Mama – Filmowi bohaterowie

Horror „Mama”.

Edith Brennan to złowrogi duch kobiety o nadprzyrodzonych mocach. Jest tytułową główną antagonistką horroru z 2013 roku o tytule „Mama”. W rolę mamy wcielał się znany z grania wielu horrororwych postaci Javier Botet.

Historia

Edith Brennan była dawną pacjentką szpitala św. Gertrudy w XIX wieku. Jej wygląd i proste działania sugerują, że choruje na zespół Downa, choć nigdy nie zostało to oficjalnie stwierdzone. Uciekła ze szpitala zabijając przy okazji zakonnicę, która wzięła jej córkę Lily pod opiekę.

Gdy zdołała odzyskać swoje dziecko zaczęła uciekać przed ścigającymi ją ludźmi. W pewnym momencie zagonili ją na skraj urwiska, pod którym znajdowało się wielkie jezioro. Gdy nie pozostawiono jej wyboru postanowiła skoczyć z klifu.

Horror Mama

W locie Edith uderza o gałąź i nieprzytomna wpada do wody, gdzie tonie. Jej córka traci życie podczas uderzenia w tę samą gałąź i zostaje na niej skąd jej ciało zabierają ludzie, którzy ich ścigali.

Mama stała się duchem, rozdartym przez smutek z powodu utraty dziecka. Nie ma pojęcia dlaczego nie znalazło się ono razem z nią w wodzie. To powoduje, że przybiera fizyczną formę kobiety, mocno zdeformowanej i powykręcanej.

Przez lata duch kobiety przeszukuje las, próbując znaleźć córkę, aż spotyka Victorię i Lily, które ich obłąkany ojciec chciał zabić w leśnej chacie. Edith zabiła ojca i zaopiekowała się dziewczynkami, jak własnymi dziećmi, na tyle na ile miała możliwości.

Horror Mama

Osobowość

Obecność Mamy sygnalizowały zazwyczaj problemy z elektrycznością oraz pojawiającesię czarne ćmy. Edith jest postrzegana jako kochający rodzic i wykazuje skłonności do opieki nad Victorią i Lily.

Jednak w momencie, gdy pojawia się Annabel, Mama staje się zła, nienasycona i niezwykle zazdrosna, dlatego próbuje pozbyć się intruza.

Mama, niegdyś piękna, z długimi włosami, stała się potworną postacią o szarej skórze, poszarpanych kończynach oraz długich, ostrych palcach.

Ma również parę okrągłych, świecących niebieskich oczu i brudne włosy, które układają się w eteryczny sposób. Nosi prostą ciemną sukienkę, która stała się bardziej postrzępiona i równie uniesiona jak jej włosy.

Jako duch Edith pokazała, że ma wiele mrocznych zdolności. Może zmieniać kształt i skrywać się w ciemnościach, oraz potrafi latać.

Może Ci się spodobać:

2Comments

Add yours
  1. 1
    "Barbarzyńcy" (2022) - Kim jest Matka - FILMOWE CIEKAWOSTKI

    […] Próbując znaleźć wyjście, Tess odkryła przejście w piwnicy i trafiła do pokoju, w którym Frank popełnił wiele swoich okropnych czynów. Kobieta gorączkowo wzywała pomocy, dopóki Keith nie przybył i nie pomógł jej uciec przez okno w piwnicy. Nie wierząc w jej historię, mężczyzna postanowił to sprawdzić. Zapuścił się w sekretne przejście i odkrył drzwi, prowadzące głęboko pod ziemię do tuneli, w których żyła Matka. […]

+ Leave a Comment