„Omen: początek” – zapowiedź

0
thefirstomen2024

Klasyczna seria horrorów o nadejściu Antychrysta powraca wraz z filmem „Omen: Początek” i zabierze nas na sam początek jego drogi.

omen początek 2024
Nell Tiger Free w roli Margaret w filmie „Omen: początek” | Kadr z trailera filmu

„Omen: początek” fabuła

Młoda Amerykanka zostaje wysłana do Rzymu, aby rozpocząć życie w służbie Kościoła, ale napotyka ciemność, która powoduje, że kwestionuje swoją wiarę i odkrywa przerażający spisek, który ma na celu doprowadzenie do narodzin wcielonego zła.

Czterdzieści osiem lat po premierze horroru „Omen” odbędzie się premiera prequelu horroru „Omen:początek”, który ujawni, co wydarzyło się przed wydarzeniami z pierwszego filmu. Akcja rozgrywa się bezpośrednio przed wydarzeniami z filmu „Omen” i obraca się wokół Amerykanki — Margaret, granej przez Nell Tiger Free — wysłanej do pracy w kościele w Rzymie. Tam Margaret odkrywa zły plan ożywienia Antychrysta, którego narodziny rozpoczynają się w filmie z 1976 roku.

„Omen” – poprzednie filmy

Seria filmów „Omen” opowiadała o młodym chłopcu, Damienie Thornie, który został adoptowany przez wpływową parę i powoli zaczynał objawiać swoją demoniczną stronę. Dzięki przerażającym fragmentom i zaskakującym zwrotom akcji, „Omen” stał się jednym z klasyków gatunku.

To zachęciło twórców do rozszerzenia jego historii, dzięki czemu doczekaliśmy się sequeli, restartu serii, a teraz prequela. A że aktualnie trwa moda na podnoszenie starszych tematów i tworzenie ich na nowo, już wkrótce będziemy świadkami historii sprzed narodzin Damiena.

„Omen: początek” – twórcy

Za kamerą stanie Arkasha Stevenson, która jest prawdopodobnie najbardziej znana z reżyserii siedmiu odcinków serii antologii horrorów „Channel Zero”. Współautorami scenariusza do filmu są Tim Smith i Keith Thomas, którzy wyreżyserowali adaptację Stephena Kinga „Podpalaczka” z 2022 r.

David S. Goyer jest producentem filmu „Omen: początek” i jest dobrze znany z pisania scenariuszy do znaczących projektów, takich jak choćby trylogia „Mroczny Rycerz” Christophera Nolana.

Premiera i zwiastun

„Omen: początek” swoją premierę kinową w Polsce będzie miał 5 kwietnia 2024 roku. Poniżej zwiastun filmu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *