Akademia policyjna – ciekawostki, których nie znałeś

Akademiapolicyjnaciekawostki

„Akademia Policyjna” to seria siedmiu filmów komediowych, z których sześć pierwszych wydano w latach 80., począwszy od 1984 roku. Chociaż niektóre z nich nie zdobyły większego uznania, to specyficzny rodzaj slapstickowego humoru, który w nich zawarto, sprawił, że wielu z nas uwielbiało je oglądać w dzieciństwie. Można śmiało powiedzieć, że z biegiem czasu seria traciła na jakości, ale „Assignment Miami Beach” (Akademia Policyjna 5) i „City Under Siege” (Akademia Policyjna 6) nadal mają swoje wybitne i bardzo zabawne momenty.

Powróćmy więc pamięcią do tej serii zabawnych filmów w tym artykule, gdzie przedstawię Wam kilka ciekawostek o których mogliście nie wiedzieć.

Ojciec Steve’a Guttenberga naprawdę był policjantem

Ojciec Steve’a Guttenberga był prawdziwym nowojorskim policjantem, jednak jego mama nie mogła znieść stresu i zmartwień związanych z jego pracą. Przekonała go więc, żeby zrezygnował z pracy w policji, po czym zaczął pracować w sklepie z elektroniką. Jak na ironię, największą sławę Guttenberg zyskał dzięki roli policjanta w serii filmów „Akademia Policyjna”!

Wielkim fanem serii jest Bill Clinton

Wyżej wymieniony aktor, Steve Guttenberg przyznał w jednym z wywiadów, że miał przyjemność spotkać się z Billem Clintonem i ten powiedział mu, że zawsze jak jest w złym humorze to włącza sobie „Akademię policyjną”

Kapitan Harris był naprawdę pijany podczas kręcenia czwartego filmu

GW Bailey, który wcielił się w rolę kapitana Harrisa, twierdził, że podczas kręcenia „Akademii policyjnej 4: Obywatele na patrolu” był tak pijany, że w ogóle tego nie pamięta. „Nie mam pojęcia, o co w tym w ogóle chodziło” – przyznał aktor w jednym z wywiadów.

Sierżant Callahan naprawdę kochała broń

Aktorka Leslie Easterbrook nie musiała udawać, że kocha broń, ponieważ w rzeczywistości była członkiem NRA i strzelcem sportowym. Można nawet znaleźć filmy z tym jak posługuje się bronią w celach sportowych.

Gag z megafonem pochodzi z prawdziwego żartu

Gag z megafonem dotyczącym pasty do butów został zainspirowany żartem zrobionym brytyjskiemu reżyserowi Michaelowi Winnerowi.

Michael Winslow to jedyny aktor, który pojawił się we wszystkich filmach

Chociaż we wszystkich 7 filmach wystąpiło 3 aktorów, Winslow jest jedynym aktorem, który wystąpił we wszystkich filmach, a także w serialu „Akademia policyjna: serial”. Winslow gra Jonesa, który potrafi odtwarzać ustami wiele dźwięków i jest w tym niezwykle utalentowany!

Bank okradziony w „Akademii Policyjnej 6” został przedstawiony również w filmie Spider-Man

W Akademia „Policyjna 6: Operacja Chaos” gang Wilson Heights okrada bank. Ten sam bank został użyty ponownie w „Spider-Man 2”, kiedy Peter Parker toczy swoją wielką walkę z doktorem Octopusem.

Sharon Stone nie zagrała by w filmie, gdyby jej małżeństwo nie uległo rozpadowi

Sharon Stone pojawia się w Akademia policyjna 4: Obywatele na patrolu. Wzięła tę rolę po nieudanym pierwszym małżeństwie i chciała lżejszego okresu w swoim życiu, stwierdzając: „Spędzanie czasu z grupą komików to najlepsza terapia!”

Bubba Smith nie został wcześniej poinformowany o scenie w sukience

Kiedy Bubba Smith musiał założyć sukienkę i perukę w scenie kradzieży torebek w Akademii Policyjnej 3, nie został uprzedzony, że będzie musiał się tak ubrać przed pojawieniem się na planie, a nawet został poproszony o zgolenie wąsów! Odmówił ogolenia brody, w związku z czym operatorzy musieli kręcić jego sceny głównie od tyłu.

Istnieją 2 wersje słynnej sceny z mokrą koszulką

Leslie Easterbrook nakręciła 2 wersje słynnego już momentu z koszulką w „Akademii policyjnej 4”. W jednej wersji sceny miała na sobie koszulkę, która po zamoczeniu stała się przezroczysta i odsłoniła jej piersi. W drugiej scenie koszulka nie była już tak transparentna, i można było wykorzystać to ujęcie w zwiastunie filmu.

Siódmy film okazał się całkowitą klapą

„Akademia policyjna: Misja do Moskwy” z 1994 roku była zdecydowanie najmniej dochodowym filmem z serii. Jest również powszechnie uznawany za najgorszy, jaki ma do zaoferowania seria, z bardzo nielicznymi gagami, które faktycznie potrafią wywołać prawdziwy śmiech.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *