostu przestrzeń ludzkiego zła.

Sinister

Sinister 10 najstraszniejszych

W mrożącym krew żyłach filmie Sinister podążamy za pisarzem Ellisonem oswaltem, który poszukuje nowego pomysłu na ksiązkę w niekonwencjonalny sposób: przeprowadza się wraz z rodziną do domu w którym niegdyś dokonano makabrycznego morderstwa. Niedługo po przeprowadzce do nowego domu Ellison znajduje na pustym strychu pudło wypełnione kliszami. Po obejrzeniu tych domowych filmów odkrywa nagrania wielu morderstw. Nasz bohater śledzi nagrania wielu zbrodni w całej Ameryce, w których uczestniczyły rodziny zamordowane przez kogoś tuż poza kamerą. Co więcej, jedno dziecko z każdej z tych rodzin zaginęło tuż po zabójstwach.

Z pomocą lokalnego zastępcy organów ścigania, a także eksperta od okultyzmu, profesora Jonasa, Ellison odkrywa prawdę: Pożerający dzieci demon o imieniu Bughuul jest odpowiedzialny za te pokręcone morderstwa. Każde zaginione dziecko obejrzało groteskową kolekcję domowych nagrań wideo, stało się zdolne do opętania przez Bughuula i samo popełniło morderstwa. W szczególnie przerażającej scenie Ellison wchodzi na strych… tylko po to, by znaleźć tam zgromadzone zaginione dzieci.

Czerwony Smok

Czerwony smok

W kinowej adaptacji pierwszej powieści Thomasa Harrisa w reżyserii Bretta Rattnera poznajemy Francisa Dolarhyde’a, bezwzględnego seryjnego mordercę. Znany jako „Zębowa wróżka”, Dolarhyde atakuje rodziny i zabija zgodnie z cyklem księżycowym. Żadne z jego morderstw nie ma miejsca na strychu, ale strych odgrywa główną rolę w tym, dlaczego w ogóle zabija.

Jako dziecko Dolarhyde był brutalnie maltretowany przez swoją babcię, co doprowadziło do gwałtownego rozdwojenia jaźni. Dolarhyde ma obsesję na punkcie obrazu Williama Blake’a Wielki czerwony smok i kobieta odziana w słońce, który przedstawia scenę z Księgi Apokalipsy. Dolarhyde uważa, że ​​każde morderstwo przybliża go do stania się bestią przedstawioną na obrazie. Wierzy, że słyszy smoczy głos, kiedy idzie na strych domu swojej babci – miejsca, które przywołuje wspomnienia z jego dzieciństwa. Tak więc strych Dolarhyde’a może nie jest miejscem, w którym kończą się jego zbrodnie, ale tam zakorzenia się ich idea. 

Czarne Święta

Czarne święta

Dziś może zabrzmieć to jak żart, bo powszechne stały się telefony komórkowe, ale kiedyś sytuacja w któej dzwonił ktoś do Ciebie ktoś przebywający w Twoim domu bez Twojej wiedzy z pewnością budziła grozę.

Akcja filmu toczy się w żeńskim akademiku zaledwie kilka dni przed Bożym narodzeniem. Do budynku wdziera się nieproszony gość – morderca, który zamieszkuje na strychu. Co najzabawniejsze – żadna z mieszkanek nic o tym nie wie. Gdy ginie pierwsza dziewczyna, nikt tego nie zauważa. Dopiero, gdy nie pojawia się ona na spotkaniu z własnym ojcem, zaczyna się śledztwo. Dziewczęta otrzymują tajemnicze telefony, ale zamiast głosu w słuchawce słychać przerażające odgłosy – jęki, piski, krzyk

Strych akademika jest miejscem, w którym dochodzi do większości aktów przemocy. To całkiem normalny strych, naprawdę, zwykła zagracona przestrzeń, której można się spodziewać po wspólnym domu studenckim. To co go wyróżnia i sprawia, że jest przerażający to powiększająca się kolekcja trupów oraz dziki lokator, który nie jest nastawiony pozytywnie do mieszkanek akademika.

Klucz do koszmaru

Klucz do koszmaru Skeleton Key

Caroline Elis, młoda pracowniczka hospicjum, podejmuje się opieki nad schorowanym właścicielem opuszczonej plantacji. Od jego żony, Violet, otrzymuje klucz, przy pomocy, którego można otworzyć każde drzwi, również te ukryte. Za drzwiami od strychu znajduje się pomieszczenie, do którego przeniesiono różne sprzęty z innych części posiadłości. Wśród nich, Caroline znajduje przedmioty związane z praktykowaniem magii. Nagle dziewczyna zaczyna być świadkiem niewytłumaczalnych zjawisk. Starając się odkryć ich naturę, dokonuje przerażającego odkrycia.

Im głębiej Caroline zagłębia się w świat historii i kultury Luizjany, tym bardziej zaczyna podejrzewać, że Violet mogła używać tajemnych mocy na Benie, co doprowadziło do jego wypadku. Podczas gdy Caroline może zacząć być całkowicie sceptyczna, pod koniec filmu sama jest na strychu, rzucając to, co jej zdaniem jest zaklęciem ochronnym, które okazuje się dokładnie odwrotne.

Czytaj więcej o KLUCZ DO KOSZMARU

Zemsta po latach

Zemsta po latach

Zwykłe strychy są wystarczająco przerażające, ale tajne strychy są jeszcze gorsze. Szczególnie przerażającym tego przykładem jest powolny horror psychologiczny z lat 80. „Zemsta po latach.”

W filmie występuje George Scott jako John Russell, kompozytor, który przeprowadza się z Nowego Jorku do Seattle, by zamieszkać w zaniedbanej wiktoriańskiej rezydencji po tym, jak jego żona i syn zginęli w wypadku samochodowym. To dziwny wybór od samego początku, ale robi się jeszcze dziwniej, gdy John odkrywa straszną tajemnicę dotyczącą poprzednich właścicieli domu. Jest tak bardzo udręczony, że on (i publiczność) przez większość filmu wierzy, że jego własny żal zaczyna doprowadzać go do szaleństwa.

Po spotkaniu z przerażającymi zjawami utopionego chłopca, John znajduje ukryty pokój na strychu. To tutaj przeżył swoje krótkie życie John Carmichael, chorowite dziecko zamordowane w wannie przez własnego ojca. Ojciec Johna zastąpił go sierotą, po to, by nie musiał zostawiać swojego majątku niepełnosprawnemu synowi. Pokój na poddaszu sam w sobie jest przerażający, ale jeszcze bardziej przerażający jest sekret, który zawiera.

Krampus

Krampus 10 najstraszniejszych

Co otrzymasz, gdy połączysz klasyczną dysfunkcyjną rodzinę spędzająca wspólnie święta z demonicznym bytem, ​​który karze ludzi za niewiarę w ducha świąt? Całkiem niezły horror o Krampusie.

Opierając się na starej europejskiej legendzie o stworzeniu, które poluje na ludzi, którzy plugawią świąteczny okres, Krampus zabiera legendę przez ocean do Ameryki, gdzie młody chłopak o imieniu Max traci wiarę… i ostatecznie całą swoją rodzinę. W Krampusie istnieje wiele niepokojących obrazów, od brutalnie zabijanych dzieci po nieszkodliwie wyglądające zabawki, którym nagle wyrastają zęby i atakują każdego w pobliżu.

Strych z tego filmu jest jednym z głównych miejsc masakry, ponieważ rodzina ukryła tam wiele prezentów, które ożywają i próbują okaleczyć i zamordować swoich nabywców. Straszności temu szczególnemu strychowi dodaje fakt, że szalejąca na zewnątrz zamieć jest tak gwałtowna, że ​​na wewnętrznych krokwiach tworzą się sople lodu. Ten strych jest nie tylko przerażający ale również jest niebezpiecznie zimny.

Hereditary. Dziedzictwo

Hereditary 10 najstraszniejszych

Słynny horror Ari Aster „Dziedzictwo” ma wiele poziomów terroru działających jednocześnie – z których wszystkie kończą się na strychu rodziny Grahamów. Apodyktyczna matka Annie Graham właśnie zmarła, a Annie zmaga się ze skomplikowanym uczuciem żalu. Córka Annie, Charlie, ma wiele problemów fizycznych i psychicznych, z którymi również musi się uporać – wszystkie kończą się przedwcześnie, gdy przypadkowo ginie. Peter, syn Annie i starszy brat Charlie, prowadził samochód, w którym wydarzył się makabryczny wypadek, i jest tak przerażony, że zostawia bezgłowe ciało Charlie w pojeździee, aby ich matka mogła je znaleźć następnego dnia.

Gdy poczucie winy i gniew Annie narastają, ona i jej syn odkrywają szokujące rodzinne sekrety. Jak się okazuje, demon znany jako Paimon przebywał w Charlie aż do jej przedwczesnej śmierci. Preferując męskie ciało, Peter zostaje złożony w ofierze, aby Paimon mógł żyć bardziej zgodnie z jego upodobaniami. Wszystko to dzieje się na strychu rodziny Grahamów, gdzie znajduje się również jeden z najbardziej przerażających okultystycznych ołtarzy. Gdyby nie demoniczny rytuał, strych Grahamów byłby zupełnie nijaki. Zamiast tego jest to jeden z najbardziej przerażających strychów filmowych wszechczasów.

Suspiria

Suspiria 10 najstraszniejszych

Klasyczny horror Dario Argento, Suspiria, to nie tylko jeden z najbardziej przerażających filmów, jakie kiedykolwiek nakręcono — zawiera również jeden z najbardziej przerażających strychów, jakie kiedykolwiek pokazano na ekranie. Suzy Bannion jest nową baletnicą w słynnej niemieckiej szkole tańca, ale jej przyjęcie utrudnia seria dziwnych zaginięć i brutalnych morderstw. Wzmocniona niesamowitym brzmieniem legendarnego prog-rockowego zespołu Goblin, przemoc w Suspirii jest zagadką dla większości historii, dopóki nie dowiemy się, że sabat czarownic od dziesięcioleci używa szkoły jako przykrywki. A ich najwyższa wiedźma żywi się siłami życiowymi młodych dziewcząt. 

Jedno z najbardziej makabrycznych morderstw ma miejsce na strychu, gdzie Sara, zostaje uwięziona w ogromnej beli drutu kolczastego, który powoli tnie ją na śmierć przy każdym jej niezdarnym ruchu. Scena na poddaszu jest szczególnie graficzna i zajmuje strasznie dużo czasu.

Płytki grób

Płytki grób 10 najstraszniejszych

Grupa młodych ludzi poszukuje współlokatora. Mają bardzo wygórowane oczekiwania, ale mimo to wkrótce udaje im się znaleźć odpowiedniego kandydata. Hugo jest miły i inteligentny, a co najważniejsze – za swoje lokum płaci w terminie. Niestety nowy znajomy przez dłuższy czas nie wychodzi z pokoju, co powoduje liczne podejrzenia. Lokatorzy postanawiają sprawdzić co się stało… i znajdują Hugona martwego. Natomiast pod jego łóżkiem leży walizka pełna pieniędzy. Młodzi mają dylemat moralny co zrobić z taką fortuną. Oddać w ręce policji? A może wykorzystać do własnych celów.

Podczas gdy reżyserski debiut Danny’ego Boyle’a Płytki grób jest zwykle reklamowany jako czarna komedia i thriller, wydarzenia z filmu sugerują coś innego. Od Davida rozczłonkującego ciało Hugo po serię brutalnych morderstw młotem — nie wspominając o tym, że David traci rozum i robi ze strychu swój nowy dom i miejsce do obserwacji —  Płytki grób to niewątpliwie opowieść o terrorze. David wierci dziury w podłodze na strychu, aby mógł szpiegować każdego, kto przychodzi i wychodzi z domu.

Bettlejuice

Bettlejuice 10 najstraszniejszych

Barbara i Adam Maitlandowie mają najfajniejszy strych w historii, głównie ze względu na centralną miniaturę miasta, w którym mieszkają. Ale po śmierci w wypadku samochodowym i uwięzieniu w wiktoriańskiej rezydencji, którą odnawiali, strych staje się coraz bardziej przerażający. Kiedy Lydia Deetz i jej rodzice wprowadzają się, Lydia jest jedyną osobą, która zauważa duchy i natychmiast się z nimi zaprzyjaźnia.

Maitlandowie w końcu chcą uwolnić się od rodziny, która wtargnęła do ich domu. Kontaktują się z niezależnym pośmiertnym bio-egzorcystą, aby wystraszyć intruzów. I każdy dostaje więcej niż mógłby się spodziewać.

To już wszystkie strychy w rankingu 10 najstraszniejszych strychów w horrorach. Jeśli przegapiłeś odcinek o piwnicach to nic straconego, masz go poniżej.

Może Ci się spodobać:

2Comments

Add yours

Comments are closed.