Filmy, które dzieliły ze sobą lokacje oraz rekwizyty.

0
Bruce

Podczas oglądania filmu zwracamy uwagę na bohaterów i ich rozmowy, a nie zawsze zwracamy uwagę na to, co ich otacza. Dlatego na pierwszy rzut oka niewiele osób zauważa, że często powtarzają się te same lokacje lub rekwizyty. To dowodzi, że nawet twórcy filmów i seriali od czasu do czasu myślą: „Po co wydawać pieniądze na coś nowego, skoro stare można po prostu poddać recyklingowi?”.

Kawiarnia

Mad Men, 500 dni miłości

Quality Cafe, mieszcząca się w Los Angeles, była domem dla wielu scen i rozmów w różnych filmach. Liczba uznanych filmów lub seriali, które nakręcono tutaj, jest niesamowita — niektóre zostały nawet sfilmowane z tych samych miejsc. Wśród nich możemy wyróżnić „500 dni miłości”, „Se7en” czy „Mr. & Mrs. Smith”. Wykorzystano ją również w uznanym serialu „Mad Men”.

Gazeta

Świat według Bundych

Zwykłe rekwizyty mogą pozostać niezauważone w oczach wielu. Jednak zawsze znajdzie się ktoś, kto dostrzeże te małe ciekawostki. W tym przypadku jeden z widzów zauważył, że ta sama gazeta pojawiła się w dziesiątkach filmów i programów, takich jak „Świat według Bundych”, „Współczesna rodzina” czy „To nie jest kraj dla starych ludzi”. Rekwizyt został stworzony przez firmę Earl Hays Press.

Korytarz Hatfield House

The Crown

Kiedy filmy potrzebują eleganckiej, klasycznej oprawy, Hatfield House jest zawsze odpowiednim miejscem. Było to miejsce dla wielu filmów, w tym „Tomb Raider III: Przygody Lary Croft”, „Jak zostać Królem”, „Sherlock Holmes” i „Rebeka”. Nakręcono tam również kilka scen dla takich seraili jak „Bridgertonowie” i „The Crown”.

Krajobraz Skał Vasquez

Star Trek, Przyjaciele

Vasquez Rocks to park przyrody położony w Los Angeles, otwarty dla zwiedzających. Był też tłem do scen dla wielu różnych filmów. Jego formacje skalne były częścią scenerii w „Star Trek IV” i „Star Trek: Początek”. Charakterystyczne skały pojawiają się także w jednym z odcinków „Przyjaciół”.

Złoty bożek

Indiana Jones

Złoty Bożek, którego zaciekle poszukuje niestrudzony Harrison Ford w filmie o przygodach Indiany Jones’a, pojawia się również w filmie „Majestic” z 2001 roku.

Peruka

Austin Powers, Ocean's Eleven

W scenie z filmu „Ocean’s Eleven” widzimy, jak Brad Pitt nosi perukę, jako element przebrania. W rzeczywistości była to ta sama peruka, którą nosił Mike Myers podczas kręcenia filmu „Austin Powers”.

Liceum Johna Marshalla

Dziewczyna w różowej sukience

Kiedy myślimy o amerykańskich filmach, prawdopodobnie przychodzą na myśl wielkie licea, do których uczęszcza młodzież. Jednym z najbardziej znanych kampusów jest szkoła średnia im. Johna Marshalla. To tutaj odbywały się filmy takie jak „Dziewczyna w różowej sukience”, „Wieczór kawalerski”, a nawet „Koszmar z ulicy Wiązów”.

STREFA GROZY YOUTUBE

Replika odrzutowca

Prawdziwe kłamstwa

W filmie „Prawdziwe kłamstwa” możemy oglądać niesamowitą scenę w której Arnold Schwarzenegger pilotuje odrzutowiec. Maszyna ta powstała specjalnie na potrzeby filmu w 1994 roku i została ponownie użyta w 2012 roku, w filmie „Avengers”.

Pluszowy Miś

Szklana pułapka

Miś trzymany przez Bruce’a Willisa w pierwszej części „Szklanej pułapki” miał również swój moment sławy w filmie „Polowanie na Czerwony Październik”. Obie produkcje wyszły spod ręki tego samego reżysera.

Courthouse Square

Bruce Wszechmogący

Zarówno „Powrót do przyszłości”, jak i „Bruce Wszechmogący” mają sceny, które rozgrywają się w tym samym miejscu. Lokacja ta znana jest jako Courthouse Square, i znajduje się w Universal Studios.

źródło: brightside.me

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *