10 największych sojuszników Winchesterów z serialu „Supernatural”

1
Castiel supernatural

Castiel to jedna z ulubionych postaci wśród fanów serialu "Supernatural"

W poprzednim wpisie przedstawiałem Wam 10 najgroźniejszych przeciwników Sama i Deana z serialu „Nie z tego świata”. Więc teraz przyszła pora na kilka słów o największych sojusznikach braci, którzy na przestrzeni wielu odcinków pomagali im rozwiązywać sprawy i pozbywać się problemów. Kogo byście jeszcze dodali do tego zestawienia?

Bobby Singer

Bobby Singer Supernatural
Bobby traktował Winchesterów jak swoich synów. Niejednokrotnie ich rugał za głupie zachowania, ale zawsze otaczał ich opieką.

Bobby Singer – przybrany ojciec braci, doświadczony łowca, ekspert od okultyzmu, często pomagał im w rozwiązywaniu spraw i dostarczał ważnych informacji. Bobby był jednym z nielicznych ludzi, którzy traktowali Sama i Deana jak rodzinę, a oni nazywali go “wujkiem Bobby”. Był też mentorem dla innych łowców i posiadał bogatą kolekcję książek i artefaktów związanych z nadprzyrodzonymi rzeczami. Bobby zginął z ręki Dicka Romana, ale jego duch pozostał przy braciach, zanim ostatecznie przeszedł na drugą stronę.

Castiel

Castiel supernatural
Castiel to jedna z ulubionych postaci wśród fanów serialu „Supernatural”

Castiel – anioł, który wskrzesił Deana z piekła, później zbuntował się przeciwko niebu, aby pomóc braciom w walce z Lucyferem, zyskał zaufanie i przyjaźń Winchesterów. Castiel był jednym z najpotężniejszych aniołów, ale też najbardziej lojalnych i odważnych. Często ryzykował swoje życie i duszę, aby ratować Sama i Deana, a także ludzkość. Castiel był też ciekawy świata i ludzi, uczył się od braci i zmieniał swoje poglądy na wolną wolę i moralność.

Crowley

Nie z tego świata Crowley
Crowley niejednokrotnie oszukiwał braci Winchester i prowadził podwójna grę. Jednak ostatecznie dokonał ogromnego poświęcenia dla uratowania innych.

Crowley – król piekła, początkowo wróg braci, później zawiązał z nimi sojusz w celu powstrzymania apokalipsy, często pomagał im w zamian za przysługi. Był sprytnym i charyzmatycznym demonem, który potrafił manipulować i negocjować. Crowley miał też swoje słabe punkty, takie jak jego matka Rowena, jego syn Gavin czy jego uczucia do Deana. Pomagał braciom w wielu sytuacjach, takich jak odzyskanie duszy Sama, zniszczenie tablic Leviatanów, zamknięcie bram piekła czy pokonanie Amary.

Charlie Bradbury

Charlie supernatural
Charlie wygrywa w konkursie na najsympatyczniejszą postać w całym serialu. Jej więź z Winchesterami była bardzo silna.

Charlie Bradbury – hakerka i fanka fantastyki, która pomagała braciom w zdobywaniu danych i włamywaniu się do systemów, traktowała ich jak starszych braci. Była inteligentna i odważna, ale też zabawna i pełna entuzjazmu. Charlie miała trudne dzieciństwo, gdyż jej matka była w śpiączce, a ona sama była ścigana przez Dicka Romana. Zaprzyjaźniła się z braćmi i często im pomagała, a także przeżyła wiele przygód w alternatywnych światach, takich jak Oz czy Apokalipsa.

Kevin Tran

Kevin Tran Supernatural
Kevin planował dla siebie inną przyszłość, jednak wola niebios była nieubłagalna.

Kevin Tran – prorok, który odczytywał tablice z wiedzą bogów, pomagał braciom w poszukiwaniu sposobu na zamknięcie bram piekła i zatrzymanie Metatrona. Kevin był zdolnym i ambitnym uczniem, który marzył o studiach na Princeton, ale jego życie zmieniło się, gdy został wybrany przez niebo jako prorok. Był narażony na wiele niebezpieczeństw, takich jak ataki demonów, aniołów czy leviatanów, ale nie poddawał się i walczył o swoje przetrwanie. Kevin był też lojalny wobec braci i pomagał im w wielu sprawach, takich jak odczytanie zaklęcia na wypędzenie aniołów, odkrycie słabości Znaku Kaina czy stworzenie demonicznej bomby.

Jody MIlls

Jody MIlls nie z tego świata
Szeryf Jody MIlls dzielnie stawiała opór wszelkim nadprzyrodzonym istotom

Jody Mills – szeryf, która poznała braci podczas śledztwa w sprawie zombie, później stała się ich przyjaciółką i opiekunką dla innych łowczyń. Jody była silną i niezależną kobietą, która straciła swojego męża i syna z ręki potworów, ale nie dała się złamać. Nauczyła się polować i pomagała braciom w wielu sprawach, takich jak walka z Eve czy ocalenie Bobby’ego. Jody zaadoptowała też dwie młode łowczynie, Claire i Alex, i stworzyła dla nich dom pełen miłości i bezpieczeństwa.

Garth Fitzgerald IV 

Garth Fitzgerald IV
Garth był chyba największą fajtłapą w całym serialu.

Garth Fitzgerald IV – łowca, który często dzwonił do braci po radę lub wsparcie, sam też pomagał im w wielu sprawach, później został wilkołakiem i przywódcą stada. Był niezręcznym i żartobliwym łowcą, który miał dobre serce i chęć pomagania innym. Garth był też odważny i lojalny, gdyż pomagał braciom w takich sytuacjach, jak walka z Shojo, ucieczka z więzienia czy ochrona Kevina. Podczas jednej z akcji został ugryziony przez wilkołaka, ale nie zabił nikogo i znalazł stado, które żyło w pokoju z ludźmi. Garth założył też rodzinę i utrzymywał kontakt z braćmi Winchester.

Jack Kline

Jack supernatural
Jack początkowo był bardzo zagubiony i ulegał wpływom Lucyfera.

Jack Kline – syn Lucyfera i Kelly Kline, Nefil, który urodził się z ogromną mocą, początkowo nieumiejętnie kontrolował swoje zdolności, później nauczył się być dobrym i pomagał braciom w walce z Michaelem i Chuckiem. Był niewinnym i ciekawym dzieckiem, które szukało swojego miejsca w świecie. Jack był też potężnym Nefilem, który miał moc aniołów i demonów, ale też ludzką duszę. Był traktowany przez braci jak rodzina i uczył się od nich wartości i odpowiedzialności. Pomagał Winchesterom w wielu sytuacjach, takich jak pokonanie Asmodeusza, ocalenie Mary, zniszczenie alternatywnego Michaela czy zabicie Chucka.

Rowena Macleod

Supernatural Rowena
Matka Króla Piekieł była bardzo przebiegłym przeciwnikiem Winchesterów, ale miała też lepszą stronę, dzięki której okazała się bardzo silnym sojusznikiem.

Rowena MacLeod – matka Crowleya, potężna czarownica, początkowo nieprzyjazna braciom, później zmieniła swoje nastawienie i pomagała im w wielu sytuacjach, szczególnie związanych z magią. Była przebiegłą i ambitną czarownicą, która dążyła do zdobycia władzy i bogactwa. Rowena miała też skomplikowaną relację ze swoim synem Crowleyem, którego kochała, ale też nienawidziła. Stopniowo zmieniała się pod wpływem braci i innych ludzi, których poznała. Pomagała braciom w wielu sprawach, takich jak odblokowanie Znaku Kaina, ocalenie Castiela, przywrócenie pamięci Sama czy zatrzymanie Chucka.

Mary Winchester

Mary Winchester Supernatural
To właśnie od matki Winchesterów, May, zaczęła się cała historia braci.

Mary Winchester – matka braci, była łowczynią, zanim zginęła z ręki Azazela, później została wskrzeszona przez Amarę, pomagała braciom w polowaniach i próbowała nadrobić stracony czas. Była odważną i zdolną łowczynią, która pochodziła z rodziny Ludzi Pisma. Mary zrezygnowała z polowania, gdy wyszła za mąż za Johna Winchestera i urodziła Sama i Deana. Zginęła, z ręki Azazela, co zapoczątkowało całą historię braci. Mary została przywrócona do życia przez Amara jako prezent dla Deana. Miała trudności z dostosowaniem się do nowego świata i nowej roli matki. Często pomagała braciom w polowaniach, ale też podejmowała własne decyzje, które nie zawsze były zgodne z ich wolą. Zginęła ponownie, gdy Jack przypadkowo zabił ją swoją mocą, co spowodowało wielki żal i gniew u braci.

1 thought on “10 największych sojuszników Winchesterów z serialu „Supernatural”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *