MODOK Ant-MAn i Osa

„Ant-Man i Osa: Kwantomania” – czy MODOK pracuje dla Kanga?

„Ant-Man i Osa: Kwantomania” w swoim zwiastunie wydaje się pokazywać, że MODOK pracuje dla Kanga Zdobywcy, ale jego prawdziwa lojalność pozostaje niejasna.

Najnowszy film 5 fazy MCU„Ant-Man i Osa: Kwantomania” wprowadzi w końcu kultowego złoczyńce Marvela, znanego jako MODOK. Zwiastun filmu „Ant-Man i Osa…” pozornie sugeruje, że MODOK będzie sprzymierzeńcem Kanga Zdobywcy. Jednak osoby zaznajomione z komiksowym pochodzeniem superzłoczyńcy powinni wiedzieć, że prawdopodobnie jest on w jakiś sposób motywowany własnym interesem.

Kim jest MODOK?

MODOK był kiedyś naukowcem o nazwisku George Tarleton, który pracował dla AIM, Advanced Idea Mechanics. Po przeprowadzeniu na sobie eksperymentów w celu zwiększenia swoich zdolności umysłowych, Tarleton rażąco oszpecił swoje ciało, stając się gigantyczną głową wzmocnioną cybernetyką i przyjął nazwę MODOK, co oznacza Mental/Mobile/Mechanized Organism Designed Only for Killing (zmechanizowany organizm zaprojektowany tylko do zabijania). Od tego czasu MODOK wspiął się w szeregi superzłoczyńców, stając się jednym z najbardziej rozpoznawalnych antagonistów Marvela, przez co jego debiut na żywo w MCU był nieunikniony.

MODOK może służyć Kangowi tylko po to, by zemścić się na Ant-Manie

Jednak film zmienia komiksowe pochodzenie postaci i w roli MODOKA zobaczymy Coreya Stoll’a. Czyli aktora, który w pierwszym filmie o Ant-Manie wcielił się w Yellowjacket’a.

To nie George Tarleton, ale Darren Cross, nikczemny Yellowjacket z oryginalnego filmu Ant-Man, zostaje MODOK-iem w MCU. Biorąc pod uwagę to nowe pochodzenie, MODOK najwyraźniej będzie chciał się zemścić na Ant-Manie, który go pokonał, majstrując przy jego kombninezonie. Zwiastuny „Kwantomani” ujawniają, że działania Scotta Langa nie zabiły Crossa, ale najwyraźniej spowodowały, że przeszedł w stan subatomowy i został uwięziony w Królestwie Kwantowym.

Yellowjacket Ant-Man
Yellowjacket pojawił się w pierwszym filmie o Ant-Manie.

Chociaż nie jest jasne, w jaki sposób Yellowjacket przetrwał, by stać się MODOK-iem w „Kwantomani”, wyraźnie został oszpecony przez swoje doświadczenie w Królestwie Kwantowym, o czym świadczy jego pojawienie się w MCU. Nowy wygląd MODOKa prawdopodobnie zwiększył jego nienawiść do Scotta Langa, być może prowadząc Crossa do sprzymierzenia się z Kangiem Zdobywcą, aby w końcu zemścić się na swoim starym nemezis.

MODOK z pewnością nie jest człowiekiem wybaczającym i sprzymierzy się z niemal każdym, jeśli oznacza to zemstę na tych, którzy go skrzywdzili. Gdy ta potrzeba zostanie zaspokojona, jest wysoce nieprawdopodobne, że MODOK pozostanie lojalny wobec Kanga.

„Ant-Man i Osa: Kwantomania” – z kim MODOK może naprawdę współpracować

Chociaż materiał promocyjny filmu jasno wskazuje, że Kang będzie głównym złoczyńcą Quantumania , MODOK może w rzeczywistości służyć zupełnie innej sprawie podczas wydarzeń z filmu. Jak wiedzą czytelnicy komiksów, MODOK bardzo rzadko jest podporządkowany innym superzłoczyńcom, zamiast tego woli pracować samodzielnie lub jako szef zespołu.

MODOK Marvel Ant-Man i Osa
MODOK w swojej komiksowej formie

Marvel Cinematic Universe przedstawił jedenz najbardziej rozpoznawalnych sojuszy MODOK-a, nikczemną organizację znaną jako Intelligencia, w „She-Hulk” zaledwie kilka miesięcy przed jego debiutem. Jest wysoce prawdopodobne, że mimo tymczasowej służby dla Kanga Zdobywcy, MODOK ostatecznie dołączy do wspomnianej organizacji.

W przeciwieństwie do wydarzeń z She-Hulk, Intelligencia może nie zostać do końca przedstawiona w MCU, zwłaszcza że jej założyciel, Lider, ma powrócić w 2024 roku w „Captain America: New World Order”.

Niezależnie od tego, czy pracował z tą grupą w ukryciu od samego początku, czy też zostanie zwerbowany w pewnym momencie swojego nadchodzącego pojawienia się, MODOK doskonale nadaje się, by pomóc Intelligenci stać się zagrożeniem nawet dla Avengersów.

Może Ci się spodobać:

+ There are no comments

Add yours