Wojtas - Blok Ekipa

Blok Ekipa – Wojtas już w dzieciństwie miał spore przyrodzenie i nie grzeszył urodą. Dla szpanu, podobnie jak Walo, palił papierosy (mimo, że się krztusił). Można też wywnioskować z jego tonu wypowiedzi, że to w dzieciństwie zaczął darzyć nienawiścią Rudego.

Wojtas jest najwyższy i najchudszy z grupy oraz nie należy do osób przystojnych (jego brzydotę zauważa Walo i tirówka). Podobnie jak jego kumple, nie wiadomo ile ma dokładnie lat choć można założyć że pomiędzy 22 a 28.

Posiada prawo jazdy i samochód, tuningowanego Poloneza, który ze względu na barwy nazywany jest Szerszeniem. Niestety przez niefortunny wypadek z udziałem Pana Wiesia, Polonez Wojtasa kończy swój żywot w odcinku 128.

Tak jak jego ziomki, jest kibicem Legii Warszawa mieszka na Grochowie i prowadzi bardzo luźny tryb życia (nie ma stałego zatrudnienia, często kradnie i żyje z dnia na dzień).

W czasie gdy Polonez należał do Spejsona, musiał być „fajterem”, co nie było łatwe aż do czasu zakupu BMW. Wojtas w odcinku 166 sprzedaje Kadetta za 5900 zł, na rzecz BMW M3. W odcinku 168 w transie po narkotykach, podpalił je, po czym zemdlał z załamania, a w następnym odcinku ponownie używa Poloneza.

Blok Ekipa – Odcinek 253, Szeryf Wojtas

Blok Ekipa – Prace Wojtasa

Wojtas, aby zdobyć pieniądze, podejmuje się różnych czynności. Wojtas W odcinku 9 pracuje w budce z kebabami, lecz zostaje z niej zwolniony po tym jak jego szef połapał się w jego oszustwach.

W odcinku 96 pracuje w supermarkecie Media Max, lecz podczas jego zmiany, Spejson i Walo okradli sklep.

W odcinku 143 pracuje jako stróż na strzeżonym parkingu, lecz w następnym odcinku zostaje zwolniony, ponieważ pod jego nieuwagą została rozbita szyba w jednym z samochodów. Dodatkowo podczas pracy jako stróż kradł paliwo z aut, które następnie sprzedawał kierowcom po atrakcyjnych cenach.

W odcinku 225 zatrudnił się jako operator wózka widłowego w fabryce e-papierosów oszukując w CV, że posiada uprawnienia do prowadzenia takiego pojazdu. Szybko został zwolniony po tym, jak pod wpływem rozpaczy uszkodził silnik maszyny.

Blok Ekipa Wojtas
Wojtas to kierowca Blok Ekipy

Wojtas w teleturnieju

Pewnego razu Wojtas wziął udział w teleturnieju Wojtas szuka żony, gdzie z innymi bohaterami walczył o rękę Marianny. Udało mu się go wygrać po ciężkich zmaganiach z pozostałymi uczestnikami. W nagrodę miał poślubić Mariannę lecz uciekł sprzed ołtarza po tym jak kumple powiedzieli mu o ciąży dziewczyny.

Blok Ekipa – Ciekawostki o Wojtasie

  • W odcinku „Wojtas szuka żony” jest wspomniane że ma najdłuższego choć nie najgrubszego penisa na Grochowie.
  • W odcinku 254 jednak wychodzi na jaw prawdziwy rozmiar jego przyrodzenia, który Spejson określił jako „europejsko azjatycki”.
  • Prawdopodobny wiek Wojtasa (i jego ziomeczków) oscyluje się pomiędzy 22 a 30. W odcinku 38 Walo wspomina jak piętnaście lat temu wysmarowali kupą rower Rudego. Byli wtedy w szkole podstawowej (niewiadomo w której klasie) więc musieli mieć pomiędzy 7-15 lat (zakładając że ukończyli szkołę podstawową przed reformą edukacji i powstaniem gimnazjów).
  • Uwierzył szefowi Wala, że ten sprowadził Poloneza z Niemiec.
  • Oglądając film pornograficzny „King Kong i licealistki” wkręcił się w fabułę.
  • W 104 odcinku „Kapitana Bomby” pojawia się kosmita, ubrany identycznie jak Wojtas.
  • W odcinku 93 ujawnił, że zamontował kamerki pod prysznicem, żeby monitorować siostrę (sam nigdy nie przełamał się, aby obejrzeć nagrania).
  • W serialu Porucznik Kabura w odcinku 9. Wojtas wioząc Ryszarda Kaburę do Polskich Sił Kosmicznych, dorabia do emerytury jako taksówkarz wożąc klientów wiekową już Bawarą. Bawara została przerobiona na latający pojazd najprawdopodobniej przez Wala który w miejsce kół zainstalował turbiny z rakiety. W czasie akcji Bawara ma już najprawdopodobniej 51 lat zakładając że to egzemplarz z 1999 roku.

Więcej o BLOK EKIPA

1 thought on “Blok Ekipa – Wojtas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *