Abigail (2024) – obsada, fabuła, premiera

0
Abigail zapowiedź filmu

Uniwersal Monsters powracają do nas z kolejną postacią! Po odnowieniu historii Niewidzialnego człowieka z 2020 roku, dostaniemy odświeżoną wersję córki Draculi w najnowszym filmie studia Universal.

W kwietniu tego roku, czyli prawie 88 lat po premierze pierwowzoru ze swojej trumny wydostanie się Abigail! Co na ten moment wiadomo o produkcji? Całkiem sporo, ponieważ mamy już wszystkie materiały promocyjne na wyciągnięcie ręki!

Za stworzenie filmu odpowiedzialne jest studio Universal Pictures. Abigail ma być odświeżoną wersją „Córki Draculi” z 1936 roku.

Abigail – o czym będzie film

Fabuła filmu koncentruje się wokół 12 letniej dziewczynki w stroju baletnicy, którą porwano dla okupu. Abigail, bo tak ma na imię uprowadzone dziecko, jest córką bogatego i wpływowego mężczyzny związanego ze światem przestępczym.

Jej porywacze, którym przewodzi znany z Breaking Bad Giancarlo Esposito, muszą popilnować jej przez jedną noc w pustej rezydencji, a nazajutrz odebrać okup w wysokości 50 milionów dolarów.

Jednak nie mogło by być za łatwo! Jak się okaże myśliwy zamieni się w łowcę, a niby jedna spokojna noc zamieni się w polowanie.

Zwiastun filmu ukazuje, że rezydencja zamieni się w fortecę bez wyjścia a porywacze najprawdopodobniej skończą jako pożywienie dla małej Wampirzycy.

Abigail – obsada i twórcy

Na ekranie zobaczymy sporo twarzy, które maja już za sobą występy w filmach grozy.

Odtwórczyni tytułowej roli, Alisha Weir, zagrała w mało znanym Irlandzkim horrorze „Nie wychodź z domu” z 2018 roku i co jasne, ze względu na młody wiek jest najmniej doświadczoną aktorką z całej obsady.

W roli porywaczki z miękkim sercem, czyli tej jedynej z grupy, która chce pocieszać dziewczynkę zobaczymy Melissę Barerrę, która przedstawia się jako Joey. Tą aktorkę widzieliśmy ostatnio w roli Samanthy Carpenter w filmie Krzyk z 2022 roku i w jego kontynuacji, Krzyk VI.

Melissa Barrera Abigail
Melissa Barrera wystąpi w filmie „Abigail” w roli porywaczki o imieniu Joey

Kolejną znaną twarzą jest wspomniany już przeze mnie Giancarlo Esposito, chyba najmocniej kojarzony z roli Gusa Fringa w Breaking Bad. Esposito wciela się w lidera grupy porywaczy i wydaje się, że to on zaaranżował porwanie i ma zajmować się negocjowaniem okupu, gdy reszta porywaczy będzie pilnowała Abigail.

W rolę jak się wydaje na zwiastunie najmniej ogarniętej dziewczyny w grupie pojawi się Kathryn Newton, którą fani horrorów mogą kojarzyć z takich filmów jak „Paranormal Activity”, czy z komedii grozy „Piękna i Rzeźnik”, gdzie grana przez nią postać zamieniła się ciałami z seryjnym mordercą.

Pozostali porywacze to Dan Stevens w roli Franka, Kevin Durand jako Peter i William Catlett jako Rickles. W tej grupie znajdzie się również porywacz o imieniu Dean. Ta postać to ostatnia rola zmarłego w lipcu 2023 roku Angusa Clouda.

Abigail – twórcy filmu

Matt Bettinelli-Olpina Tyler Gillett
Ci sami twórcy stoją za filmem „Zabawa w pochowanego” czy „Krzyk”

Abigail była współreżyserowana przez Matta Bettinelli-Olpina i Tylera Gilletta. Obaj pracowali już razem przy „V/H/S”, „Krzyk”, „Krzyk VI” i „Zabawie w pochowanego”. Biorąc pod uwagę ich lekko komediową reżyserię filmów grozy, można śmiało założyć, że Abigail będzie obfitowała w zabawne teksty oraz wymyślne sceny zgonów.

Przy tak ogromnej ilości filmów o wampirach mogłoby się wydawać, że nie ma już w tym temacie nic do opowiedzenia. Na przestrzeni lat filmy stworzyły w naszych oczach różnorodne wizerunki krwiopijców. Od tych bardzo dobrych po te tragiczne, jak choćby z filmów „Zmierzch”.

Mam jednak nadzieję, że Abigail, podobnie jak Reinfield z 2023 roku okaże się doskonałym, lekkim horrorem z motywami czarnego humoru.

Polska premiera filmu Abigail już 19 kwietnia bieżącego roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *