Sebastian Caine – kim był Człowiek Widmo?

0
sebastiancaine

Sebastian Caine to genialny, lecz bardzo narcystyczny naukowiec, któremu Pentagon zlecił niełatwe zadanie. Jak sam je określał, chodziło o przerwanie synchronizacji człowieka z widzialnym uniwersum i przywrócenie jej w bezpieczny dla obiektu sposób!

Serum miało zostać opracowane z zamiarem wykorzystania go dla armii USA. Wraz ze swoim zespołem, Caine pracuje w ściśle strzeżonej bazie badawczej ukrytej głęboko pod ziemią i zaczyna eksperymentować na szerokiej gamie zwierząt – przede wszystkim na gorylach. Po czterech długich latach badań nad stworzeniem specyfiku, w końcu naukowcom udaje się uzyskać pozytywne rezultaty na jednym z goryli.

Serum jednak nie jest idealne, ponieważ wpływa na układ nerwowy obiektów i sprawia, że stają się one bardzo agresywne. Pierwszy goryl na którym przeprowadzono testy zaatakował jednego z naukowców i próbował uciec z placówki.

Mimo tego, Sebastian postanawia zataić wyniki przed komisją i wypróbować serum na sobie, zanim zostanie odsunięty od projektu… Pozornie wszystko poszło zgodnie z jego planem, jednak wystąpiły pewne komplikacje w dalszej części procesu…

Sebastian Caine jeszcze zanim stał się niewidzialny był ledwie znośny: arogancki, egoistyczny, zadufany w sobie, protekcjonalny i zadziwiająco próżny, nieustannie patrzył z góry na swoich współpracowników i traktował ich z mieszanką zadowolonej z siebie wyższości i ledwie powstrzymywanej irytacji. We wczesnych rozdziałach filmu raczył swoich zirytowanych członków zespołu pompatycznymi wykładami, na wpół żartobliwymi proklamacjami wszechmocy i głęboko niestosownymi dowcipami seksualnymi. Z pewnością nie był on osobą, z która chciałoby się spędzać czas poza pracą.

Jednak ku nieustającej irytacji zespołu, zrekompensował swoją nieznośną osobowość swoimi umiejętnościami: niezależnie od tego, jak irytujące było jego nastawienie, lider projektu był rzeczywiście geniuszem. Oczywiście nie zapominał wspominać o tym przy każdej możliwej okazji.

Kiedy się nudził, Caine lubił się bawić, szpiegując swoją sąsiadkę, podglądając ją w intymnych sytuacjach. Wyrażał głęboką frustrację, gdy ta zaczęła w końcu zasłaniać okno żaluzjami.

Caine czerpał również wielką przyjemność z mieszania w życiu prywatnym swojej byłej dziewczyny, a jego nadęte ego nie było w stanie tolerować perspektywy tego, że mogłaby ona być szczęśliwa z kimś innym niż on.

Kevin Bacon Człowiek Widmo

Jeżeli Sebastian był do teraz człowiekiem z którym nie chcielibyście spędzać ani chwili, to po zażyciu serum było tylko gorzej…

Jako niewidzialny człowiek Caine zmienił się z narcystycznego geniusza w przerażającego potwora. Mając swobodę urzeczywistniania swoich pokręconych fantazji, zaczął robić nieznośne figle swoim współpracownikom niemal natychmiast po wyzdrowieniu, z których kilka przekroczyło granicę od złego smaku do zachowań jawnie przestępczych. Jego pierwszą ofiarą była Sarah, jedna z jego współpracownic, którą dotykał podczas gdy ona spała.

Ta sytuacja pogorszyła się diametralnie po trzech dniach testów, gdy przyszła pora na powrót do normalnej materii. Serum mające odwrócić efekt niewidzialności nie zadziałało, co doprowadziło naukowca do frustracji oraz odbiło sie na jego zdrowiu. Ciągłe testy i badania sprawiają, że Sebastian choruje i wpada we wściekłość w każdej drażliwej sytuacji. Fakt, że ledwo sypia przez przeźroczystość powiek tylko pogarsza stan jego psychiki.

Sebastian Caine Człowiek Widmo 2000

Od kiedy stał się niewidzialny używał tego aby uwolnić swoją mroczną naturę w całości. Oprócz prób molestowania współpracownicy, na jego koncie znajduje się również kilka zabójstw ludzi. Jego ofiarą stało się kilku innych naukowców oraz Dr. Kramer, nadzorujący projekt z ramienia komisji z Pentagonu.

Historia Sebastiana jednak kończy się dla niego tragicznie. Po tym gdy zwrócił przeciwko sobie już wszystkich, doszło do ostatecznej konfrontacji z której nie wyszedł żywy. Zginął w płomieniach w spadającej windzie, której kable odcięła jego była partnerka Linda.

Caine to przykład psychopatycznego naukowca, który używa stworzonych przez siebie wynalazków aby siać terror wszędzie gdzie się pojawi. W tym przypadku ciężko stwierdzić czy serum zmieniło Sebastiana, czy niewidzialność obudziła jego prawdziwą naturę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *