Come Play Larry

„Come Play” – Larry

Larry to potworne stworzenie zamieszkujące inny świat. Potwór ten jest głównym antagonistą amerykańskiego horroru „Come PLay” z 2020 roku.

Larry po raz pierwszy pojawił się w krótkometrażowym filmie z 2017 roku.

UWAGA! W artykule znajdują się spojelry dotyczące fabuły filmu „Come Play”. Jeżeli nie chcesz zepsuć sobie seansu, wróć tu po obejrzeniu filmu.

Potwór Larry przedstawiony jest w filmie jako postać niezwykle samotna, żyjąca sama w swoim świecie. Jedyne czego pragnie to w końcu mieć choć jednego przyjaciela. Gdy poznaje Olivera, zauważa, że bardzo wiele ich łączy. Oboje są samotni, odizolowani i niezdolni do komunikowania się z innymi. Oboje też są inni od reszty.

Larry wierzy, że mogą zostać prawdziwymi przyjaciółmi i postanawia go zabrać do swojego świata. Niezależnie od tego czy chłopiec się zgodzi, czy będzie trzeba go do tego zmusić. Larry w swoich zachowaniach jest niezwykle brutalny i zaciekły. Nie cofa się nawet przed próbą zabicia ojca Olivera, który stoi mu na drodze do przyjaźni z chłopcem. Rani również dzieciaka, który zachowywał się źle w stosunku do jego nowego przyjaciela.

Larry „Come Play” – historia potwora

Larry jest uosobieniem samotności w świecie stworzonym przez ludzi, którzy częściej spędzali czas przed ekranami urządzeń elektronicznych niż na patrzeniu na siebie samych. Zamieszkuje świat, który istnieje równolegle obok naszego, ale nie możemy go zobaczyć jeśli nie zechce tego sam i nie postanowi się zaprzyjaźnić z kimś żywym.

Larry żył w swoim świecie w całkowitej samotności, obserwując ludzi wyłącznie przez ekrany ich urządzeń. W ten sposób natrafił na Olivera. Chłopca z autyzmem, który komunikuje się z ludźmi za pomocą swojego telefonu. Oliver uczęszcza do szkoły, jednak od pewnego czasu nie ma żadnego przyjaciela. Opiekuje się nim przeważnie matka Sarah, gdy jego ojciec Marty, dużo pracuje aby rodzina mogła związać koniec z końcem.

Larry Come Play 2020
Larry po raz pierwszy pojawił się w krótkometrażowym filmie z 2017 roku.

Małżeństwo rodziców Olivera przeżywa ciężkie chwile gdy poznajemy ich na początku filmu i ojciec podejmuje decyzję o wyprowadzce z domu.

Po tym jak ojciec Olivera zmienił mieszkanie, chłopiec czuje się jeszcze bardziej samotny. Wtedy właśnie Larry postanawia uczynić go swoim przyjacielem, wyświetlając mu aplikację z historyjką pod tytułem „Niezrozumiana potwory”. Opowiada ona historię Larry’ego, który poszukuje przyjaciela, aby przestać żyć w samotności. Aplikacja ma być drzwiami, które otworzą się po przeczytaniu całego tekstu, dzięki którym Larry będzie mógł wejść do naszego świata i zabrać Olivera do swojego.

Po przeczytaniu fragmentu historii w życiu chłopca zaczynają dziać się dziwne wydarzenia. Jego tablet wychwytuje obcą twarz w ciemnościach jego pokoju a w całym mieszkaniu zauważyć można problemy z elektrycznością. W szkole Oliver staje się ofiarą łobuzów, którzy podstępem zaciągają go na łąkę gdzie mu dokuczają i wyrzucają jego telefon w trawę.

Larry atakuje przyjaciół Olivera

Kilka dni później Sara chce aby do jej syna przyszli koledzy na wspólne nocowanie, aby ten nie czuł się samotny. Gdy koledzy pojawiają się w jego domu, okazuje się, że to Ci sami, którzy wcześniej mu dokuczali. Podczas wspólnego nocowania chłopcy włączają tablet, na którym odpalają aplikacje aparatu i mogą dostrzec Larry’ego. Potwór atakuje jednego z chłopców, który odważył się podejść w miejsce, gdzie wcześniej widzieli nieproszonego gościa.

Przyjaciele Olivera Come Play 2020
Chłopcy mogą zobaczyć potwora patrząc przez kamerę tabletu.

W następnych dniach Sarah zaczyna dostrzegać te same dziwne rzeczy, które widział Oliver. Konfrontując się z Larrym przez tablet syna, dowiaduje się, że Larry chce „zabrać” go do swojego świata. Nie zwlekając pakują swoje rzeczy i jada do ojca chłopaka, który nie wierzy w to co Sara chce mu powiedzieć.

Aby uspokoić nieco nastroje, Marty zabiera syna ze sobą do pracy na nocną zmianę, a żonie każe się porządnie wyspać, bo podejrzewa, że wszystko związane jest z jej przemęczeniem i stresem.

W pracy Marty zostaje zaatakowany przez Larry’ego. W końcu zaczyna w niego wierzyć i całą rodziną próbują przeciwstawić się potworowi. Sarah niszczy wszystkie urządzenia elektroniczne jakie sa w domu, jednak Larry’emu udaje się wyświetlić całą swoją historię na ekranie telewizora. To pozwala mu wejść do ludzkiego świata.

Chłopiec rozumiejąc, ze Larry potrzebuje elektryczności aby istnieć, ucieka z matką na łąkę. Tam jednak leży jego zagubiony telefon, przez który potworowi udaje się wydostać. Gdy już staje oko w oko z chłopcem, wyciąga do niego rękę, którą ten ma chwycić i zostać przeniesionym do innego świata.

Larry film Come play
Aby Larry mógł przejść do ludzkiego świata, ktoś musi poznać jego całą historię

Dalszy los Larry’ego nie jest wyjaśniony

W ostatniej chwili to jednak matka Olivera chwyta dłoń potwora. Mówi Larry’emu, że to ona zostanie jego najlepszym przyjacielem, aby uchronić swojego syna. Potwór zaciska dłoń i Sarah przechodzi do jego świata.

W następstwie tych wydarzeń chłopiec zostaje sam z ojcem, który bardziej angażuje się w jego życie. Pewnego wieczoru w domu, mężczyzna widzi jak Oliver kręci się w kółko jakby unoszony przez kogoś. Gdy obserwuje tą sytuację przez ekran telefonu, dostrzega swoją żonę bawiącą się z Oliverem. Matka zapewnia chłopca, że od teraz będzie go chronić. Natomiast los Larry’ego pozostaje nieznany.

Więcej horroru na Strefa Grozy

Może Ci się spodobać:

+ There are no comments

Add yours