Kim jest sąsiadka Jeffreya Dahmera, Glenda Cleveland i gdzie jest teraz?

1
Glenda Cleveland Dahmer

Serial Netflix „Dahmer – Potwór: Historia Jeffreya Dahmera” przedstawił nam nie tylko głównego bohatera, ale i kilku pobocznych bohaterów jak i ofiary mordercy. W poprzednim w pisie opisywałem losy Christophera Scarvera, czyli mężczyzny, który pozbawił Dahmera życia. Dziś chciałbym przybliżyć Wam postać Glendy Cleveland, czyli serialowej sąsiadki Jeffa.

Najmocniejszym aspektem serialu jest wspaniały, empatyczny występ Niecy Nash jako Glendy Cleveland, widzianej w serialu jako sąsiadka Dahmera w Oxford Apartments. W całym serialu możemy zobaczyć, że wielokrotnie próbowała ostrzec lokalne organy ścigania przed działaniami w mieszkaniu 213, gdzie Dahmer napadał na tle seksualnym, a następnie dusił i rozczłonkowywał swoje ofiary.

Najbardziej przerażające momenty serialu rozgrywają się nie przed kamerą, ale są słyszane przez otwory wentylacyjne w mieszkaniu Glendy, która była sąsiadką Jeffreya. Kobieta nie może sypiać nocami z powodu krzyków i odgłosów piły z apartamentu Dahmera.

W rzeczywistości Glenda Cleveland istniała, jednak nie mieszkała z Dahmerem tak blisko jak widzimy w serialu. W prawdziwym życiu Glenda mieszkała w zupełnie innym budynku niż Jeffrey.

Glenda Cleveland sąsiadka Jeffreya Dahmera
Glenda Cleveland sąsiadka Jeffreya Dahmera

W serialu Pani Cleveland to złożona postać łącząca prawdziwą Glendę Cleveland z faktyczną sąsiadką Dahmera, Pamelą Bass. Pamela bliżej przedstawiona została w filmie „DAHMER AKTA SERYJNEGO MORDERCY”, gdzie możemy obejrzeć z nią wywiad w którym opowiada o okropnych odgłosach oraz smrodzie wydobywającym się z mieszkania mordercy.

Ten zapach wypełnił cały budynek mieszkalny, co doprowadziło do jego zburzenia, a jego lokatorów wysiedlono wkrótce po tym, jak Dahmer w końcu trafił do więzienia. Cleveland, która mieszkała w sąsiednim budynku była świadkiem incydentu z 1991, notabene ostatniego a zarazem najbardziej płodnego w zbrodnie roku. Glenda widziała jak 14-letni Sinthamsophon Konerak uciekał odurzony z mieszkania Dahmera, a później pod eskortą policji wrócił tam wraz ze swoim oprawcą.

1 thought on “Kim jest sąsiadka Jeffreya Dahmera, Glenda Cleveland i gdzie jest teraz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *