Filmowi bohaterowie, którzy zyskali moc po tragedii

0

Wszyscy uwielbiamy filmy z super bohaterami i super złoczyńcami. To co nas najbardziej cieszy to filmowi bohaterowie i ich niezwykłe moce oraz umiejętności. Niekiedy biorą się one z utraty czegoś, jak choćby w przypadku poniższych 10 postaci, które aby stać się naprawdę potężne, musiały stracić dosłownie część siebie.

1. Gazelle. „Kingsman: Tajne służby” (2014)

filmowi bohaterowie Gazelle

Ta dziewczyna jest ostra! Gazelle ma zamiast nóg ostrza, co w połączeniu z jej i tak świetnymi umiejętnościami walki wręcz tworzy z niej maszynę do zabijania.

2. Filmowi bohaterowie – Cherry Darling „Grindhouse: Planet Terror” (2007)

Cherry Darling

Ostrza w nogach to naprawdę wiele, ale karabin M4 i granatnik zamiast prawej nogi to już naprawdę coś kozackiego. Cherry wcześniej miała drewnianą nogę która pomagała jej sie poruszać, ale chyba nie było to dla niej wystarczające.

3. Bucky Barnes „Kapitan Ameryka: Zimowy żołnierz” (2014)

Bucky Barnes

Bucky Barnes był żołnierzem w oddziale Steve’a Rogersa, który spadł w przepaść i został uznany za zmarłego. Jak się później okazało został schwytany przez HYDRĘ, która zamontowała mu sztuczne ramię oraz stworzyła z niego super żołnierza.

4. Filmowi bohaterowie – Luke Skywalker „Gwiezdne wojny: część V – Imperium kontratakuje” (1980)

filmowi bohaterowie Luke Skywalker

Luke stracił prawą dłoń podczas walki z Darth Vaderem. Później została ona zastąpiona modelem L-Hand 980, który sprawił, że oprócz super wyglądu Luke jeszcze lepiej władał mieczem świetlnym.

5. Ash Williams „Martwe zło” (1981)

Ash Williams

Ash Williams to nieszablonowy facet. Najpierw sam odciął sobie dłoń, a potem zastąpił ją piłą łańcuchową. Czy trzeba czegoś więcej aby móc stanąć oko w oko ze złem?6. Filmowei bohaterowie – Alex Murphy „RoboCop” (1987)

filmowi bohaterowie Robocop

Alex jako policjant stracił większość swojego ciała. Jednak udało się go odratować i wpakować w skafander dzięki któremu przestępcy zaczęli się bać wychodzić z domów. RoboCop stał na straży prawa eliminując przeciwników bez litości.

7. Alastor „Szalonooki” Moody „Harry Potter i Zakon Feniksa” (2007)

Szalonooki Moody

W czasie pierwszej wojny zasłużył się w walce i zyskał ogromną renomę wśród innych czarodziejów. Poświęcił również w walkach swoje oko (zastąpił je magicznym), nogę (później miał drewnianą) i kawałek nosa. Nowe oko dało mu zdolność widzenia osób skrywających się pod peleryną niewidką. To jedna z bardziej lubianych postaci w serii Harry Potter.

8. Filmowi bohaterowie – Kapitan Hak „Hook” (1991)

Kapitan Jakub Hak

Kapitan Jakub hak stracił swoją dłoń podczas pojedynku z Piotrusiem Panem. W jej miejsce przyczepił sobie hak, który sprawił, że wydawał się znacznie groźniejszy no i dzięki niemu miał zawsze broń „pod ręką”.

9. Thor „Thor: Ragnarok” (2017)

filmowi bohaterowie Thor

Nawet Bóg Piorunów musiał stracić oko, aby urzeczywistnić swój prawdziwy potencjał. Thor stracił oko w walce ze swoją siostrą Helą, co popchnęło go do zebrania w sobie całej mocy jaką może władać.

10. Filmowi bohaterowie – Jax „Mortal Kombat” (1997)

filmowi bohaterowie Jax Mortal Kombat

Jax tragicznie stracił obie ręce, ale otrzymał w zamian dwa bioniczne ramiona, co zwiększyło jego wytrzymałość i zwinność.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *