„Obecność” – 10 przypadków Warrenów, które można jeszcze zekranizować.

3
Obecność

W ostatniej dekadzie jedną z najpopularniejszych serii horrorów była bez wątpienia ’Obecność’ i wszystkie związane z nią spin-offy. Całe uniwersum strasznych filmów kręcące się wokół małżeństwa demonologów Eda i Lorraine Warrenów przyciągnęło do kin tłumy i przyniosło zawrotne zyski dla studia Warner Bros. Nic dziwnego, że mówi się o kręceniu kolejnych filmów, a prawdziwe akta spraw Warrenów są dość opasłe i zawierają historie, które z chęcią zobaczylibyśmy na ekranie. W dzisiejszym odcinku przedstawię Wam 10 ciekawych spraw w których nasi bohaterowie brali udział, i mam nadzieję, że choć część z nich ujrzymy kiedyś w kinach.

Poniższy tekst to transkrypcja odcinka z kanału youtube Strefa Grozy.

1. Nawiedzenie Plebanii w Borley.

Borley Rectory zbudowane zostało w 1863 roku przez pastora Henry’ego Dawsona Ellisa Bulla na miejscu dawnych, zniszczonych przez pożar zabudowań klasztornych. Nowa plebania stanęła w pobliżu XII-wiecznego kościoła. Już wtedy, od dłuższego czasu, wśród miejscowej ludności krążyły opowieści o tym, że widywano tam duchy. Pierwsze pogłoski na ten temat datuje się na rok 1800, lecz zaczęto dokumentować je dopiero w roku 1928.

W latach sześćdziesiątych XIX wieku ówczesny właściciel budynku Guy Eric Smith opowiedział dziennikarzowi gazety Daily Mirror o tym, że jego dom jest nawiedzony. Gazeta podjęła śledztwo i zatrudniła znanego brytyjskiego badacza zjawisk paranormalnych oraz detektywa demaskującego fałszywe nawiedzenia – Harry’ego Price’a.

Price wprowadził się do domu w maju 1863 roku i mieszkał w nim przez rok. Po tym czasie wydał książkę, w której opisał swoje doświadczenia i nazwał Borley Rectory najbardziej nawiedzonym domem w Anglii.

Warrenowie odwiedzili to miejsce pierwszy raz w 1976 roku i twierdzili, że spotkali się z wieloma nadprzyrodzonymi aktywnościami. Ed twierdził, że udało mu sie uwiecznić na zdjęciu ducha mnicha, który przeglądał kościelne księgi. Ponadto widzieli w kościele zakonnice bez głowy przechadzająca się po korytarzach, oraz pojawiające się samoistnie napisy na ścianach. Cegła z probostwa w Borley została schowana w muzeum okultystycznym Warrenów.

2. Uczeń demonologów.

Kariera Warrenów jako badaczy zjawisk paranormalnych była inspiracją dla kilku innych, którzy poszli w ich ślady. Najważniejszym z tych rozkwitających pogromców demonów był John Zaffis, siostrzeniec Eda i sam w sobie ekspert od zjawisk paranormalnych. Wplecenie kolejnego uzdolnionego parapsychicznie człowieka do ekipy byłoby ciekawym rozwiązaniem dla filmów „Obecność” i możliwym kierunkiem dla spin-offów.

Zaffis ma ponad 40 lat doświadczenia w walce z piekielnymi i widmowymi wrogami. Badacz zjawisk nadprzyrodzonych nie jest obcy w mediach, pojawił się w wielu programach telewizyjnych i radiowych, aby omówić swoje przypadki, a także wygłaszał wykłady na uniwersytetach i uczelniach, a na koncie ma tez kilka książek. Osobiście uważam, że ciekawym rozwiązaniem byłoby umieścić go w którejś ze spraw Warrenów na ekranie, a potem pozwolić mu pójść własną droga i ekranizować jego przypadki.

3. Nawiedzenie w West Point.

W latach 70. Warrenowie zostali wezwani do akademii wojskowej w West Point w stanie Nowy Jork. Kiedy Ed i Lorraine prowadzili śledztwo, Lorraine wyczuła obecność irlandzkiej kucharki imieniem Molly, która przewracała butelki wina i rozwalała pościel na świeżo pościelonych łóżkach. Stwierdziła, że duch nie jest nastawiony wrogo, a raczej jego natura jest psotna. Jednak nie był to jedyny byt, który udało się im wyczuć w koszarach West Point.

Duża liczba stacjonujących tam żołnierzy skarżyła się na to, że ich przedmioty znikają z miejsca w którym je zostawili i pojawiają się zupełnie gdzie indziej. Po kilku dniach badań, Warrenowie zidentyfikowali kolejnego ducha jako Lawrenca Greera. Był to żołnierz stacjonujący w West Point, który dopuścił się morderstwa na innym człowieku. Wiadomo, że został skazany na ciężkie roboty, jednak ten wyrok został odrzucony przez dowództwo. Niestety archiwa jednostki nie zawierają innych informacji o tym mężczyźnie.

4. Biała dama z Easton.

Legenda o Białej Damie na Cmentarzu Unii jest jedną z najsłynniejszych amerykańskich opowieści o duchach. Opowieść o Białej Damie, której świadkami są niezliczone przerażone osoby postronne, od czasu jej śmierci w latach 40. nadal wzbudza zainteresowanie opinii publicznej. Cmentarz Unii mieści się w Connecticut, więc Warrenowie mieli tam naprawdę blisko. Jak wynika z relacji Eda i Lorraine, para demonologów była świadkiem tego jak kilka zjaw łączyło się w jedną tworząc postać kobiety z czarnymi włosami w białej sukni.

Sprawa związana z cmentarzem mogłaby być ciekawa, a dama w białej sukni mogłaby się stać kolejnym mocnym bohaterem filmów serii Obecność.

5. Wilkołak z Southend.

Bill Ramsey, robotnik z Southend trafił na pierwsze strony tamtejszych gazet, kiedy w 1987 roku zaczął warczeć i wyć jak dzikie zwierzę. Pierwsze objawy likantropii pojawiły się kiedy Ramsey miał dziewięć lat. W czasie pierwszego ataku przegryzł zębami drucianą siatkę. „Nie wyję do księżyca, ani nie zmieniam się w kudłatą bestię, ale szarpię pazurami i gryzę wszystko co się rusza” – opowiada Ramsey, który podczas ataku wydaje się dysponować nadludzką siłą. Kiedyś jak twierdzi, w napadzie szału pokonał ośmiu policjantów, rozrzucając ich po okolicy jak confetti. W 1989 roku Ramsey poddał się egzorcyzmom, których celem było wygnanie z niego bestii.

Ed i Lorraine byli zaangażowani w te sprawę i to oni zorganizowali Ramseyowi egzorcyzmy w Stanach Zjednoczonych. Ed wspominał ten przypadek jako jeden z najdziwniejszych w swojej karierze.

6. Rodzina Donovan.

Rodzina Donovan wezwała Warrenów w latach 70., gdy w ich domu zaczęły dziać się przerażające wydarzenia. Całą rodzina doświadczała niewytłumaczalnych zjawisk w swoim domu, między innymi woda z ich kranów wyglądała jak krew, tapety same odchodziły od ścian a z murów wydobywały się dziwne zwierzęce odgłosy.

Córka Patty wyznała, że komunikowała się z duchem za pomocą tablicy do seansów spirytystycznych i udało jej się nawiązać kontakt z młodym chłopcem. Warrenowie doszli do wniosku, że duch był w rzeczywistości dorosłą demoniczną istotą . Podobnie jak w wielu innych przypadkach, sprowadzono księdza, aby odprawić egzorcyzmy, co rozwiązało problem.

7. Nawiedzenie w Connecticut.

Historia rodziny Snedekerów ze sprawy Warrenów, znanej jako nawiedzenie w Connecticut , jest powszechnie uważana za mistyfikacje, a film o tej historii został już nakręcony w 2009 roku. Ojciec rodziny twierdzi, że przeprowadzili się do domu, w którym wcześniej był dom pogrzebowy, ale nikt ich o tym nie poinformował. Później okazało się jeszcze, że właściciel zakładu był nekrofilem.

Dwaj synowie Snedekera mieszkający w piwnicy twierdzili, że widzieli istoty poruszające się po domu, co w końcu zobaczyli również inni członkowie rodziny. Chociaż film o tej sprawie już powstał, to jednak Warner Bros ze swoją ekipą mogliby go zrobić jeszcze lepiej i włączyć do uniwersum. No bo nigdy mało nawiedzonych domów i udręczonych rodzin.

8. Nawiedzenie przy Lindley Street.

Inna sprawa nawiedzonego domu, którą zajęli się Warrenowie, miała miejsce w latach 70. i była znana jako The Lindley Street Haunting . Wydarzenia miały miejsce kilka lat po tym, jak Gerald i Laura Goodwin adoptowali dziewczynę o imieniu Marcia. Sprawa wywołała duży rozgłos, a kilka osób twierdziło, że faktycznie widziało meble poruszające się samoczynnie i krucyfiks spadający ze ściany.

Jednym z dziwniejszych elementów tej sprawy było to, że niektórzy ludzie twierdzą, że słyszeli jak kot Marci przemawia ludzkim głosem, a jeden ksiądz słyszał nawet jak kot w piwnicy śpiewa kolędy. Marcia podobno w pewnym momencie przyznała, że ​​to wszystko mistyfikacja, ale to nie znaczy, że Warner Bros. i tak nie mógłby zekranizować tej przerażającej historii.

9. Początki Warrenów.

Teraz coś co nie jest częścią spraw, podobnie jak punkt drugi w którym przybliżyłem sylwetkę ucznia Warrenów, ale ciekawym pomysłem byłoby przedstawienie początku kariery Warrenów. Przyznam szczerze, że mocno na to liczyłem gdy zobaczyłem jeszcze nad długo przed premierą „Diabeł kazał mi to zrobić” obsadę filmu. Pojawienie się w nim młodych Eda i Lorraine dawało mi nadzieję na to, że dowiemy się czegoś więcej o ich początkach, a te były naprawdę ciekawe.

Ed zdał sobie sprawę, że jego dom był nawiedzony w wieku pięciu lat, kiedy zobaczył świecącą kulę z przerażającą twarzą kobiety wychodzącą z jego szafy. Ed i Lorraine poznali się, gdy mieli 16 lat i pobrali się po tym, jak Ed został odesłany do domu z frontu II wojny światowej. Historia pochodzenia może być interesującym sposobem na utrzymanie świeżości serii i wyjaśnienie, dlaczego Lorraine początkowo nie wierzyła w duchy.

10. Rodzina Smurl.

Przypadek nawiedzenia rodziny Smurl to jedna z najbardziej znanych spraw w których brali udział Warrenowie. Sprawa obracała się wokół rodziny, w której domu przez prawie dekadę zamieszkiwał demon.

W 1986 roku rodzina zdecydowała sie poprosić o pomoc demonologów Eda i Loraine, aby Ci usunęli z ich domu nieproszony byt. Według Eda Warrena, demon zamieszkujący dom Smurlów był „bardzo potężny” i potrząsał lustrami i meblami w czasie, gdy próbowali przekonać go do odejścia, puszczając muzykę religijną i modląc się. Lorraine twierdziła, że poczuła spadek temperatury i zobaczyła „ciemną masę” w domu, a demon zostawił kiedyś wiadomość na lustrze, mówiącą im, żeby się wynosili.

Jednym z najbardziej niepokojących elementów sprawy było twierdzenie ojca rodziny, że ​​demon niejednokrotnie dokonał na nim napaści seksualnej, a ich psem rzucił o ścianę.

Którą z tych historii chcielibyście zobaczyć na dużym ekranie ? A może znacie jakąś inną historię związaną z Warrenami, którą podsunęlibyście Jamesowi Wanowi do ekranizacji.

3 thoughts on “„Obecność” – 10 przypadków Warrenów, które można jeszcze zekranizować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *