Zelda Goldman – „Smętarz dla zwierzaków”

0
Zelda Goldman Stephen King Smętarz dla zwierzaków

Zelda Goldman, znana z filmu jak i z powieści Stephena Kinga„Smętarz dla Zwierzaków”, to córka Irwina i Dory Goldmanów. Była też starszą siostrą Rachel Creed. Kobieta cierpiała z powodu zapalenia opon mózgowych, w wyniku czego nie opuszczała swojego pokoju. Przez swoją chorobę stała się uciążliwa zarówno dla swoich rodziców, jak i dla młodszej siostry.

Rachel musiała opiekować się Zeldą co ostatecznie doprowadziło do tego, że pogardzała nią i życzyła jej szybkiej śmierci.

Zelda była śmiertelnie chora, a przez swoją chorobę nie opuszczała łóżka, przez co nie mogła o siebie odpowiednio zadbać. W miarę postępów choroby, wygląd Zeldy się pogarszał. Goldmanowie zamknęli ją w pokoju, aby nikt nie poznał, jak oni to nazywali, 'brudnego sekretu ich rodziny’. Obowiązki przy Zeldzie sprawowała głównie jej młodsza siostra Rachel. Podawała jej posiłki oraz dbała o to aby zaspokajała swoje potrzeby fizjologiczne.

Zelda Goldman Pet Semetery
Andrew Hubatsek jako Zelda w filmie „Smętarz dla Zwierzaków”

Pewnego dnia, kiedy rodziców nie było w domu, Rachel karmiła Zeldę, gdy ta nagle zaczęła kaszleć i dostała konwulsji. Z wspomnień Rachel, które opowiadała swojemu mężowi dowiadujemy się, że tak właśnie zmarła jej starsza siostra. Rachel gdy tylko zrozumiała, że Zelda naprawdę odeszła zaczęła biec na dół krzycząc, że Zelda nie żyje. Gdy wokół domu zebrali się sąsiedzi, myśleli, ze Rachel płacze, jednak w rzeczywistości się śmiała. Dziewczyna od zawsze uważała swoją starszą siostrę za ciężar dla siebie i rodziców. I szczerze życzyła jej śmierci.

Więcej horroru na Strefa Grozy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *