„Obecność 4” – jak zakończy się saga Warrenów?

0
Judy Warren Obecność

Córka Warrenów pojawiała się już w filmach z serii i widzowie mogli oglądać ją jako dziecko i nastolatkę. Najwyższa pora na dorosłą Judy Warren.

Najnowszy film z serii „Obecności”Conjuring: Last Rites będzie prawdopodobnie ostatnim filmem głównej serii (nie dotyczy to spin-off’ów oraz tworzonego serialu). To stwarza presję na twórcach, aby zakończyć tę przygodę w satysfakcjonujący sposób, zwłaszcza, że film „Na rozkaz Diabła” nie porwał publiczności tak jak poprzednie dwie produkcje.

Poza Warrenami w świecie „Obecności” istnieje wiele powtarzających się elementów i postaci, które zasługują na uwagę. Jeśli rzeczywiście jest to ostatni film z głównej serii, to niektórzy z najniebezpieczniejszych wrogów i najważniejszych sojuszników Warrenów powinni powrócić. Oto wszystkie postacie i elementy serii „Obecność”, które powinny znaleźć się w „Last Rites”.

Powrót najgroźniejszych przeciwników – Annabelle

Anabelle Obecność
Annabelle powinna mieć możliwość pojawienia się w ostatnim filmie z udziałem Warrenów. Przez wiele lat była jednym z ich najgroźniejszych antagonistów

Sukces serii „Obecność” doprowadził do szeregu spin-offów z postaciami pojawiającymi się w głównych filmach. Obejmuje to serie „Annabelle” i „Zakonnica”, które stanowią rozwinięcie historii dwóch najbardziej znanych złoczyńców z filmów „Obecność”. Lalka Annabelle pozostaje jednym z najbardziej godnych uwagi elementów serii i szkoda byłoby, gdyby Warrenowie nigdy więcej nie mieli szansy zmierzyć się z tak wyrazistym wizualnie wrogiem. Otwierało by to również furtkę na pojawienie się Warrenów ponownie na ekranie, jeśli seria „Annabelle” będzie kontynuowana w przyszłości.

Dorosła córka Warrenów – Judy

Judy Warren Obecność
Córka Warrenów pojawiała się już w filmach z serii i widzowie mogli oglądać ją jako dziecko i nastolatkę. Najwyższa pora na dorosłą Judy Warren.

Jednym z najważniejszych elementów filmów „Obecność” jest rozwój córki Eda i Lorraine Warrenów, Judy. Ta urocza dziewczyna, podziela naturalną zdolność swojej matki do widzenia i rozumienia zjawisk nadprzyrodzonych. W rolę Judy Warren wcielała się Sterling Jerins w „Obecności” i „Obecności 2″, a w „Annabelle wraca do domu” w tej roli oglądaliśmy Mckennę Grace. Ten ostatni film skupiał się głównie na Judy, podkreślając problemy, z jakimi borykała się w życiu, gdy dorastała jako córka demonologów.

Chociaż nie potwierdzono, że Judy powróci w „Conjuring: Last Rites”, jest wielce prawdopodobne, że ją tam zobaczymy. Jej rozwój z dziewczynki w młodą kobietę był spójnym elementem filmów „Obecność”. Pomogłoby to również w połączeniu filmu z „Annabelle wraca do domu” i mogłoby być kluczem do ponownego włączenia Annabelle do walki.

Warrenowie wyszkolą nowych demonologów?

Obecność 4 o czym będzie film
Warrenowie mogą szkolić nowych demonologów, dzięki czemu seria filmów będzie kontynuowana bez ich udziału

W prawdziwym życiu Ed i Lorraine Warren przeszkolili kilku innych demonologów. Należą do nich założyciel Phantasm Psychic Research Dave Considine, a także ich siostrzeniec John Zaffis. To mógłby być idealny kierunek fabularny dla kolejnego filmu z serii. Warrenowie są coraz starsi i przetrwali wiele ciężkich sytuacji w całej serii. Lorraine była przekonana, że powinni wycofać się z tego fachu jak najszybciej. Był to szczególnie ważny temat w trzeciej odsłonie filmu, w której Ed doznał zawału serca.

„Conjuring: Last Rites” powinno skupiać się na dziedzictwie pary, zwłaszcza w świecie filmów. Wprowadzenie nowych postaci może być kluczem do kontynuacji serii, umożliwiając tworzenie kolejnych filmów bez udziału Warrenów. Film może również powiązać to z potencjalnym etapem dojrzewania Judy, w którym Ed i Lorraine przekazują jej pełny zakres swojej wiedzy i umiejętności. Może to być także najlepszy sposób na uhonorowanie wpływu, jaki seria wywarła na gatunek horroru w ciągu ostatniej dekady.

Wizyta w domu Snedekerów

NAwiedzenie w Connecticut
Warrenowie badali nawiedzony dom w Connecticut.

Dom Snedekerów był jedną z najbardziej znaczących spraw, z jakimi Warrenowie mieli do czynienia w życiu. W 1986 roku para demonologów badała dawny dom pogrzebowy, po czym stwierdzili, że był on całkowicie opanowany przez demony. Chociaż wydarzenia w domu Snedekerów posłużyły za inspirację dla filmu „Udręczeni” z 2009 roku, powiązanie go z Warrenami mogłoby być dla pary idealnym ostatnim wyzwaniem. Biorąc pod uwagę zakres i tematykę filmów „Obecność”, Dom Snedekerów może być idealnym miejscem na zakończenie serii.

Fakt, że Dom Snedekerów był opętany przez liczne demony, sprawia, że byłby on o wiele bardziej niebezpiecznym miejscem niż lokalizacje z poprzednich filmów, które w dużej mierze skupiały się na pojedynczym zagrożeniu. Przytłaczająca liczba demonów atakujących jednocześnie Warrenów może stworzyć imponujące zagrożenie.

Powrót Valaka

valak
Valak po raz kolejny może stanąć na drodze Warrenom

Valak jest nadrzędnym antagonistą całej serii. Demoniczna istota zadebiutowała w „Obecność” i stała się głównym zagrożeniem w filmach „Obecność 2” i „Zakonnica”. Nawet jeśli Valak nie jest głównym złoczyńcą filmu (jak w „Na rozkaz Diabła”), pojawia się jako demoniczny władca marionetek pociągający za sznurki. Biorąc pod uwagę wieloletnią niechęć demona do rodziny Warrenów, Valak wręcz powinien pojawić się w najnowszym filmie.

Valak mógłby jeszcze raz stanąć naprzeciw Warrenów, zwłaszcza jeśli zbliżają się do końca swojej filmowej kariery. Demon pod postacią zakonnicy może zdecydować, że nadszedł czas, aby w końcu się zemścić, lub może chcieć uniemożliwić tej parze szkolenie innych demonologów. Biorąc pod uwagę rolę Valaka w uniwersum, szokujące byłoby nie pojawienie się demona w „Conjuring: Last Rites”.

Pojawienie się Przewoźnika

przewoźnik-annabelle-wraca-do-domu
Przewoźnik zasługuje na więcej czasu na ekranie a może nawet i na spin-off

To jeden z bardziej zapadających w pamięć elementów „Annabelle wraca do domu”. Przewoźnik był jedną z wielu nadprzyrodzonych sił uwolnionych przez lalkę Annabelle. Prześladując Mary Ellen, Przewoźnik został ostatecznie powstrzymany przez Judy, Mary Ellen i Danielę, które zastanawiały się, jak zamknąć lalkę Annabelle z powrotem w pokoju z nadprzyrodzonymi artefaktami Warrenów. Ten złoczyńca dostał bardzo mało czasu ekranowego a mimo to zapadł w pamięć widzów. Z pewnością zasługuje na więcej uznania ze strony twórców.

Więcej uwagi dla pobocznych bohaterów i wcielenie nowych

Siostra Irene Zakonnica
Siostra Irene również walczyła z Valakiem

Warrenowie odegrali kluczową rolę w filmach „Obecność”, ale nie są jedynymi ludźmi, którzy musieli stawić czoła machinacjom demonów takich jak Valak. Postacie takie jak Mary Ellen i Daniela zapewniły ugruntowane spojrzenie na siły nadprzyrodzone, z którymi tak często mają do czynienia demonolodzy. Drew Thomas był konsekwentnym sojusznikiem Warrenów w pierwszych dwóch filmach serii, który następnie odszedł w zapomnienie. Filmy o „Zakonnicy” skupiają się na siostrze Irene, która również mierzy się z Valakiem.

Przywrócenie niektórych z tych postaci byłoby idealnym momentem dla „The Conjuring: Last Rites”, ponieważ mogłoby pomóc w dalszym udoskonalaniu wszechświata podczas ostatniej przygody Warrenów. Drew może być jednym z potencjalnych uczniów tej pary, podejmującym własne przygody przeciwko siłom demonicznym. Mary Ellen, Daniela i dowolna liczba postaci, którym Warrenowie pomogli, mogą ujawnić utrzymujące się skutki tych spotkań. Natomiast otrzymanie przez Irene prawdziwej szansy na współpracę z Warrenami byłoby ekscytującym połączeniem, które pomogłoby w zamknięciu serii.

Emerytura Eda i Lorainne

Ed i Lorraine Warren Obecność
Warrenowie w końcu musza dostać szansę na odpoczynek

„The Conjuring: Last Rites” będzie końcem drogi Eda i Lorraine Warrenów. Chociaż szersza seria może być kontynuowana, dobiegająca końca podstawowa seria sprawia, że jest to idealny moment, aby raz na zawsze zamknąć historię Warrenów.

„The Conjuring: Last Rites” mogłoby nakreślić ich wspólne ostatnie przygody, potencjalnie pokazując ich odchodzących na emeryturę jako demonolodzy. W tym miejscu twórcy mogliby zamknąć pewien rozdział, oraz otworzyć drzwi do kolejnych filmów z serii, przedstawiając na przykład osobę, która weźmie brzemię Warrenów na siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *