„Wednesday” – Kim był Joseph Crackstone?

0
Joseph Crackstone Wednesday Netflix

UWAGA! Poniższy artykuł zawiera spojlery oraz wyjaśnienie zakończenia serialu „Wednesday”. Jeżeli nie chcesz odkrywać fabuły produkcji przed obejrzeniem, zaleca się opuścić tą stronę.

Joseph Crackstone to bardzo ważna postać serialu „Wednesday”, więc w tym artykule postaram się przedstawić Wam wszystko co musicie o nim wiedzieć.

Zakończenie „Wednesday” było pełne zwrotów akcji, a sam Joseph Crackstone został wskrzeszony, aby Laurel Gates (alias „Pani Thornhill”) mogła wprowadzić w życie swój plan pomszczenia brata i uwolnienia świata od dziwolągów.

Wiemy już, że głównym złoczyńcą serialu była Laurel, która pod fałszywym nazwiskiem dostała pracę na Uniwersytecie Nevermore. Stamtąd planowała swoją zemstę a Joseph Crackstone był kluczowym punktem jej planu.

Kim był Joseph Crackstone?

Tytułowa bohaterka przez cały czas trwania pierwszego sezonu serialu miewa wizje, które przybliżają ją do odkrycia prawdy o morderstwach, do jakich dochodzi w pobliżu jej szkoły Nevermore.

W drugim odcinku w jednej z wizji możemy zobaczyć przodkinię WednesdayGoody Addams. Goody ukazuje się Wednesday przed kryptą Crackstone’a. Od czasu tej wizji, Wednesday stara sie odkryć co chce przekazać jej Goody.

Wednesday udaje się wraz z innymi uczniami Nevermore do Miasta Pielgrzyma w Jerycho, aby tam odbyć wolontariat. Jednak jej głównym powodem udania się tam jest odkrycie pochodzenia Josepha Crackstone’a. Niestety wystawa o nim jest nieczynna, co jednak nie powstrzymuje Wednesday przed wkradnięciem sie na jej teren.

Joseph Crackstone  Goody Addams
Joseph Crackstone nienawidził Goody Addams i wszystkich innych dziwaków

Odkrywa, że ​​Crackstone był jednym z pierwszych Pielgrzymów, którzy osiedlili się tam w 1625 roku i był wysoko postawionym członkiem społeczności. Niestety, jego wysokie stanowisko oznaczało, że mógł szerzyć swoje nienawistne poglądy i zachęcać innych do pójścia w jego ślady.

Mężczyzna gardził wszystkimi odmieńcami, dlatego też próbował za wszelką cenę pozbyć się Goody Addams, która była bardzo uzdolnioną wiedźmą.

W jaki sposób Laurel Gates i Joseph są powiązani?

Joseph Crackstone jest przodkiem rodziny Gatesów, która była jedną z najbogatszych i najpotężniejszych rodzin w Jerychu. Dowiedzieliśmy się, że matka Wednesday, Morticia, przypadkowo spowodowała śmierć Garretta Gatesa gdy ten walczył z Gomezem.

Morticia nigdy nie odpowiedziała za śmierć Gatesa, a całą winę na siebie wziął Gomez. Krewnym Garretta to jednak nie wystarczyło i nadal szukali zemsty, podsycając trwającą całe życie nienawiść do dziwaków. Mimo, że ostatecznie okazało się, że Garrett zmarł z powodu wilczej jagody, która miał uśmiercić studentów Nevermore.

Christina Ricci w roli Laurel Gates Wednesday
Christina Ricci w roli Laurel Gates w serialu „Wednesday”

Laurel Gates była siostrą Garreta, któa zmistyfikowała swoją śmierć i pod przykryciem zatrudniła się w Nevermore, gdzie cierpliwie czekała aż będzie w stanie wskrzesić Crackstone’a i z jego pomocą pozbyć się dziwaków.

Używając Tylera, była w stanie zebrać części ciała niezbędne do rytuału i sprowadzić Crackstone’a z powrotem na tereny Nevermore.

W jaki sposób Crackstone został pokonany?

Chociaż Crackstone wydawał się nie do powstrzymania, ostatecznie został ponownie pokonany po walce na dziedzińcu Nevermore.

Widzimy jak Crackstone prawie wykańcza Wednesday, jednak chwilę później Bianca odwraca jego uwagę. To daje chwilę na to aby Wednesday sie pozbierała i przebiła czarne serce Josepha mieczem. Crackstone ginie, a ta śmierć ma być już ostateczna. Jednak nigdy nie możemy przekreślać tego, że tak potężna postać w jakiś sposób nie powróci.

Więcej horroru na Strefa Grozy

STREFA GROZY YOUTUBE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *