Pale Man Labirynt Fauna

10 złoczyńców z horrorów pochodzących z innych wymiarów

Już wkrótce otrzymamy nową odsłonę Hellraisera, która pojawi się w serwisie Hulu. Seria była kiedyś odnoszącym sukcesy horrorem o demonach z innego wymiaru, przywoływanych przez ludzi, którzy pragnęli władzy i nie mieli nic przeciwko poddaniu się torturom, aby ją zdobyć.

Niestety jak to zazwyczaj bywa w przypadku wieloodcinkowych filmów, nie wszystkie okazały się dobre. Miejmy nadzieję, że nowa odsłona okaże się przynajmniej tak dobra jak najlepsze filmy z serii.

Jednak Pinhead nie jest jedynym złoczyńcą horroru, który przybył z innego wymiarów. Jest wiele takich postaci, niektórzy pochodzą z królestwa snów, inni z odległych zakątków kosmosu, a kilku nawet z samego piekła.

I właśnie w tym odcinku przyjrzymy się tym najlepszym złoczyńcom, którzy nie pochodzą z naszej ziemi. Albo chociaż tacy, którzy swoje moce zyskali po tym gdy znaleźli się w innym wymiarze.

1. Pinhead

Pinhead Hellraiser
Pinhead

Pinhead po raz pierwszy pojawił się w 1987 roku w filmie „Hellraiser”. Opierając się na historii Clive’a Barkera, Pinhead poprowadził grupę demonów znanych jako Cenobici. Żyli oni w pozawymiarowej sferze jako demoniczne stworzenia, ślepo oddane praktyce eksperymentalnego sadomasochizmu.

Podczas gdy coraz to nowsi Cenobici w filmach byli coraz bardziej groteskowi, Pinhead zawsze był naprawdę przerażający. Jego celem od zawsze było zadawanie ludziom niewyobrażalnego cierpienia!

2. Freddy Krueger

Freddy Krueger
Freddy Krueger

Freddy Krueger był normalnym człowiekiem, mieszkającym w małym domu na Elm Street. Był jednak także strasznym potworem, porywającym i napadającym na dzieci z sąsiedztwa, za co ich rodzice wzięli sprawiedliwość w swoje ręce i w końcu go spalili żywcem.

To nie powstrzymało jego rządów terroru, ponieważ jego dusza znalazła się w krainie snów. To co czyni go bardzo trudnym przeciwnikiem to to, że przybywa do ludzi we śnie i wciąga ich do swojego wymiaru, gdzie ma ogromną moc i może kontrolować wszystko i wszystkich. A gdy zabije kogoś w krainie snów to ten ktoś ginie również w realnym świecie.

3. Pennywise

Pennywise To
Tańczący klaun

Kiedy po raz pierwszy pojawił się w mieście Derry w stanie Maine, większość ludzi myślała, że ​Pennywise to seryjny morderca przebrany za klauna. Jednak kiedy dzieci z Derry postanowiły go powstrzymać, dowiedziały się, że jest znacznie gorszy.

Pennywise nie był klaunem. Nie był nawet człowiekiem. Pennywise był zmiennokształtnym potworem, który pochodzi z pustki otaczającej wszechświat. Z miejsca, które Stephen King, twórca postaci, nazwał Makrowersum.

4. Pazuzu

Pazuzu Egzorcysta
Pazuzu

Jeden z najstraszniejszych złoczyńców z innego wymiaru pojawił się w filmie „Egzorcysta” z 1973 roku. Prawdopodobnie za jego pomocą film skończył jako jeden z najbardziej udanych horrorów wszechczasów, zdobywając 10 nominacji do Oscara.

Demonem który opętał Regan MacNeil w filmie jest Pazuzu, w powieści nazywany królem demonów. Podobnie jak w przypadku większości demonów, pochodzi z piekła i musi opętać ludzi w prawdziwym świecie, aby utrzymać swoją moc.

5. Wielkolud

Wielkolud Mordercze kulki
„Mordercze kuleczki”

Wielkolud pochodzi z horroru Dona Coscarelliego z 1979 roku pod tytułem „Mordercze kuleczki”. Początkowo poznajemy go jako normalnego człowieka, który prowadzi zakład pogrzebowy. Używał małych metalowych kuleczek do zabijania swoich ofiar. Jednak jego pochodzenie pokazało, że był człowiekiem, dopóki nie dotarł do innego wymiaru.

Wielkolud był przedsiębiorcą pogrzebowym w XIX wieku, ale teraz jest nieśmiertelną maszyną do zabijania dzięki mocy zdobytej w wymiarze, który sam odkrył. Po powrocie miał nadludzką siłę, mógł zmieniać kształt i miał zdolności telekinetyczne. Nie da się go również zabić, co czyni go potworem prawie nie do powstrzymania.

6. Event Horizont

event horizon
„Event Horizon”

Film Event Horizon inaczej przedstawił złoczyńcę z innego wymiaru. Zamiast demona lub osoby pojawiającej się z innego wymiaru i zabijającej ludzi, złoczyńcą był w rzeczywistości statek kosmiczny.

Przez większą część filmu ekipa próbuje dowiedzieć się, co zabiło wszystkich na Even Horizont, gdy ponownie pojawił się w kosmosie po zaginięciu siedem lat wcześniej. Wkrótce odkryli, że statek nabrał świadomości podczas podróży do piekielnego wymiaru poza znanym wszechświatem i chce zabić wszystkich na pokładzie.

7. Damien Thorn

Damien Thorn Omen
Damien Thorn

Dla wielu ludzi nie ma bardziej przerażającego alternatywnego wymiaru niż samo piekło. W religii koniec czasów nadchodzi wraz z narodzinami Antychrysta i o to właśnie chodzi w Omenie. Film zaczyna się, gdy dziecko ważnego dyplomaty po urodzeniu zostaje zamienione z innym.

Nowym dzieckiem jest Antychryst o imieniu Damien Thorn. Pochodzące z samego piekła dziecko staje się przerażającym potworem, zabijając ludzi swoimi demonicznymi mocami, a ostatecznie dorastając, by zostać politykiem i doprowadzić do apokalipsy.

8. Blady mężczyzna

Pale Man Labirynt Fauna
„Labirynt Fauna”

W Hiszpańskim horrorze fantasy „Labirynt Fauna”, Guillermo Del Toro tworzy przerażająco piękne stworzenia do filmu. Jednym z najbardziej przerażających jest demon znany jako Blady mężczyzna, czyli istota z oczami w dłoniach i wyglądem, który zostaje w naszych koszmarach.

Okropności w Labiryncie Fauna pochodzą z dwóch miejsc. Ofelia mieszka w Hiszpanii gdzie trwa wojna domowa, jednak trafia do nieznanego wymiaru gdzie spotyka potwory, które chcą ją powstrzymać przed powrotem do domu.

9. Dżin

Władca Życzeń
Władca Życzeń (1997)

Horror fantasy „Władca życzeń” to niedoceniony film z 1997 roku. Wyprodukowany przez Wesa Cravena i wyreżyserowany przez Roberta Kurtzmana film mógł idealnie pasować do lat 80., ale pod koniec lat 90. wydawał się nie na miejscu. Jednak stworzenie Dżina pozostaje przerażające po dziś dzień.

Dżiny zgodnie z tradycją spełniają ludzkie życzenia, jednak w tym przypadku trzecie spełnione życzenie mogłoby wpuścić do naszego wymiaru całą armię tych strasznych stworzeń.

10. Deadites

Evil Dead Martwe Zło
Martwe Zło 2

Deadites to nie tylko jeden złoczyńca z innego wymiaru, ale cała rasa stworzeń dążących do śmierci i zniszczenia. Pierwotnie pojawiają się w filmie „Martwe Zło” Sama Raimiego. Są demonami z wymiaru piekielnego, które przybywają na ziemię tylko wtedy, gdy zostaną wezwane.

Jak to bywa w horrorach, ktoś przypadkowo je przywołuje. W pierwszym filmie winnym jest nie kto inny jak Ash Williams. Demony te mogą opętać zmarłych, lub przejąć ciała żywych ludzi, a jedynym sposobem na uwolnienie od nich opętanej osoby jest zwykle jej zabicie.

Może Ci się spodobać:

2Comments

Add yours

+ Leave a Comment