Insidious: Fear the Dark (2023) – obsada, fabuła, data premiery

0
Naznaczony 5 Patrick Wilson

„Insidious: Fear the Dark” pojawi się na naszych ekranach tego lata aby znów zabrać nas w niesamowitą podróż pełną nadprzyrodzonego niebezpieczeństwa.

Piąty z serii filmów „Naznaczony” dostał oficjalny tytuł – „Insidious: Fear the Dark” co moglibyśmy przetłumaczyć na „Bój się ciemności”, ale na nasz polski tytuł musimy jeszcze poczekać. Ciekawostką jest, że najnowszą odsłonę filmu wyreżyseruje Patrick Wilson, czyli aktor wcielający się w Josha Lamberta.

James Wan, który zajmuje się produkcją kontynuacji, jest przekonany, że Wilson dostarczy widzom doskonały film. „Jestem bardzo podekscytowany tym, co Patrick robi z 'Naznaczonym’” – powiedział dla The Hollywood Reporter .

„Patrick przypomina mi trochę Leigh Whannell’a, ponieważ oboje są nie tylko aktorami, ale także filmowcami. Są miłośnikami kina, a będąc miłośnikami kina, patrzą na aktorstwo z punktu widzenia widza, który dostaje już całkowicie gotową produkcję.”

„I to faktycznie pomaga im jako filmowcom. Dlatego zawsze jestem bardzo podekscytowany, gdy ludzie tacy jak Leigh Whannell i Patrick Wilson chcą spróbować swoich sił po drugiej stronie kamery”.

Scenariusz do „Naznaczony 5” napisał Scott Teems – który pracował nad „Halloween Kills” – i został oparty na historii Teemsa i współtwórcy franczyzy Leigh Whannell’a.

Insidious: Fear the Dark – data premiery

„Naznaczony” będzie miał swoją światową premierę 7 lipca 2023 roku, o ile oczywiście nie wystąpią po drodze żadne problemy.

Patrick Wilson ukończył swój debiutancki horror w sierpniu 2022 roku, a zakończenie prac zwieńczył zdjęciem zza kulis na swoim Instagramie.

Insidious: Fear The Dark
Zdjęcie, które Patrick Wilson wrzucił na swoje konto po ukończeniu filmu „Naznaczony”

„Naznaczony 5” – Obsada

Patrick Wilson, Rose Byrne i Ty Simpkins powracają jako Josh, Renai i Dalton Lambert. Zakładam, że Andrew Astor powróci jako Foster Lambert. Jednak taka informacja jeszcze nie została potwierdzona.

Pomimo swojej śmierci w pierwszym filmie, Lin Shaye była stale obecna w serii jako Elise Rainier. Więc spodziewam się, że wróci jako duch Elise – wraz z Leigh Whannellem i Angusem Sampsonem jako Specs’em i Tucker’em .

Nie jest jeszcze jasne, czy Barbara Hershey powróci jako matka Josha, Lorraine. Natomiast mamy trzech nowych aktorów potwierdzonych w nowym filmie: Hiam Abbass, Sinclair Daniel i Peter Dager. Twórcy jednak nie ujawnili żadnych szczegółów na temat tego w jakie postacie się wcielą.

„Naznaczony” – tych rzeczy nie wiedziałeś. | Strefa Grozy YOUTUBE

Insidious: Fear the Dark – fabuła

Wraz z zapowiedzią rozpoczęcia produkcji otrzymaliśmy pierwsze oficjalne streszczenie „Naznaczony” 5 :

„Dziesięć lat po wydarzeniach z filmu „Naznaczony 2″ Josh Lambert odwozi swojego syna Daltona na uniwersytet. Tam jego syn ma zacząć kolejny etap edukacji, już z dala od domu. Jednak marzenie Daltona o college’u zamienia się w koszmar, gdy stłumione demony z jego przeszłości nagle powracają, by ponownie go nawiedzać.”

Mówiąc o tym, dlaczego zdecydował się uczynić „Insidious 5” swoim debiutem reżyserskim, Wilson dał kilka wskazówek na temat tego, czego możemy się spodziewać. Możemy się domyślać również jak piąty film łączy się z wydarzeniami z pierwszych dwóch filmów.

Naznaczony Josh Lambert
Patrick Wilson i Ty Simpkins na planie filmu „Naznaczony”

Reżyser powiedział, że bardzo chciał przesunąć tę historię o 10 lat do przodu. Chciał aby zobaczyć jak doświadczenia z przeszłości wpłyną na Daltona, który całkowicie musi zmienić swoje życie. Musi wejść w nowe otoczenie, dopasować się i nauczyć samodzielności.

Wilson chce odkryć przed widzami czy rodzina Lambertów w końcu wyzwoliła się z opresji związanych z duchami. A może nadal czają się one gdzieś w mroku i czekają na moment do ponownego ujawnienia.

Naznaczony 5 – zwiastun, plakat

Naznaczony 2023
Oficjalny plakat filmu „Insidious: Fear the Dark”

Zwiastun filmu nie jest jeszcze dostępny. Jjak tylko pojawi się w sieci to z pewnością przedstawię Wam go jak najszybciej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *