Dr Ellie Sattler – Filmowi bohaterowie

Ellie Sattler jest w powieści, absolwentką studiującą pod kierunkiem dr Alana Granta, który specjalizuje się w paleobotanice i pochodzi z Montany. Towarzyszy dr Grantowi podczas zwiedzania rezerwatu dinozaurów InGen.

Ellie Sattler w filmach i książce

Ellie odgrywa bardziej dominującą rolę w pierwszym filmie niż w powieści. Steven Spielberg spowodował, że Gennaro został zabity na początku filmu. To sprawiło, że Ellie Sattler zrobiła wiele rzeczy, które zrobił Donald Gennaro w powieści.

Ponadto w filmie Ellie jest zarówno doktorem paleobotaniki, jak i jest w związku z doktorem Grantem. Spielberg zrobił to nie tylko po to, aby dodać napięcia do filmu, ale także dlatego, że czuł, że autor nie poświęca jej wystarczająco dużo uwagi w książce.

Pojawia się na krótko w Jurassic Park III. Według filmu jej związek z doktorem Grantem zakończył się po pierwszym filmie, ale pozostają bliskimi przyjaciółmi. Jest żoną Marka Deglera, prawnika Departamentu Stanu USA, który specjalizuje się w prawie traktatowym.


Znana z filmów

  • Jurassic Park
  • Jurassic Park 3

Jurrasic Park

Naukowcy, posługując się najnowszą techniką i wykorzystując wiedzę na temat DNA, pozyskują autentyczną krew dinozaurów z insektów zatopionych przed milionami lat w bursztynie. Dzięki temu, odtwarzają wiele gatunków dinozaurów, które lokują w gigantycznym parku na wyspie. Kiedy do parku przyjeżdża grupa ludzi, aby zobaczyć prehistoryczne gady, zaczynają się poważne kłopoty.Może Ci się spodobać:

+ There are no comments

Add yours