Payton Leutner – niedoszła ofiara dla Slendermana

Sprawa Payton Leutner

Dwie młode dziewczyny tak bardzo dały sie porwać historii o Slendermanie, że postanowiły złożyć dla niego ofiarę, aby ten nigdy ich nie porwał, ani nie naprzykrzał sie nikomu z ich rodzin.

Nastolatki na ofiarę wybrały swoją najlepszą koleżankę, która nie podejrzewająca nic złego, przystała na zaproszenie na urodziny jednej z nich. Po przyjęciu, wszystkie trzy zostały w jednym domu a następnego dnia udały się wspólnie do lasu gdzie doszło do makabrycznych wydarzeń.

W dzisiejszym odcinku przedstawię Wam prawdziwą historię kryminalną, która miała miejsce w 2014 roku, w Stanach Zjednoczonych. Jeżeli interesuje Was sprawa Payton Leutner i chcielibyście dowiedzieć sie o niej nieco więcej, to zapraszam do odcinka. Zanim zaczniemy, upewnij się, że subskrybujesz już mój kanał aby być na bieżąco ze wszystkimi filmami.

Urodzona w 2002 roku Payton Leutner wychowała się w Winsconsin i miała stosunkowo normalne dzieciństwo. W latach szkolnych zaprzyjaźniła się nieśmiałą, lecz całkiem zabawną dziewczynką o imieniu Morgan Geyser, która spędzała często samotnie przerwy. Dziewczynki świetnie się dogadywały i ich przyjaźn się rozwijała aż do momentu, gdy dotarły do 6 klay.

To właśnie wtedy Morgan zaprzyjaźniła się z inną koleżanką z klasy, Annisą Weier. Payton nie była zadowolona z takiego obrotu spraw, ponieważ ni przepadała za Annisą i określała ją mianem okrutnej osoby. Jednak nie sprawiło to, że zakończyła swoją dotychczasową relacje z przyjaciółką.

Sytuacja w relacja pomiędzy trzema dziewczynami zaczeła się na powaznie pogarszać gdy Weier oraz Geyser zafiksowały się na temacie historii o Slender Manie, podczas gdy Leutner w ogóle ten temat nie ruszał i traktowała go jako zwykłą internetową pastę. Niestety i tym razem dziewczynka nie postanowiła sie odsunąc i poszukać nowych znajomych. Jak sama twierdzi, nieco przerażała ją fascynacja koleżąnek tematem Slender Mana, jednak postanowiła zainteresowac się nim, ponieważ nie chciała tracić przyjaciółki.

Jak się okazało nieco później, Morgan Geyser i Annisa Weier wraz z fascynacją historią, zaczeły planowac coś co mogłoby skłonić Slender Mana do zostawienia ich w spokoju. Dziewczyny, będące w wieku 12 lat, wymyśliły, że złożą ofiare potworowi i to z pewnością będzie wystarczający gest, aby zyskać jego przychylność.

30 maja 2014 roku Morgan Geyser obchodziła urodziny, więc zaprosiła swoje dwie najlepsze przyjaciółki Anissę Weier i Payton Leutner do swojego domu na przyjęcie. Dziewczynki zostały u niej na noc. Rano zjadły razem śniadanie i poszły do parku. Morgan wzięła ze sobą 10-centymetrowy nóż kuchenny i ukryła pod kurtką. To był dzień w którym miały dokonać ofiary, a Payton miała zostać ich ofiarą.

W rzeczywistości Leutner miała zostać zadźgana już podczas snu, jednak jej przyszłe oprawczynie sgodnie stwierdziły, że sa zbyt zmęczone, ponieważ wcześniej jeździły na rolkach.

Podczas wypadu do lasu, dziewczyny stwierdziły, że byłoby świetnie pobawić się tutaj w chowanego. Podczas gdy Morgan Geyser odliczała przed rozpoczeciem szukania, Annisa Weier zaproponowała Payton, aby ta ukryła się pod stertą liści i patyków. Leytner przystała na ten pomysł i położyła się na ziemi. Chwię później Geyser Morgan usiadła na niej i zaczęła ją kłuć nożem po całym ciele. Po ataku napastniczka nakazała zakrwawionej koleżance leżeć i być cicho, to wezwą pomoc. Pobiegły, ale wcale nie miały zamiaru wrócić. Miały nadzieję, że dziewczynka umrze, a one zobaczą Slendermana i udowodnią, że istnieje naprawdę.

Pomimo makabrycznych obrażeń, Payton jakimś cudem zebrała resztki sił i udało jej się wydostać z lasu na drogę. Tam natknęła się na rowerzystę, który niezwłocznie wezwał karetkę i dziewczynke udało sie uratować. Zanim Payton wybudziła sie po sześciogodninnej operacji, jej dwie niedoszłe zabójczynie zostały już schwytane przez policję. W 2017 roku Morgan Geyser została skazana na 40 lat pobytu w szpitalu psychiatrycznym, a Anissa Weier na 25 lat.

Nastolatki uwierzyły w internetową historię o Slendermanie. Demon pojawiał się w lasach, parkach i miejscach odosobnionych. Miał porywać dzieci. 12-latki myślały, że to wszystko prawda i nie chciały skończyć tak tragicznie, jak bohaterowie internetowych opowiadań i filmików. Wymyśliły więc, że zabiją, a raczej złożą w ofierze swoją koleżankę. Udowodnią tym samym, że są wyznawczyniami Slendermana, a ten nie skrzywdzi nikogo z ich rodziny.

Po latach leczenia, Payton Leutner postanowiła opowiedzieć swoją historię ABC News w 2019 roku. Co zaskakujące, wyraziła wdzięczność za traumatyczne doświadczenie, mówiąc, że zainspirowało ją ono do kariery w medycynie. W tym samym wywiadzie widać było, że jest już pogodzona z przeszłością. Opowiadała optymistycznie o swoich planach na przyszłość i głębokim pragnieniu postawienia wszystkiego za sobą i normalnym życiu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *