„Wednesday”: Jakie moce mają główni bohaterowie?

3
Wednesday Addams Netflix

„Wednesday” Addams od Netflix szturmem wdarło się na czołówki najchętniej oglądanych programów. I nic w tym dziwnego bo fenomenalną pracę wykonała wcielająca się w główną bohaterkę Jena Ortega.

Oprócz niej, serial przedstawił również innych uzdolnionych bohaterów z Akademii Nevermore, którzy zyskali popularność i sympatię widzów. W tym artykule przedstawię Wam super moce głównych bohaterów serialu „Wednesday” od Netflix.

Wednesday Addams – Wizje przeszłości i przyszłości

Wednesday Addams Netflix Taniec
Jena Ortega w roli Wednesday Addams. Jej taniec stał się viralem na Tik Toku

Moce Wednesday pojawiają się w postaci psychicznych wizji przeszłości i przyszłości. Chociaż nie jest ona w stanie wywołać tych wizji na żądanie, doświadcza ich, dotykając przedmiotu lub osoby, który ma dla niej większe znaczenie. Wednesday odziedziczyła te moce po swojej matce, Morticii Addams.

Bianca Barclay – Moc perswazji

Bianca Barclay  Wednesday Netflix
Bianca Barclay pięknie śpiewa.

Syreny w serialu „Wednesday”, takie jak Bianca Barclay, posiadają moc perswazji. Są w stanie wykorzystywać swoje piosenki, aby wpływać na myśli, opinie i decyzje innych ludzi, co obraca się przeciwko samej Biance, która traci swojego chłopaka Xaviera z powodu jego nieufności do jej mocy manipulacyjnych. Bianca jest oczywiście utalentowaną piosenkarką.

Enid Sinclair – Wilkołak

Enid Sinclair Wilkołak Wednesday
Enid Sinclair z serialu „Wednesday” dodaje kolorytu do życia głównej bohaterki

Współlokatorka Wednesday, Enid Sinclair, jest Wilkołakiem — ale nie w taki sposób, jak można sobie wyobrazić. Nastolatka nie była jeszcze w stanie w pełni odkryć swoje Alter Ego, z wyjątkiem ostrych paznokci, które maluje na wesołe kolory. Jednak w serialu w końcu dostajemy Wilkołaka Enid w pełnej okazałości.

Ajax Petropolus – Gorgon

Ajax Petropolus Wednesday Netflix
Enid i Ajax tworza w serialu „Wednesday” zabawną parę

Gorgony, takie jak ukochany Enid, Ajax Petropolus, są oparte na postaciach podobnych do Meduzy z mitologii greckiej, które są w stanie tymczasowo zamienić żywe istoty w kamień — stąd przydomek „kamieniarze”. Czapka, bz która Ajax prawie się nie rozstaje, zakrywa węże na jego głowie, w których kryją się jego przerażające moce.

Yoko Tanaka – Wampir

Yoko Tanaka Wednesday Netflix
Yoko Tanaka nie jest zwykłym Wampirem. Może przebywać w słońcu, dopóki jej oczy są zasłonięte przez okulary przeciwsłoneczne

Wampiry takie jak Yoko Tanaka są w stanie chodzić w słońcu, w przeciwieństwie do tradycyjnych wampirów, o ile noszą okulary przeciwsłoneczne, aby chronić oczy przed jasnymi promieniami. Chociaż nie widzimy mocy wampirów w akcji w pierwszym sezonie „Wednesday”, możemy być pewni, że w następnych na pewno dostaniemy ich więcej.

Rowan Laslow – Telekineza

Rowan Laslow  Netflix
Rowan Laslow posługuje się Telekinezą

Zdolności psychiczne Rowana Laslowa, które odziedziczył po swojej matce, która miała wizję Wednesday niszczącej Akademię Nevermore, manifestują się w postaci telekinezy. Rowan używa swoich mocy telekinetycznych, by rzucać przedmiotami i ludźmi.

Xavier Thorpe – ożywianie ilustracji

Xavier Thorpe  Netflix
Xavier Thorpe potrafi ożywiać swoje ilustracje

Utalentowany artysta Xavier Thorpe ma zdolność ożywiania swoich realistycznych rysunków. Chociaż ożywione stworzenia obracają się w pył, jeśli zostaną zranione. Wykazuje również moce psychiczne w postaci snów, które przepowiadają przyszłość.

Wujek Fester – Elektryczność

Wujesk Fester Wednesday Netflix
Wujaszek Fester zawsze kochał Wednesday

Wujek Fester, grany przez Freda Armisena, może wytwarzać elektryczność i strzelać piorunami z koniuszków palców. Fester wspomina, że przeszedł terapię elektrowstrząsową, która mogła być momentem, w którym otrzymał swoje moce.

Dyrektor Larissa Weems – Zmiennokształtność

Larissa Weems  Netflix
Dyrektor Nevermore potrafi przybrać postać dowolnej osoby

Dyrektorka szkoły w Nevermowre – Larissa Weems jest w stanie zmienić kształt. Może zamienić się w dowolną inną osobę, niezależnie od tego czy mowa o uczniach, czy o sławnych ludziach.

Lubisz HORRORY? Sprawdź kanał STREFA GROZY

3 thoughts on “„Wednesday”: Jakie moce mają główni bohaterowie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *