„Barbarzyńcy” (2022) – Kim jest Matka

0
Barbarzyńcy Matka

’Matka’ to główna antagonistka horroru „Barbarzyńcy” z 2022 roku. Jest obłąkanym i zdeformowanym człowiekiem, wynikiem dziesięcioleci kazirodztwa i gwałtów Franka, seryjnego gwałciciela i pedofila mieszkającego w Detroit w stanie Michigan. W jej rolę wcielił się Matthew Patrick Davis.

Jeżeli interesuje Cie historia głównej antagonistki z „Barbarzyńcy” to zapraszam do tego krótkiego odcinka. Ostrzegam, że opowiem całą historię zawartą w filmie, więc jeżeli jesteś jeszcze przed seansem, to wróć tu później Zanim zaczniemy, upewnij się, że subskrybujesz już mój kanał aby być na bieżąco.

Strefa Grozy YT

’Matka’ jest poważnie zdeformowaną kobietą, wypaczoną przez dziesięciolecia kazirodczych ciąż, które rozpoczęły się za sprawą Franka. Uprowadzał kobiety po czym je zapładniał, a gdy te rodziły córki, zapładniał również je. W ten sposób doprowadził do powstania kobiety, określanej jako 'Matka’.

Pomimo swojego wieku umysł 'Matki’ jest niezwykle dziecinny, ponieważ nie dano jej szansy na normalne życie. Ma obsesję na punkcie bycia matką, ponieważ tak ją wychował Frank. W związku z tym przyjmuje każdego, kogo może znaleźć, i zmusza ich, by byli jej „dziećmi”. Gdy jej ofiara stawia opór opanowuje ją ogromny gniew i zabija nieposłuszne osoby.

Barbarzyńcy 2022

Pomimo jej spaczonego umysłu i brutalnej natury Matka naprawdę troszczy się o swoje „dzieci”. Kiedy Tess jest kontuzjowana, Matka próbuje się nią zaopiekować i jest wyraźnie przygnębiona jej bólem, a nawet próbuje ją pocieszyć. Podobnie, nigdy nie próbuje skrzywdzić AJ, dopóki prawie nie zabije Tess, próbując odwrócić uwagę Matki. W rzeczywistości Matka wydaje się brutalnie opiekować się swoimi „dziećmi”, a jej morderstwa AJ i Andre wydają się być próbami obrony ich przed dostrzeganymi zagrożeniami.

Matka w większości nie reaguje na pozorne niebezpieczeństwa iw rzeczywistości jest raczej lekkomyślna wobec własnego życia. Rzuca się z wieży ciśnień, aby uratować Tess przed prawdopodobnie śmiertelnym upadkiem i nie reaguje, gdy Tess celuje pistoletem w jej głowę. Jedyną rzeczą, której Matka naprawdę się boi, jest jej agresywny ojciec Frank, którego unika i zostawia uwięzionego w pokoju w podziemiach domu w Detroit.

Chociaż jej prawdziwe imię i wiek nie są znane, wiadomo, że prawdopodobnie urodziła się w latach 80., ponieważ była w domu przez co najmniej 40 lat. Przez wiele lat wychodziła z tuneli pod 476 Barbary Street i szukała ludzi, którzy staliby się jej „dziećmi”. Zaciągała ich do swojego legowiska i zmuszała do odgrywania swoich ról.

W pewnym momencie dawny dom Franka wynajmowały jednocześnie dwie różne osoby, Keith i Tess, ponieważ nieruchomość wystawiono na wielu stronach oferujących wynajem krótkoterminowy. Drugiej nocy pobytu Tess została zamknięta w piwnicy, której drzwi były tak zmodyfikowane aby nie otwierały sie od wewnątrz. Miało to uniemożliwić ofiarom Franka ucieczke.

Matka przeżyła upadek z wieży

Barbarzyńcy 2023

Próbując znaleźć wyjście, Tess odkryła przejście w piwnicy i trafiła do pokoju, w którym Frank popełnił wiele swoich okropnych czynów. Kobieta gorączkowo wzywała pomocy, dopóki Keith nie przybył i nie pomógł jej uciec przez okno w piwnicy. Nie wierząc w jej historię, mężczyzna postanowił to sprawdzić. Zapuścił się w sekretne przejście i odkrył drzwi, prowadzące głęboko pod ziemię do tuneli, w których żyła Matka.

Dwa tygodnie później, obecny właściciel, aktor o nazwisku AJ, przybył do domu, aby oszacować jego cenę, ponieważ musiał go sprzedać. Wisiały nad nim koszty sądowe za popełnione grzeszki. Gdy robił pomiary metrażu, odkrył wejście do podziemi i również został schwytany przez matkę.

Po odmowie picia z butelki matki, ta zabrała AJ do jednego z wielu podziemnych pomieszczeń i karmiła siłą prosto z jej piersi, dając Tess możliwość ucieczki. Po uświadomieniu sobie, że Tess zniknęła, Matka ścigała ją, podczas gdy mężczyzna próbował znaleźć wyjście, napotykając przykutego do łóżka Franka.

Ostateczny pojedynek

W międzyczasie Tess próbowała zwrócić uwagę policjantów, ale Ci zlekceważyli ją i potraktowali jak bezdomną. Tess wróciła do samochodu, gdzie została nagle zaatakowana przez Matkę, którą przejechała i pozornie ją zabiła. Zapuszczając się ponownie do tuneli, próbowała uratować AJ, ale ten przypadkowo ją postrzelił, chociaż nie śmiertelnie. Wychodząc z domu, obaj zdali sobie sprawę, że Matka wciąż żyje i zaczęli uciekać. Na drodze spotkali bezdomnego mężczyznę o imieniu Andre, ukrywając się z nim w opuszczonej wieży ciśnień. To Andre uświadomił Tess i AJ jakim sposobem powstała Matka. Jednak gdy tylko skończył swoją opowieść, ta wkroczyła do jego kryjówki i brutalnie go zabiła.

Para uciekając wspięła się na wieżę, z której ostatecznie AJ zrzucił Tess aby ugrać dla siebie czas na ucieczkę. Matka rzuciła się za kobietą i zamortyzowała jej upadek tak, że ta przeżyła. Jednak Matka również mimo odniesionych obrażeń była żywa. Ostatecznie zdeformowana kobieta zdążyła jeszcze zabić AJ, zanim Tess strzeliła jej prosto w głowę z broni.

Matka była wynikiem wieloletnich kazirodczych gwałtów, co sprawiło, ze urodziła się z wieloma deformacjami. Jednak również wykazywała się ogromną siła oraz wytrzymałością. Z łatwością oderwała rękę mężczyzny, oraz przeżyła upadek z wysokości.

Film „Barbarzyńcy” aktualnie dostępny jest w serwisie „Disney Plus”

Więcej horroru na Strefa Grozy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *