Rick Sanchez

„Rick i Morty” – 10 razy gdy Rick pokazał, że jednak ma serce

W całej serii „Rick and MortyRick Sanchez lub Rick C-137, jak jest znany wśród innych Ricków z multiwersum, jest bezlitośnie cyniczny i pogardliwy wobec wszystkiego. W swojej historii zrobił innym naprawdę okropne rzeczy i rzadko okazuje skruchę za swoje czyny lub zachowanie. Jego poglądy są kształtowane przez istnienie nieskończonych wymiarów składających się z nieskończonych wersji każdego, co prowadzi go do przekonania, że ​​„nic nie ma znaczenia”.

Jednakże, chociaż Rick jest zwykle samolubny i złośliwy z powodu swoich nihilistycznych poglądów, okazuje również chwile prawdziwej troski i współczucia dla innych. Wiele z tych chwil dobroci wciąż jest skażonych cynizmem, ale pokazują, że nie jest całkowicie bez serca.

1. Doceniał Noob-Noob’a

Noob-Noob Rick & Morty
Rick ujawnił w stosunku do Noob-Noob’a wiele pozytywnych emocji

Rick Sanchez wydaje się mieć słabość do gości, którzy pozostają w cieniu i są niezauważalni przez innych. Tak jest w przypadku, gdy Rick i Morty zostają wezwani, aby pomóc Obrońcom pokonać Worldendera. Rick nie wstydzi się okazywać pogardy grupie superbohaterów, obsypując ich obelgami. Podczas gdy inni nie są zachwyceni jego zachowaniem, Noob-Noob, stażysta/woźny Obrońców, wydaje się aprobować jego teksty, zamiatając podłogę w tle.

Nie pozostaje to niezauważone przez Ricka, który później nagrywa wyszukane i pełne emocji pijackie pożegnanie aspirującego superbohatera, dziękując mu za pokazanie mu rekwizytów do jego niesamowitych żartów i nazwanie go fajnym i mądrym. Niestety, pod koniec odcinka zapomina, kim jest Noob Noob.

2. Jest oddanym przyjacielem Człowieka-Ptaka

Człowiek Ptak Rick i Morty
Człowiek Ptak to najlepszy przyjaciel Ricka Sancheza

Rick zwykle odpycha wszystkich w swoim życiu lub trzyma ich na dystans. Jednak jego lojalność wobec Człowieka-Ptaka dowodzi, że w jego sercu jest miejsce na prawdziwą przyjaźń. Człowiek-Ptak wydaje się być jedyną osobą, która rozumie prawdziwego Ricka Sancheza. Rozpoznał hasło Ricka „Wubba Lubba Dub Dub!” jako wołanie o pomoc, a kiedy Człek-Ptak zostaje wskrzeszony przez Federację Galaktyczną jako cyborg-Feniks, prawie zabija Ricka podczas brutalnej bitwy jeden na jednego.

Zamiast żywić urazę w stylu Ricka do swojego byłego najlepszego przyjaciela, Rick sprowadził Człowieka Feniksa z powrotem do swojego laboratorium w garażu z zamiarem naprawienia go.

3. Uratował Summer z rąk Diabła

Rick i Morty Lucius Needful
Rick nie pęka nawet przed samym DIabłem

W odcinku „Idź do Diabła” Summer znajduje pracę w sklepie, którego właścicielem jest mężczyzna o imieniu Mr. Lucius Needful, który w rzeczywistości jest diabłem w przebraniu. Summer konsekwentnie broni pana Needfula przed próbami pokrzyżowania planów jej pracodawcy przez Ricka, nawet wiedząc, kim on jest.

Kiedy Mr. Needful zdradza Summer po tym, jak pomogła mu przekształcić jego sklep w wielomilionowe przedsiębiorstwo internetowe, Rick okazuje jej współczucie i obmyśla plan, który pomoże jej się zemścić.

4. Pomścił Morty’ego gdy zaatakował go King Jellybean

King Jellybean Rick i Morty
King Jellybean zaatakował Morty’ego w toalecie

Pomimo ciągłego wyśmiewania Morty’ego za jego decyzje w odcinku „Skrzynka z Miszukami” i jego niechęci do akceptowania błędów, Rick w końcu jest skłonny skapitulować i przyznać, że zaczyna się dobrze bawić podczas przygody, którą wybrał dla nich Morty. Pokazuje również prawdziwą głębię swojej miłości i lojalności wobec swojego wnuka, kiedy dowiaduje się, że Morty został zaatakowany w toalecie tawerny przez King Jellybean’a.

Pozwala Morty’emu wygrać ich zakład, nawet jeśli oznaczałoby to, że Morty będzie mógł wybrać co dziesiątą przygodę i wyrzuca King Jellybean’a przez portal w ramach zemsty.

5. Płakał, gdy zobaczył swoje wspomnienia z Mortym jako niemowlęciem

Rick i Morty nowy sezon
Rick C-137 naprawdę kocha swojego Morty’ego

Chociaż wydaje się, że większość Ricków w multiwersum szybko odrzuca swoich Mortych, a nawet traktuje ich z jawną pogardą, Rick C-137 często okazuje przywiązanie i miłość do swojego Morty’ego. Oczywiście odmawia przyznania się do tych uczuć ze wstydu, zwłaszcza przed innymi Rickami, których spotyka.

Tak jest w przypadku, gdy Rick zostaje uwięziony przez „Złego Ricka” i zmuszony do przejrzenia swoich wspomnień. Wyraźnie płacze, widząc wspomnienie podnoszenia szczęśliwego, młodego Morty’ego. To wywołuje szyderczą reakcję „Złego Ricka”, który jest zniesmaczony pomysłem, że jakikolwiek Rick płakałby nad Morty’m. Rick szybko temu zaprzecza, ale jasne jest, że ma słabość do swojego Morty’ego.

6. Rick oszczędza życie Jerry’ego aby rodzina była szczęśliwa

Jerry Rick i Morty
Rick pogardza swoim zięciem za każdym razem gdy tylko jest to możliwe

Wstręt Ricka do zięcia jest wyraźnie widoczny w całej serii. Otwarcie nienawidzi Jerry’ego, wierząc, że jest słaby, głupi i ogranicza jego córkę. Rick był uszczęśliwiony, gdy Beth i Jerry zdecydowali się rozstać, wierząc, że to w końcu pozwoli jej w pełni wykorzystać swój potencjał i być szczęśliwą.

Ale kiedy oboje postanowili pogodzić swoje małżeństwo i ukryli się, Rick wytropił ich z zamiarem zamordowania Jerry’ego. Zmienił zdanie, gdy zdał sobie sprawę, że Beth była naprawdę szczęśliwa z ponownego zjednoczenia się rodziny. Postanawia pozwolić Jerry’emu żyć, a nawet odsuwa się na bok, by patriarchą rodziny został jego zięć.

7. Dla swojej córki potrafi przyznać, że się mylił

Rick I Morty Ogórek
Rick aby uniknąć rodzinnej terapii zmienił się w ogórka

Rick nie potrafi przyznać się do błędu, do tego stopnia, że ​​​​aż wymazuje wszelkie wspomnienia swoich błędów ze wspomnień Morty’ego. Jednak po tym, jak zmienił się w ogórka, aby uniknąć rodzinnej sesji terapeutycznej, zdał sobie sprawę, że zranił tym swoją córkę, ponieważ ta terapia była dla niej naprawdę ważna.

Pomimo wstrętu do psychiatrii i psychiatrów oraz niezdolności do przyznania się, że się myli, przeprasza Beth za okłamanie jej w sprawie powodów, dla których zamienił się w ogórka.

8. Uznaje, że był okropnym ojcem i żałuje tego

Rick i Morty Klon Beth
Rick w rzeczywistości bardzo kocha Beth

Chociaż Rick rzadko przyznaje się do swoich błędów innym, jako ojciec jest w stanie rozpoznać swoje niepowodzenia. Kiedy Beth pozostawiła mu decyzję, która wersja jej, oryginał czy klon, ma zostać z rodziną, zmusiła Ricka do zadeklarowania, czy naprawdę mu zależy i chce mieć z nią związek. Zamiast tego Rick pozwala maszynom wybrać za niego i wymazać jego pamięć, aby uniknąć konieczności stawienia czoła swoim prawdziwym uczuciom do córki.

Po obejrzeniu samego wspomnienia i uświadomieniu sobie, co zrobił, przyznaje przed sobą, że jest okropnym ojcem. Ta świadomość pozostawia go wyraźnie zdruzgotanym i zawstydzonym, co samo w sobie jest oznaką, że troszczy się o Beth na tyle, by czuć się winnym za swoje zachowanie.

9. Poświęcił się, by ocalić Morty’ego

Rick i Morty sezon 5
Rick nie dba o swoje życie, gdy zagrożony jest Morty

Chociaż Rick często wyznaje przekonanie, że nic nie ma znaczenia, pokazał, że jest zdolny do bezinteresownego poświęcenia. Kiedy tkanka czasu zaczyna się rozpadać, a Morty wpada w czarną pustkę po tym, jak zawiódł jego kołnierz czasowy, Rick nurkuje za nim. Nie mogąc naprawić kołnierza, który przeniesie Morty’ego z powrotem do laboratorium w garażu, do punktu w którym czas się ustabilizuje, Rick porzuca swój własny kołnierz, aby uratować Morty’ego, pozostawiając siebie na śmierć.

Zanim ostatecznie naprawił kołnierz dla siebie, zdążył przyznać, że nie przeszkadza mu jego poświęcenie i chce, aby Morty był lepszy od niego.

10. Dał się złapać, aby uwolniono jego rodzinę

Rick i Morty
Rick w więzieniu Federacji

Jego niechęć do autorytaryzmu i biurokracji mówiącej innym, co mają robić i jak żyć, postawiła Ricka w sprzeczności z Federacją Galaktyczną, która przed jej rozwiązaniem uważała go za terrorystę. W pewnym momencie Rick jest zmuszony uciekać z resztą swojej rodziny, gdy agenci Federacji atakują go na weselu Człowieka-Ptaka.

Ukrywając się na małej planecie, Rick dowiaduje się, że Beth, Morty i Summer są gotowi poświęcić własną wolność, aby go chronić i zatrzymać w swoim życiu. To skłania go do refleksji nad swoim egoizmem i ostatecznie kończy się tym, że się poddaje. Zostaje po tym wysłany do więzienia Federacji w zamian za wolność swojej rodziny.

Może Ci się spodobać:

+ There are no comments

Add yours