„Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć” 10 niezwykłych stworzeń z filmu

0

Chociaż Newt Scamander jest niewątpliwie fantastyczną postacią, którą fani czarodziejskiego wszechświata J.K Rowling pokochali równie mocno jak Harry’ego Pottera to jednak prawdziwymi gwiazdami filmu „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć” były niesamowite stworzenia, które w nim poznaliśmy.

„Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć” to rozszerzenie magicznego świata Harry’ego Pottera. Filmy skupiają się na magicznych bestiach i człowieku, który wie o nich najwięcej.

Przyjrzymy się dziś 10 wspaniałym stworzeniom z filmu „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”.

1. Fantastyczne zwierzęta – Niuchacz

Niuchacz
zrzut ekranu z filmu „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”

Zdecydowanym faworytem fanów na najsłodszą bestię jest Niuchacz. Mała, puszysta kulka przykuwa dużą uwagę w pierwszym filmie. Niuchacze są przystosowane do odnajdywania błyszczących skarbów i często drogich przedmiotów. Jeśli zgubiłeś biżuterię, Niuchacz byłby idealnym rozwiązaniem, aby ją znaleźć. Jednakże, jeśli nie jest pod kontrolą może być szkodnikiem.

W filmie widzimy Niuchacza Newta okradającego wiele osób w banku. Oprócz tego, że są sprytnymi małymi złodziejaszkami, Niuchacze są również mega urocze. Ich futro zmienia się od czarnego do brązowego i jest kędzierzawe i miękkie, co nadaje im ładny, przytulany wygląd.

2. Fantastyczne zwierzęta – Bahanki

Bahanki
zrzut ekranu z filmu „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”

Bahanki pojawiły się w wielu filmach i grach o czarodziejskim świecie. Kilka razy przechodziły metamorfozę, ale w obecnej wersji „Fantastycznych zwierząt” mają ciemnobrązowo-czarny kolor oraz dodatkowy zestaw ramion i nóg i są blisko spokrewnieni z wróżkami.

W przeciwieństwie do typowych wróżek, Bahanki mają lśniące i ciemniejsze skrzydła. Czasami nazywa się je gryzącymi wróżkami ze względu na ich zęby i ogólne usposobienie. Mają dwa rzędy kłów, które wydzielają jad.

3. Fantastyczne zwierzęta – Bogin

fantastyczne zwierzęta - Bogin
zrzut ekranu z filmu „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”

O Boginach wielokrotnie wspominano w serii filmów o Harrym i już wcześniej walczyły z głównymi bohaterami filmów. Bestie te chowają się w ciemnych, ustronnych miejscach, czekając na swoją zdobycz. Były często wykorzystywane do nauczania uczniów Hogwartu obrony przed czarną magią.

Nie wiadomo, jak wygląda Bogin w swojej prawdziwej formie, ale naukowcy zakładają, że przybiera on kształt ciemnej plamy lub mgły. Gdy Bogin jest widoczny, zawsze przybiera kształt najgłębszego lęku osoby, która go widzi.

4. Fantastyczne zwierzęta – Nieśmiałek

Nieśmiałek
zrzut ekranu z filmu „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”

Niewielkie stworzenie pilnujące drzew, sprawiające wrażenie, jakby się składało tylko z kory, gałązek i pary brązowych oczek. Był to kamuflaż w naturalnym środowisku nieśmiałków – koronach drzew. Stworzonko mierzyło zaledwie osiem cali.

Newton Skamander szczególnie upodobał sobie Nieśmiałki i w swojej walizce miał całe stadko tych niewielkich stworzonek. Jedno z nich, Pickett mieszkało nawet przez cały czas w górnej kieszeni płaszcza Newta. Skamander miał również między innymi Nieśmiałki o imieniu Tom, Marlow, Poppy, Tytus i Finn.5. Kappa

Kappa
zrzut ekranu z filmu „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”

Wodnik Kappa to fenomenalna bestia. To łuskowaty japoński demon wodny. Oryginalny projekt koncepcyjny Kappy różni się nieco od wersji, którą otrzymaliśmy w filmach, ale efekt końcowy i tak jest wspaniały.

Istota ta jest podobna do pokrytej rybią łuską małpy i posiada długie, płetwiaste łapy służące do pływania i duszenia swoich ofiar. Na głowie kappa posiada lejek wypełniony wodą, której utrata powoduje pozbawienie jej mocy. Są klasyfikowane jako niebezpieczne ze względu na ich agresywne cechy.

6. Świergotnik

fantastyczne zwierzęta - Świergotnik
zrzut ekranu z filmu „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”

Świergotnik to afrykański ptak o wyjątkowo jaskrawym upierzeniu; spotykało się osobniki pomarańczowe, różowe, cytrynowo-zielone i żółte. Świergotniki były od dawna dostarczycielami luksusowych piór, składały też przepięknie nakrapiane jaja.

Śpiew świergotnika, choć z początku miły uchu, po pewnym czasie doprowadzał słuchacza do szaleństwa i dlatego na sprzedawane świergotniki rzucało się zaklęcie uciszające, które należało co miesiąc odnawiać. Posiadacze świergotników musieli mieć licencje, ponieważ ptaki te wymagały specjalnej opieki.

7. Nundu

Nundu
zrzut ekranu z filmu „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”

Nundu to zwierzę uważane za jedno z najgroźniejszych magicznych stworzeń na świecie. Pochodziło ze wschodniej Afryki i przypomina lamparta. Nundu osiągały gigantyczne rozmiary, a ich umaszczenie miało brązowo-szary kolor. W książce Wonderbook: Księga Czarów zostało pokazane, że bez problemu były w stanie zjeść dorosłego mężczyznę w całości.

Jedynym znanym czarodziejem, który zdołał go oswoić był Newton Skamander, ale nie wiadomo, w jaki sposób mu się to udało.8. Demimoz

Demimoz fantastyczne zwierzeta
zrzut ekranu z filmu „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”

Demimozy to urocze stworzenie, które wygląda jak skrzyżowanie lenistwa i małpy. Są nieszkodliwe, ale bardzo trudne do uchwycenia. Z włosów demimozów tworzyło się peleryny-niewidki. Z powodu ich nietypowego mechanizmu obronnego, potrafili je wytropić tylko specjalnie przeszkoleni czarodzieje.

Demimozy na podstawie rachunku prawdopodobieństwa potrafiły przewidzieć niedaleką przyszłość. Stworzenia te opiekowały się żmijoptakami.

9. Dirikrak

Dirikrak fantastyczne zwierzęta
zrzut ekranu z filmu „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”

Dirikrak to ptak o pulchnym wyglądzie i dużym dziobie. Jest nielotem. Naturalnie żyje na wyspie Mauritius. Jego sposób uciekania przed zagrożeniem przypomina feniksa: Dirikrak znika wśród kłębowiska piór i pojawia się w zupełnie innym miejscu.

Mugole także znają Dirikraka, ale pod nazwą dodo. Uważają, że ptak wyginął w drugiej połowie XVII wieku, z powodu częstych polowań i nieprzystosowania się do zmiennych warunków środowiska. Nie mają jednak pojęcia o tym, że Dirikrak potrafi znikać, stąd ich błędne przypuszczenia. Dzięki temu mugole uświadomili sobie, że nadmierne polowanie na zwierzęta jest niebezpieczne dla środowiska, a Międzynarodowa Konfederacja Czarodziejów uznała, że lepiej nie informować ich o tym, że Dirikrak nie jest gatunkiem wymarłym.

10. Garboróg

Garboróg
zrzut ekranu z filmu „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”

Garboróg to duże, szaro−fioletowe zwierzę z garbem na grzbiecie i dwoma ostrymi rogami. Występowało w górzystych regionach Europy. Garborogi były bardzo agresywne. Czasami można było spotkać górskiego trolla jadącego wierzchem na Garborogu, ale jeszcze częściej widywało się trolle pokryte ranami i bliznami po ataku tego zwierzęcia.

W 1926 roku Newton Skamander powiedział Jacobowi Kowalskiemu, że uratował ostatnią żyjącą i rozmnażającą się parę Garborogów, która spłodziła potomstwo. Gdyby nie udało mu się ich ocalić, Garborogi wyginęłyby na zawsze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *