Evan Peters Tate Langdon American Horror Story

„American Horror Story” – Tate Langdon

Tate Langdon urodził się około 1977 roku jako syn Constance i Hugo Langdonów. Był bratem Adelaide, Beauregarda i Rose. Pomimo braku fizycznych defektów, chłopak cierpiał na poważne problemy psychiczne, które prawdopodobnie wynikały z nieobecności ojca, zaniedbania matki oraz wpływu sadystycznej atmosfery w domu. W wieku sześciu lat Tate dowiedział się, że jego matka, Constance, zamordowała ojca, Hugo, z powodu jego zdrady z Moirą O’Harą, sprzątaczką rodziny. Jednak Tate uwierzył w wersję matki, że ojciec uciekł i zostawił ich, gdyż Constance skłamała mu na temat jego losu, aby oszczędzić mu bólu po stracie ojca oraz uniknąć więzienia. W 1994 roku Tate osiągnął punkt kulminacyjny swojej chorobliwej psychiki, dokonując masakry w liceum Westfield High i zabijając piętnastu uczniów.

Ten artykuł to część serii artykułów o postaciach z serialu American Horror Story

Po strzelaninie Tate powrócił do domu, gdzie został zabity w swojej sypialni przez oddział S.W.A.T. Od tamtej pory zamieszkuje ten dom jako duch, wykorzystywany przez mroczne siły obecne w posiadłości, które manipulują nim jako marionetką w celu osiągnięcia jeszcze bardziej złowrogich celów.

Według Constance, Tate jest źle nastawiony ze względu na swoją naturalną, poetycką niestabilność emocjonalną, co sprawia, że zazdrości i pragnie niezależności, jaką posiada Violet Harmon. To właśnie przyciąga go do negatywnych sił, które go kontrolują.

Tate przywdziewa charakterystyczny styl grunge, popularny wśród nastolatków na początku lat 90. Podobnie jak jego muzyczny idol, Kurt Cobain, ma poważny wyraz twarzy, często wyglądając na zmęczonego życiem. Jest atrakcyjnym młodym mężczyzną o kręconych blond włosach, kwadratowej szczęce, intensywnie ciemnobrązowych oczach i ujmującym uśmiechu.

Tate Langdon – osobowość

Tate Langdon Evan Peters

Od najmłodszych lat Tate był przekonany przez matkę, że ojciec go porzucił na rzecz innej kobiety (choć w rzeczywistości to matka go zamordowała i wymyśliła tę historię, by wytłumaczyć jego zniknięcie). Wyrastał w cieniu obsesyjnego perfekcjonizmu matki, traktowany jako jej ulubione dziecko i czasem chwalony za swoją atrakcyjność, która wyróżniała go spośród jego zdeformowanego rodzeństwa.

Choć Constance często tłumaczyła jego trudny charakter jako „wrażliwość”, stawała się też obraźliwa, gdy nie spełniał jej nierealistycznych oczekiwań i nie potrafił „zaszczycić świata swoimi talentami”. To spowodowało, że Tate zaczął odżywiać urazę wobec matki, obwiniając ją za zniszczenie wszystkich ludzi, których kiedykolwiek kochał. Ta nienawiść nasiliła się, gdy Tate odkrył, że Beauregard został uwięziony na strychu i zamordowany przez Larry’ego Harveya, na prośbę samej Constance, która utrzymywała z nim intymne relacje. Mimo prób buntu przeciwko matce, aby chronić resztę rodzeństwa, nie zdołał powstrzymać ich tragicznego losu, co tylko wzmocniło rozdźwięk między nim a Constance.

Pozostając bez żadnego pozytywnego wzoru do naśladowania, zaczął dostrzegać ducha Nory Montgomery jako jego matkę, mimo iż nigdy nie była, w stanie zapamiętać kim był, dopóki nie przypomniał jej o tym, przy czym kobieta odwiedzała go tylko, prosząc o zdradzenie miejsca pobytu jej zaginionego biologicznego dziecka.

Tate Langdon to postać pełna sprzeczności, złożona z mrocznych doświadczeń i traumatycznych wydarzeń. Jego niezrównoważona natura oraz przyciąganie przez siły zła nadają mu wyjątkowy i niepowtarzalny charakter.

Więcej horroru na Strefa Grozy

Może Ci się spodobać:

+ There are no comments

Add yours