Billy w filmie Wyrok śmierci

Gościnne występy maskotki Billy w innych filmach

Maskotka znana z serii filmów „Piła” o imieniu Billy pojawiła sie na przestrzeni lat w kilku niepowiązanych ze sobą filmach, choć co prawda większość z nich była reżyserowana przez twórcę maskotki, Jamesa Wana.

Dzisiaj przedstawię Wam kilka gościnnych występów, tak zwanych Cameo, w których Billy zaszczyca swoją obecnością inne filmy. Wrzucałem już kilka takich filmików w formie shortów, a dziś zbieram to do kupy w jednym odcinku. Zanim przejdziemy do odcinka, zachęcam do subskrypcji i zostawienia łapki w górę.

Billy w filmach z serii „Piła” jest wykorzystywany do dostarczania nagranych wiadomości ofiarom od Johna Kramera. Od czasu do czasu pojawia się również na ekranach telewizyjnych, aby zaoferować ofiarom instrukcje dotyczące tego, co muszą zrobić podczas testu. Raz na jakiś czas kukiełka przyjeżdża osobiście, zwykle na automatycznym mini-rowerku.

Filmy wyjaśniają, że Kramer stworzył marionetkę Billy’ego jako zabawkę, którą miał dać swojemu nienarodzonemu dziecku. To dziecko nigdy się jednak nie urodziło, a Kramer używa od tej pory lalki jako posłańca do zabawy ze swoimi ofiarami. Lalka nigdy nie jest nazywana imieniem „Billy” w filmach, ale scenarzyści, reżyserzy, obsada i członkowie ekipy mówią tak na nią od pierwszego filmu w którym się pojawiła.

Wyrok śmierci (2007)

Billy w filmie Wyrok śmierci
Zrzut ekranu z filmu „Wyrok śmierci”

W tym sensacyjnym filmie z 2007 roku w reżyserii Jamesa Wana możemy dostrzec twarz Billy’ego w formie graffiti na ścianie w jednej ze scen. Film opowiada o Nicku Hume, biznesmenie, który stawia czoła gangowi aby pomścić śmierć swojego syna.

Ulepszenie (2018)

Billy w filmie Ulepszenie
Zrzut ekranu z filmu „Ulepszenie”

Billy pojawia się również w formie graffiti w filmie „Ulepszenie” z 2018 roku. Film to kolejny sensacyjniak, który śledzi historię Grey Trace’a, sparaliżowanego w następstwie napadu. Z pomocą przychodzi mu nowoczesna technologia. Gray decyduje się poddać eksperymentalnemu zabiegowi wszczepienia implantu chipa komputerowego o nazwie Stem. Dopiero przy pomocy nowego oprogramowania jest on w stanie wytropić groźnych przestępców.

Niewidzialny Człowiek (2020)

Billy w filmie niewodzialny człowiek
Zrzut ekranu z filmu „Niewidzialny człowiek”

Kolejny raz kiedy Billy’ego widzimy w formie graffiti. Przerażająca marionetka pojawia się w filmie „Niewidzialny człowiek” z 2020 roku, który opowiada o Cecilii, która po zerwaniu toksycznej relacji ze swoim mężem zaczyna być prześladowana.

Naznaczony (2010)

Billy w filmie Naznaczony
Zrzut ekranu z filmu „Naznaczony”

Film „Naznaczony” z 2010 roku skupia się na parze, której syn utknął w wymiarze astralnym. Wizerunek Billy’ego można dostrzec jako rysunek na dole tablicy w szkolnej sali. W tej samej scenie można zobaczyć coś jeszcze: imię James Wan i cyfrę „8” pod wizerunkiem Billy’ego. W tamtym czasie fani snuli teorię, że „8” oznaczało, że Wan szykował się do nowej odsłony „Piły”.

„Martwa Cisza” (2007)

Billy w filmie Martwa cisza
Zrzut ekranu z filmu „Martwa cisza”

„Martwa cisza” cała naszpikowana jest marionetkami, ponieważ film opowiada o szalonej Mary Shaw, która zamiast dzieci miała lalek sto. Co ciekawe, główna lalka, która jest odpowiedzialna za złe rzeczy w filmie nosi oficjalne imię Billy. A nasz dzisiejszy bohater jest widoczny w kącie pokoju w którym znajdują się główni bohaterowie.

„Straszny film 4”

Billy w filmie Straszny film
Zrzut ekranu z filmu „Straszny film 4”

Seria „Strasznych filmów” opiera się na parodiach popularnych horrorów, co musze przyznać wychodziło im doskonale. W czwartej odsłonie tego komediowego horroru, twórcy skupili się na sparodiowaniu pierwszej części „Piły”.

W filmie Shaquille O’Neal i dr Phil budzą się przykuci do rur w łazience – moment bezpośrednio zaczerpnięty z pierwszego filmu Piła. Billy ujawnia się im jako ich gospodarz i podaje im instrukcje, dzięki którym mogą ocalić swoje życie.

Może Ci się spodobać:

1 Comment

Add yours

+ Leave a Comment