Kang Zdobywca

Kang Zdobywca – kim jest najnowszy antagonista MCU?

W najnowszym filmie od MCU „Ant-Man i Osa: Kwantomania” przeciwnikiem Scotta Langa będzie Kang Zdobywca. Wcześniej poznać mogliśmy go w serialu „Loki” w którym przedstawiono wariant Kanga o jeszcze całkiem przyjemnym charakterze. Tym razem jednak dostaniemy Kanga, który w stu procentach odpowiada swojemu przydomkowi 'Zdobywca’.

Kilka słów o Kangu, abyście mogli poznać tę postać bez konieczności czytania wszystkich komiksów.

Kang Zdobywca

Nathaniel Richards jest naukowcem z 31. wieku, który odkrył istnienie Multiwersum i jego alternatywnych odgałęzień. W przeciwieństwie do większości swoich Wariantów, Richards chciał podbić jak najwięcej światów, więc rozpoczął Wojnę Multiwersalną, stając się znany jako Kang Zdobywca. Próba podboju Multiversum przez Kanga została udaremniona, ponieważ jego drugie ja, Ten, Który Pozostaje, odizolowało oś czasu, aby powstrzymać Kanga przed jego celem. Jednak kiedy Sylvie Laufeydottir zabiła Tego, Który Pozostaje, Kang powrócił i został nowym władcą ’Time Variance Authority’.

Sylvie Laufeydottir Loki
Sylvie Laufeydottir – no cóż…

W 31. wieku Nathaniel Richards odkrył istnienie Multiwersum z niezliczonymi rozgałęzionymi liniami czasowymi i rzeczywistościami. Alternatywne wersje Richardsa zaczęły się spotykać, wymieniając swoją wiedzę i technologię. Jednak zamiast tego Richards starał się podbić Multiwersum. Stając się znany jako Kang Zdobywca, on i jego inni Warianci rozpoczęli pierwszą Wojnę o Multiwersum. Kang i inni Warianci zostali ostatecznie zatrzymani przez Tego, Który Pozostał, który uzbroił stworzenie o imieniu Alioth, aby zakończyć wojnę. Ten, Który Pozostaje, stworzył następnie Urząd Zmienności Czasu i Strażników Czasu, aby zabezpieczyć „Świętą Linię Czasu”. Miało to uniemożliwić powrót Kanga oraz innych ocalałych Wariantów.

Po zamordowaniu 'Tego, który pozostaje’ przez Sylvie Laufeydottir, Kang był w stanie powrócić. Nawiązał kontakt ze „Świętą linią Czasu” i przejął całkowitą kontrolę nad Multiwersum. Został także nowym władcą Urzędu Zmienności Czasu, wznosząc swój pomnik w Kwaterze Głównej, gdzie kiedyś znajdowały się posągi Strażników Czasu.

Kang Zdobywca Loki
Pomnik Kanga Zdobywcy w Urzędzie Zmienności Czasu

Podobnie jak jego znane Warianty, Kang jest naukowym i taktycznym geniuszem najwyższego kalibru. Nie tylko był w stanie odkryć istnienie Multiwersum ze swojej rodzimej rzeczywistości. Potrafił zaangażować się i przetrwać wszechniszczącą wojnę, ostatecznie zostając przywódcą Time Variance Authority.

Może Ci się spodobać:

+ There are no comments

Add yours