„Ciche miejsce: dzień pierwszy” – zapowiedź

0
cichemiejscedzienpierwszy

„Ciche miejsce: dzień pierwszy” nie będzie kontynuacją dwóch poprzednich części serii. W tej produkcji będziemy mogli zobaczyć pierwsze chwile inwazji obcych na naszą planetę.

Twórcy pokazują nam historię z perspektywy zupełnie nowych postaci, oraz przenoszą akcję do zdecydowanie większego miasta jakim jest Nowy Jork.

ciche miejsce dzień pierwszy 2024
Lupita Nyong’o pojawi się jako główna bohaterka w „Ciche miejsce: dzień pierwszy” | zdj. Paramount Pictures

Ciche miejsce: dzień pierwszy – fabuła

„Ciche miejsce: dzień pierwszy” to prequel serii Ciche miejsce, która zaczęła się w 2018 roku od filmu wyreżyserowanego przez Johna Krasinskiego. W najnowszej produkcji będziemy świadkami pierwszych dni inwazji obcych istot, które polują na ludzi za pomocą swojego słuchu. Akcja filmu będzie rozgrywała się w Nowym Jorku, gdzie garstka ludzi będzie walczyła o przetrwanie, a główna bohaterka o imieniu Sam (w tej roli Lupita Nyong’o) będzie starała się uchronić swoją rodzinę.

Obsada i twórcy filmu

Za reżyserię filmu odpowiada Michael Sarnoski, który zadebiutował w 2021 roku filmem „Świnia”, w którym główną rolę zagrał Nicolas Cage. Scenariusz filmu napisał Jeff Nichols, twórca takich filmów jak Uciekinier czy Midnight Special. Pomysłodawcą i producentem filmu jest John Krasinski, który wyreżyserował i zagrał w dwóch pierwszych częściach „Cichego miejsca”.

Z informacji dotyczących obsady, jedyną pewną informacją jest, że wiodącą postacią filmu będzie Lupita Nyong’o. Zdobywczyni Oscara, znana z filmów „To My” czy Czarna Pantera.

Oprócz wyżej wymienionej, potwierdzono obecność takich aktorów jak Joseph Quinn, znany z Stranger Things czy Alex Wolff, którego fani kina grozy mogą kojarzyć z filmu „Dziedzictwo. Hereditary”.

Zwiastun i premiera filmu

Film ma trafić do kin 28 czerwca 2024 roku. Jest to data zmieniona z pierwotnej, która była zaplanowana na 2025 rok. Powodem przyspieszenia premiery jest sukces drugiej części Cichego miejsca, która zarobiła ponad 296 milionów dolarów na całym świecie, mimo szalejącej wtedy pandemii.

„Ciche miejsce 3” – co z filmem?

Trzecia część Cichego miejsca jest w fazie produkcji i ma być kontynuacją historii rodziny Abbott z pierwszych dwóch filmów. Reżyserem i scenarzystą filmu jest ponownie John Krasinski, a w rolach głównych powrócą Emily Blunt, Millicent Simmonds i Noah Jupe. Premiera filmu jest zaplanowana na 2025 rok.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *