„Egzorcysta” – kim jest Bogdan Boner

Bogdan Boner Egzorcysta Netflix

Bogdan Boner to główna postać serialu „Egzorcysta”, który oglądać możesz w serwisie Netflix. Bogdan mieszka w okolicach Piaseczna, w przyczepie zlokalizowanej nieopodal swojego biura, z którego prowadzi działalność budowlaną, a po godzinach para się oczyszczaniem miasta z diabłów, demonów i innych piekielnych istot.

Egzorcysta – Bogdan Boner

Egzorcysta Boner to typowa postać ze stajni Walaszka twórcy między innymi Blok Ekipy. Czyli jest alkoholikiem, ma lekką nadwagę, nie zmienia ubrań, jest skąpcem oraz nie szanuje swoich pracowników, czyli Domino i Marcinka.

O młodości Bogdana początkowo wiadomo niewiele, w przeszłości jego partnerka Irena zginęła podczas wypadku karetki w górach, który został spowodowany przez Kutasorożca — to wydarzenie sprawiło, że motywowany chęcią zemsty zaczął zajmować się zwalczaniem sił nieczystych powszechnie nazywanych demonami. Najprawdopodobniej to właśnie wtedy wstąpił również do Wyższego Seminarium Duchownego, z którego jednak wyleciał po miesiącu. Resztę życia spędził na samokształceniu się w walce z demonami, również wtedy najprawdopodobniej zaczęło się jego zamiłowanie do alkoholu.

W ostatnim odcinku drugiego sezonu poznajemy rodzinę Bogdana. Jego matkę, która ma awersję do alkoholu, oraz jego ojca, który tejże używki nadużywał. Bogdan miał także brata Stefana, który w oczach ojca jest nieudacznikiem. Jego tata został otruty przez Belzedupa, zaś losy pozostałych członków są (na razie) nie znane.

Bogdan Boner Marcinek Domino
Bogdan Boner i jego pomocnicy – Marcinek i Domino

Boner usługi budowlano-egzorcystyczne

Bogdana Bonera poznajemy jako gościa zajmującego się szeroko rozumianą działalnością w branży budowlanej. Jest również egzorcystą-samoukiem, który do tego fachu szkoli dwóch pomocników – Marcinka oraz Domino. Z czego ten drugi jest prawdziwym Diabłem prosto z piekła rodem.

Niestety Bogdan jest sporym skąpcem i ma niemałe problemy z terminowym wypłacaniem wynagrodzenia. Oszukuje również skarb państwa, wykonując swoje usługi bez faktur. Z fakturą też wykonuje, ale wtedy będzie drożej.

Boner pozostaje również w bardzo dziwnej relacji z księdzem Natanem. Z jednej strony nienawidzi go jak tylko może, z drugiej jednak nie pozwoliłby aby Natanowi stała się krzywda. Między oboma możemy zauważyć dużą rywalizację na rynku egzorcystycznym, oraz walki o bycie numerem jeden w tym niełatwym fachu.

One thought on “„Egzorcysta” – kim jest Bogdan Boner

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *