MCU: 10 postaci, które zmieniły Spider-Mana

Mysterio Spider-Man z dala od domu

Spider-Man z Marvel Cinematic Universe wyrósł na niesamowitego bohatera dzięki pomocy kilku ważnych osób w jego życiu.

Tom Holland zaszczycił nas występami w roli Spider-Mana już w wielu filmach od MCU. Czy zwróciliście uwagę na to jaką drogę przeszedł Peter Parker od pierwszego swojego występu w filmach z serii i jak wpłynęło na niego otoczenie?

Podczas swoich dotychczasowych sześciu występów w MCU Peter Parker przekształcił się z potulnego licealisty w potężnego i niezależnego bohatera. I chociaż Peter dojrzał, przyznając się do swoich błędów, nigdy nie osiągnąłby tego poziomu samorealizacji bez pomocy kilku kluczowych osób w jego życiu.

1. Sęp

Sęp Spider-Man MCU
Michael Keaton w roli Sępa w filmie „Spider-Man: Homecoming” | Zrzut ekranu z filmu

Adrian Toomes, grany przez Michaela Keatona, jest głównym antagonistą „Spider-Man:Homecoming”, pierwszego filmu z trylogii MCU tytułowego super bohatera. Wcielając się w sępa, Toomes kradnie i wykorzystuje obcą technologię, sprzedając ją ulicznym przestępcom, aby zapewnić utrzymanie swojej rodzinie.

Jako pierwszy poważny złoczyńca, z którym walczył Spider-Man Toma Hollanda, Toomes pokazał Peterowi Parkerowi, że życie super bohatera to nie tylko zabawa i ratowanie dam w opresji. Docisnął przyjaznego pajęczaka do granic możliwości, prawie go zabijając, dzięki czemu ostatecznie pozwolił mu udowodnić, że Spider-Man jest bohaterem, za którego się podawał.

2. Liz Allan

Liz Allan Spider-Man Homecoming
Liz Allan w filmie „Spider-Man: Homecoming” | Zrzut ekranu z filmu

Liz Allan to dawna koleżanka ze szkolnej klasy Petera Parkera. Peter zakochał się w niej w „Spider-Man: Homecoming”. Grana przez Laurę Harrier, Liz prawie nawiązuje relację z Peterem, jednak jej ojciec zostaje nagle aresztowany po tym jak zatrzymuje go Spider-Man, a jej rodzina wyprowadza się ze stanu.

Po wydarzeniach z „Homecoming” Liz zawsze reprezentowała coś bardzo ważnego dla Petera, symbol tego, jak bliscy mu ludzie mogą zostać zranieni przez Spider-Mana. Peter zasadniczo zrujnował życie Liz, zatrzymując jej ojca, mimo, że działał właściwie. Liz była tylko pierwszą z wielu osób, których życie zostało wywrócone do góry nogami przez super bohaterskie alter ego Petera.

3. Ned Leeds

Ned Leeds Peter parker Spider-Man
Ned Leeds i Peter parker w filmie „Spider-Man: Homecoming” | Zrzut ekranu z filmu

Ned Leeds, grany przez Jacoba Batalona, ​​jest najlepszym przyjacielem Petera Parkera z liceum. Ned był pierwszą osobą w życiu Petera, która odkryła jego sekretną tożsamość, stając się odtąd jego najbliższym powiernikiem, jeśli chodzi o jego działalność super bohaterską

Bez względu na to, jak dziwaczne stało się jego życie po poznaniu prawdy, Ned zawsze stał przy swoim najlepszym przyjacielu, udzielając Peterowi cennej lekcji na temat lojalności i przyjaźni.

4. Mysterio

Mysterio Spider-Man z dala od domu
Jake Gyllenhall jako Mysterio w filmie „Spider-Man: z dala od domu” | Zrzut ekranu z filmu

Quentin Beck Jake’a Gyllenhaala, aka Mysterio, jest nie tylko głównym antagonistą „Spider-Man: Daleko od domu”, ale także jednym z najlepszych złoczyńców w historii MCU. Udając super bohatera z innego wymiaru, Beck jest w rzeczywistości oszustem, który ma czarny pas w tworzeniu efektów specjalnych.

Zdrada Becka w „Daleko od domu” dała Peterowi trudną, ale potrzebną lekcję wiary we własny instynkt i nieufności wobec tych, którzy proszą o jego zaufanie. Plan awaryjny Mysterio, ujawniający Petera Parkera jako Spider-Mana, przyczynił się również do zmiany przebiegu życia młodego super bohatera, nawet jeśli tylko tymczasowo.

5. Spider-Man Andrew Garfielda

Andrew Garfield Spider-Man MCU
Andrew Garfield w roli Spider-Mana w „Spider-Man: Bez drogi do domu” | Zrzut ekranu z filmu

Spider-Man Andrew Garfielda powraca w filmie „Spider-Man: Bez drogi do domu”, w którym przybywa z alternatywnego wymiaru po nieudanym zaklęciu Doktora Strange’a. W połączeniu z Tomem Hollandem i Spider-Manem Tobeya Maguire’a, ten wariant Petera Parkera, pieszczotliwie zatytułowany Peter 3, pomaga pokonać zespół super złoczyńców w Statui Wolności.

Peter 3 szybko staje się postacią podobną do brata dla Spider-Man’a Toma Hollanda, z którym dzieli się swoim wieloletnim doświadczeniem jako super bohater. Był w stanie pomóc Peterowi Parkerowi Toma Hollanda uczyć się na jego własnych błędach. On, wraz z Peterem 2 pomogli przetrwać Peterowi 1 w najtrudniejszej walce w jego życiu.

Koniecznie odwiedź mój Instagram! gdzie znajdziesz mnóstwo innych ciekawostek ze swoich ulubionych filmów!

6. Norman Osborn

Norman Osborn Zielony Goblin MCU
Willem Dafoe w roli Normana Osborna w „Spider-Man: Bez drogi do domu” | Zrzut ekranu z filmu

Norman Osborn Willema Dafoe powraca prawie dwadzieścia lat po swoim debiucie w 2002 roku w Spider-Manie. W filmie „Spider-Man: Bez drogi do domu” pojawia się jako nikczemne alter ego Osborna, czyli Zielony Goblin.

Pomimo spędzenia tylko jednego dnia z Peterem, Norman głęboko odmienił jego życie, mordując ciotkę May. Był to moment w którym Peter Parker osiągnął szczyt wściekłości i był zdolny do wszystkiego aby pomścić śmierć ukochanej cioci May. Jednak w ostatecznym momencie odpuścił kierowanie się gniewem.

7. Spider-Man Tobeya Maguire’a

Tobey Mawuire Spider Man bez drogi do domu
Tobey Maquire w filmie „Spider-Man: Bez drogi do domu” | Zrzut ekranu z filmu

Tobey Maguire, najbardziej znany z roli jednego z najlepszych przedstawień Petera Parkera, powraca w „Bez drogi do domu”, aby pomóc Peterowi Parkerowi z MCU pokonać kilku złoczyńców. Razem ze Spider-Manem Andrew Garfielda, trzy warianty super bohaterów ratują dzień na Liberty Island.

Peter 2 okazał się najbardziej doświadczonym super bohaterem tria Spider-Manów, którego doświadczenie odegrało ogromną rolę w pomaganiu Peterowi 1 w żałobie po niedawnej śmierci cioci May. Postać Maguire’a powstrzymała Petera przed zabiciem Zielonego Goblina w odwecie, zachowując przy tym bohaterstwo młodego człowieka.

8. MJ Watson

Zendaya Spider-Man
Zendaya jako MJ Watson | Zrzut ekranu z filmu „Spider-Man: Homecoming”

MJ Watson w wykonaniu Zendayi to partnerka życiowa i najbliższy powiernik sekretów Petera Parkera. Po odkryciu jego sekretu pomagała mu nawet rozprawić się z kilkoma super złoczyńcami. Gdy tożsamość Petera zostaje ujawniona światu, MJ mocno go wspiera i pomaga mu przetrwać burzę publicznego gniewu.

MJ jak dotąd jest największą miłością Petera, która pomaga mu być silnym podczas najtrudniejszych doświadczeń w jego życiu. Dzięki niej Peter nauczył się jak opiekować asie innymi i troszczyć się o drugą osobę.

9. Tony Stark

Iron man i Spider-Man
Iron Man i Spider-Man | Zrzut ekranu z filmu

Tony Stark Roberta Downeya Jr. to jeden z najlepszych super bohaterów MCU, którego tragiczna śmierć wciąż jest bolesnym momentem dla fanów Marvela. Po raz pierwszy rekrutuje Petera podczas wydarzeń w „Kapitan Ameryka: Wojna Bohaterów”, a później służy mu jako mentor we wczesnych latach jego kariery w drużynie „Avengers”.

Nie można lekceważyć wkładu Tony’ego w życie Petera. To on pchnął Pajęczaka w nową fazę super bohaterskiego życia, wyposażając go w zupełnie nowy strój i dołączając go do ekipy Avengers. Śmierć Tony’ego mocno wpłynęła na Petera, sprawiając, że Spider-Man narobił sobie trochę problemów. Po ogarnięciu się, Peter był zmuszony stać się prawdziwym super bohaterem, aby posprzątać bałagan, który spowodował przez swój smutek i zwątpienie w siebie.’

10. Ciocia May

Ciocia May Spider-Man
Marisa Tomei jako Ciocia May | Zrzut ekranu z filmu „Spider-Man: Bez drogi do domu”

Marisa Tomei wcieliła się w wersję cioci May z MCU, która jest jedyną prawdziwą rodziną w życiu Petera Parkera. May również jako jedna z pierwszych odkryła sekret Petera i wspierała go w jego super bohaterskim życiu.

Wsparcie i miłość May, kiedy nie miał nikogo innego, pomogły mu zmienić się w mężczyznę, którym się stał. May była dla Petera jak matka, wychowując go jak własnego syna. Jej śmierć wstrząsnęła Peterem, popychając go na ciemną drogę, aż w końcu doszedł do wniosku, że najlepiej uhonoruje swoją zmarłą ciotkę, okazując innym tę samą miłość, którą ona okazywała mu przez te wszystkie lata.

Wrzucilibyście na tą listę jeszcze kogoś?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.