Batsheba Sherman Obecność

„Obecność” – kim była Batsheba Sherman?

W filmie „Obecność” w reżyserii Jamesa Wana pojawia się postać wiedźmy Batsheby. W tym artykule przyjrzymy się bliżej historii tej postaci oraz tłem kulturowym, które wpłynęło na tworzenie jej postaci. Prześledzimy również, jak wiedźma Batsheby wpisuje się w wierzenia związane z demonologią oraz jakie są jej znaczenie dla całości filmu.

Bathseba Sherman

Film „Obecność” opowiada historię rodziny Perronów, która przeprowadza się do staroświeckiej farmy w stanie Rhode Island w latach 70. XX wieku. Szybko jednak zaczyna doświadczać dziwnych zjawisk, które uważają za paranormalne. W jednej z scen pojawia się postać wiedźmy Batsheby, która okazuje się kluczową postacią dla całego filmu.

Batsheba Sherman była rzeczywistą postacią, która żyła na przełomie XVIII i XIX wieku. Urodziła się jako Batsheba Thayer w 1746 roku w stanie Massachusetts. Poślubiła Jude’a Shermana, z którym miała trójkę dzieci. Została oskarżona o zabójstwo jednego ze swoich niemowląt, jednak nigdy nie udowodniono jej winy.

Mimo braku dowodów na winę, Batsheba Sherman była oskarżana o praktykowanie czarów i czarnej magii. Wraz z mężem osiedliła się na farmie w Harrisville, gdzie rzekomo kontynuowała swoje praktyki. W późniejszych latach farmę nabyli Roger i Carolyn Perronowie, co wpisuje się w fabułę filmu „Obecność”.

Kulturowe tło wiedźmy Batsheby

Postać Batsheby Sherman wpisuje się w szerszy kontekst historii wiedźm oraz demonologii. W Europie w XVI i XVII wieku panowała fala procesów sądowych przeciwko kobietom, oskarżanym o praktyki czarnej magii i herezję. W Ameryce oskarżenia o czary stały się szczególnie powszechne w XVII wieku w stanie Massachusetts, gdzie doszło do tak zwanego procesu czarownic w Salem.

W filmie „Obecność” postać wiedźmy Batsheby nawiązuje do tych kulturowych przekonań, wskazując na to, że rodzina Perronów mieszka na farmie, na której rzekomo w przeszłości miały miejsce praktyki czarnej magii.

Wiedźma Batsheba Sherman
W rolę wiedźmy Batsheby wcielił się Joseph Bishara

Wiedźma Batsheby w demonologii

W demonologii Batsheba Sherman była uważana za demoniczne medium, które miało kontakt z siłami zła. Batsheba Sherman była łączona z demonem, który miał rzekomo przejąć nad nią kontrolę. W filmie „Obecność” Batsheba pojawia się jako wiedźma, która wpływa na rodzinę Perronów poprzez siły zła.

Znaczenie wiedźmy Batsheby dla filmu

Postać wiedźmy Batsheby jest kluczowa dla całej fabuły filmu „Obecność”. To ona jest odpowiedzialna za zjawiska paranormalne, które doświadczają bohaterowie. Wprowadzenie postaci Batsheby wpisuje się również w szersze tło kulturowe związane z historią wiedźm oraz demonologią.

W filmie „Obecność” pojawia się postać wiedźmy Batsheby, która jest kluczowa dla całej fabuły. Batsheba Sherman była rzeczywistą postacią, oskarżaną o praktykowanie czarnej magii. Postać Batsheby wpisuje się w szersze tło kulturowe związane z historią wiedźm oraz demonologią.

Więcej horroru na Strefa Grozy

Batsheba Sherman – najczęstsze pytania

  • Czy Batsheba Sherman była rzeczywistą postacią? – Tak, Batsheba Sherman była rzeczywistą postacią, która żyła na przełomie XVIII i XIX wieku
  • Co Batsheba Sherman robiła na farmie w Harrisville? – Batsheba Sherman osiedliła się na farmie w Harrisville, gdzie rzekomo kontynuowała swoje praktyki związane z czarną magią.
  • Jaka była rola wiedźmy Batsheby w filmie „Obecność”? – Wiedźma Batsheba wprowadza element paranormalny do filmu i jest kluczowa dla całej fabuły.
  • Jakie były kulturowe tło postaci wiedźmy Batsheby? – Postać Batsheby wpisuje się w szersze tło kulturowe związane z historią wiedźm oraz demonologią.
  • Dlaczego postać Batsheby jest ważna dla filmu „Obecność”? – Postać Batsheby wprowadza elementy paranormalne do filmu i wpisuje się w szersze tło kulturowe związane z historią wiedźm oraz demonologią.

Może Ci się spodobać:

+ There are no comments

Add yours