„Wednesday”: Kim jest 'Rączka’?

Rączka Wednesday Netflix

Netflix postanowił opowiedzieć nową historię rodziny Addamsów w „Wednesday”. A dzięki niesamowitym występom, i to nawet postaci, które nie mają żadnych dialogów, ba, nie mają nawet twarzy, jak Rączka, serial stał się natychmiast hitem. Produkcja z Jenną Ortegą w roli tytułowej skupia się na jej życiu w Akademii Nevermore. Ortegę wspierają wyjątkowe Gwendoline Christie jako Dyrektor Weems, oraz niesamowita Christina Ricci, która grała Wednesday na początku lat 90.

Victor Dorobantu w roli Rączki Wednesday Netflix
Victor Dorobantu musiał się nieźle nagimnastykować do roli 'Rączki’

Jednak wśród nich jest jeden aktor, który zdołał wywrzeć spore wrażenie, mimo zagrania tylko jedną częścią ciała. Victor Dorobantu ożywił 'Rączkę” i wykorzystał część swojego wcześniejszego doświadczenia jako magik, aby nadać charakter temu, co w przeciwnym razie byłoby tylko ręką. Pod kierunkiem Tima Burtona i z odrobiną magii komputerowej, Dorobantu był w stanie zapewnić emocjonalny występ. To było niezbędne do posunięcia historii do przodu.

Rączka: Kto stoi za postacią?

Zamiast podążać drogą, która mogłaby być łatwiejsza, i mieć postać w pełni stworzoną komputerowo, twórcy zdecydowali się użyć prawdziwego aktora. Dorobantu udostępnił niektóre z zakulisowych zdjęć z kręcenia „Wednesday” i daje wgląd w to, jak fizyczny był to występ, mimo że wymagał tak niewiele od jego ciała. Ubrany całkowicie w niebieski jednoczęściowy strój, Dorobantu był ustawiany w wielu niewygodnych pozycjach wokół mebli i wkładał rękę przez dziury, aby stworzyć realistyczne sceny.

Na jego ręce zastosowano dodatkowo makijaż, aby ozdobić ją kilkoma bliznami i szwami w stylu Frankensteina. Następnie aktor użył swoich umiejętności nabytych podczas kariery magika, aby gestykulować i komunikować się ręką w skuteczny sposób.

Rola „Rączki”

Rola 'Rączki’ jest znacząca, zarówno dla Wednesday osobiście, jak i dla rozwoju całej historii. Wednesday jest niezwykle skrytą dziewczyną, która woli otwierać się przed jak najmniejszą liczbą osób. 'Rączka’ jest dla niej jednak ewidentnie ważna. W odcinku w którym 'Rączka’ jest bliski śmierci, Wednesday po raz pierwszy okazuje tak dużo emocji i taki ogrom smutku.

Victor Dorobantu Rączka Wednesday Netflix
Victor Dorobantu pracuje również jako magik

’Rączka’ działa również jako strażnik i asystent Wednesday w całej historii. Kiedy Wednesday potrzebuje pomocy, 'Rączka’ jest po to, aby jej udzielić. A kiedy dziewczyna zachowuje się niezgodnie z zasadami, nie boi się jej o tym powiedzieć. 'Rączka’ nawiązuje bliską więź ze współlokatorką Wednesday, Enid, i pomaga Wednesday wyjść ze swojej skorupy. Dzięki temu udaje jej się nawiązać prawdziwe kontakty z otaczającymi ją ludźmi.

Więcej horroru na Strefa Grozy

2 thoughts on “„Wednesday”: Kim jest 'Rączka’?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *