Alan Grant – Filmowi Bohaterowie

Dr Alan Grant jest bohaterem pierwszej powieści, a także pierwszego i trzeciego filmu. Jego filmowa postać, grana przez Sama Neilla, ma elementy podobne do bohatera przygód Indiany Jonesa, takie jak fakt, że często jest pokazywany w kapeluszu w stylu fedory.

Przez większą część książki dr Grant i dwójka dzieci odkrywają park, próbując znaleźć drogę z powrotem do reszty grupy. W filmie większość tego czasu jest pominięta, a na ekranie pojawia się tylko kilka kluczowych wydarzeń.

Alan Grant w powieści

Film przedstawia zupełnie inną osobowość niż ta z powieści. W filmach (zwłaszcza w pierwszym filmie) dr Grant ma introwertyczną osobowość i nie lubi dzieci. Jednak przez cały czas trwania pierwszego filmu ciepło odnosi się do dwójki towarzyszących mu dzieci, Tima i Lexi.

Stało się tak, ponieważ Spielberg chciał „zapewnić źródło dramatycznego napięcia, które nie istniało w powieści”. Jest centralną postacią Parku Jurajskiego III. W świecie Jurassic Park, Alanowi Grantowi przypisuje się napisanie co najmniej dwóch popularnych książek o dinozaurach.

Koniecznie zajrzyj na nasz Instagram!

Park Jurajski

Naukowcy, posługując się najnowszą techniką i wykorzystując wiedzę na temat DNA, pozyskują autentyczną krew dinozaurów z insektów zatopionych przed milionami lat w bursztynie. Dzięki temu, odtwarzają wiele gatunków dinozaurów, które lokują w gigantycznym parku na wyspie. Kiedy do parku przyjeżdża grupa ludzi, aby zobaczyć prehistoryczne gady, zaczynają się poważne kłopoty.

Może Ci się spodobać:

+ There are no comments

Add yours