Jenna Ortega – inne role gwiazdy „Wednesday”

Krzyk 5 Ortega

Jenna Ortega zanim oszołomiła widownię tytułową rolą w serialu „Wednesday” i podejściem do tej postaci, prezentowała umiejętności w różnych gatunkach. Od dramatu Netflix „Ty” po kontynuację „Krzyku”, a nawet jako młodsza wersja Jane w „Jane the Virgin”.

Mimo że jedną z jej pierwszych głównych ról była rola w serialu Disney Channel „Rodzinka od środka”, nie pozwoliła, by jej korzenie w Disneyu powstrzymały ją przed przyjmowaniem bardziej dojrzałych ról, które naprawdę pozwoliły zabłysnąć jej talentowi.

Jeżeli Was również Jenna Ortega oszołomiła swoim występem w „Wednesday„, powinniście poznać 3 poniższe produkcje z jej udziałem.

Jenna Ortega w filmie „Następstwa” (2021)

Jena Ortega Następstwa 2021
Jenna Ortega w filmie „Następstwa” wcieliła się w nastolatkę Vade Cavell

„Następstwa” to surowe spojrzenie na traumę, jaką przeżycie strzelaniny w szkole może wywołać u młodej osoby. W tym filmie Jenna Ortega gra Vadę Cavell, młodą dziewczynę, która została zmuszona do ukrycia się w toalecie podczas strzelaniny w jej szkole. Po strzelaninie tworzy traumatyczną więź z koleżanką z klasy, z którą się ukrywała, Mią, ale kiedy nawet ten związek nie pomaga jej w radzeniu sobie, zaczyna jeszcze bardziej wycofywać się z życia towarzyskiego.

W żadnym wypadku nie jest to beztroska rola, ale Ortega pomaga uosabiać bolesne uczucie, którewielu z nas może sobie tylko wyobrazić i mieć nadzieję, że nigdy nie będzie musiało tego doświadczyć.

Więcej horroru na Strefa Grozy

„Krzyk” (2022)

Krzyk 5 Ortega
Jena Ortega w horrorze „Krzyk 5”

W piątej odsłonie filmu „Krzyk” Jenna Ortega wciela się w Tarę Carpenter. Trudno mówić o występie Ortegi w tym filmie, nie zdradzając zbyt wiele z fabuły. Napisze jedynie, że ona i Melissa Barrera, która gra starszą siostrę Tary, Sam, są siłą, z którą trzeba się liczyć. Okazanie siły i strachu jednocześnie nie jest łatwym zadaniem, ale Ortega czyni z Tary potężną postać. I to nawet pomimo zbliżającego się zagrożenia ze strony zabójcy Ghostface’a.

Jenna Ortega w filmie „X” (2022)

Jena Ortega w horrorze X
W „X” Jenna zagrała dziewczynę reżysera filmów ślizganych

Druga przełomowa rola Jenny Ortegi w horrorze w 2022 roku to slasher Ti Westa „X”. Produkcja podąża za grupą gwiazd porno i filmowców, którzy próbują nakręcić swój film dla dorosłych w wiejskim Teksasie lat 70. Jenna Ortega gra Lorraine. Dziewczynę reżysera filmu, która zgodziła się pomóc przy technicznych kwestiach, takich jak dźwięk, pomimo jej obaw co do treści filmu.

Chociaż na początku wydaje się pruderyjna dla innych, jej postać ma wiele więcej cech, które możemy zobaczyć w trakcie filmu. Warstwowe występy Ortegi sprawiają, że Lorraine jest stosunkowo wszechstronną postacią i prawdopodobnie sprawi, że będziesz chciał spędzić z nią jeszcze więcej czasu na ekranie.

One thought on “Jenna Ortega – inne role gwiazdy „Wednesday”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *