Darkseekers

Wirus Krippin – Co spustoszyło ziemię w „Jestem Legendą”?

Dzisiejszy odcinek to cos czego na moim kanale jeszcze nie było. Nie opowiem Wam o jednym złoczyńcy, a o wirusie, który sprawił, że ludzie przeobrazili się w mordercze monstra i pustoszyli kraj. Tematem odcinka będzie Wirus Krippi, który poznaliśmy y w filmie jestem legendą.

Wirus znany z filmu „Jestem Legendą” nosi nazwę Krippin Wirus, od nazwiska doktor Alice Krippin, która wyhodowała go w zamiarach leczenia nim nowotworów.

Krippin Wirus początkowo miał dużą skuteczność, nie powodując przy okazji żadnych skutków ubocznych, jednak z czasem zaczął mutować i wywoływać objawy podobne do wścieklizny u swoich nosicieli.

Jestem Legendą Abbey
Zrzut ekranu z filmu „Jestem Legendą”

Istnieją dwa szczepy wirusa Krippina: szczep przenoszony drogą powietrzną, który rozprzestrzenia się w powietrzu, oraz szczep kontaktowy, który rozprzestrzenia się poprzez kontakt krew-ślina. Gdy Krippin atakuje organizm człowieka, ten ulega jego działaniu w 48 godzin. W tym czasie pojawiają się gorączki, krwawienia z oczu oraz krwawe wymioty.

Po 24 godzinach zaczynają się objawiać efekty psychologiczne, takie jak pierwotne zachowania u ludzi, oraz ogromna żądza krwi. Nosiciele postrzegają również zdrowych ludzi jako potwory, które musza zostać zniszczone.

Wirus Krippin drastycznie zmienia zachowanie swoich gospodarzy, powodując skrajną żądzę krwi i pierwotną agresję. Zainfekowani gospodarze cierpią również na bielactwo, całkowitą utratę włosów i rozszerzone źrenice. Innym ważnym objawem jest ekstremalna nietolerancja ultrafioletu, który powoduje, że promieniowanie UV, takie jak światło słoneczne, powoduje oparzenia skóry zakażonej osoby.

Darkseekers
Zrzut ekranu z filmu „Jestem Legendą”

KV powoduje również, że organizm gospodarza nieustannie pompuje się adrenaliną, co daje gospodarzom zwiększoną siłę i zwinność, ale także drastycznie przyspiesza metabolizm gospodarza, przyspiesza bicie serca i przepływ krwi oraz powoduje drastyczne zmiany temperatury ciała gospodarza.

Spośród 6,8 miliarda ludzi na całym świecie w momencie wypuszczenia wirusa Krippina tylko 12 milionów ludzi jest naturalnie odpornych na szczepy KV przenoszone drogą powietrzną i kontaktowe. Psy są odporne na szczep w powietrzu, ale są bardzo podatne na szczep kontaktowy. Szczury są również podatne na KV, podczas gdy ptaki, jelenie, lwy i prawdopodobnie wszystkie inne zwierzęta są odporne na wirusa.

Wirus Krippin jest bardzo podobny do wirusa Rage z filmu „28 dni później” – oba są wyjątkowo zaraźliwymi wirusami, które powodują krwawienie i skrajną wściekłość u naczelnych. Oba zostały stworzone przez naukowców i przeprojektowane z innym elementem biologicznym. Krippin miał leczyć raka i był mieszany z odrą, natomiast wirus Rage miał powstrzymać przemoc domową i był mieszany z Ebolą.

Może Ci się spodobać:

1 Comment

Add yours

+ Leave a Comment