Lara Croft – oryginalna linia czasowa

laracrofttombraider

Lara Croft – główna bohaterka gier z serii Tomb Raider, brytyjska arystokratka i poszukiwaczka przygód, debiutująca w grze „Tomb Raider I” z 1996 roku. Na przestrzeni lat pojawiło się wiele inkarnacji tej postaci, a co za tym idzie – różnych jej życiorysów. W tym artykule przeczytasz o oryginalnej linii czasowej Lary Croft z gry Tom Raider I.

Oryginalna linia czasowa

Lara Croft, córka lorda Henshingly’ego Crofta, przyszła na świat 14 lutego 1968 roku. Już od najmłodszych lat była wychowywana w duchu arystokratycznym, otoczona luksusem i z dala od codziennego zgiełku. Kiedy miała trzy lata, rozpoczęła naukę z prywatnym nauczycielem, a w wieku jedenastu lat została uczennicą londyńskiej szkoły dla dziewcząt Wimbledon High School.

Gdy Lara miała szesnaście lat, jej rodzice postanowili, że powinna kontynuować naukę w Gordonstoun, prestiżowej szkole z internatem w Szkocji, uznawanej za jedną z najlepszych w Wielkiej Brytanii. Pewnego dnia natknęła się w holu na egzemplarz magazynu „National Geographic”, z profesorem Wernerem von Croyem na okładce. Lara rozpoznała w nim prelegenta, który kiedyś odwiedził jej szkołę. To spotkanie rozpaliło w niej pragnienie podróżowania i odkrywania nowych miejsc, a von Croy stał się dla niej inspiracją. Czytając artykuł, dowiedziała się, że profesor przygotowuje się do wyprawy archeologicznej po Azji, z planowanym zakończeniem w Kambodży, gdzie liczył na ważne odkrycie.

Nie chcąc przegapić takiej szansy, Lara udała się do rodziców z magazynem i zażądała, by mogła towarzyszyć profesorowi. Lord Croft, uznając, że taka wyprawa stanowiłaby wartościową edukację, uległ jej prośbom. Napisał list do von Croya, przedstawiając się jako osoba wpływowa i oferując wsparcie finansowe, jeśli profesor zabierze Larę. W odpowiedzi von Croy zapewnił, że tereny ekspedycji są bezpieczne, a jego doświadczenie gwarantuje opiekę nad Larą. Zgodził się chętnie na jej udział, dodając, że pamięta ją z wykładu jako osobę dociekliwą. Dzięki temu Lara wyruszyła na swoją pierwszą wyprawę.

tombraidergra1996

Pierwsze niebezpieczeństwa

W wieku dwudziestu jeden lat Lara ukończyła prestiżową szwajcarską szkołę dla zamożnych panien. Kolejnym etapem w jej życiu, zaplanowanym przez rodziców, miał być ślub z bogatym hrabią. Jednak wszystko zmieniło się, gdy jej samolot rozbił się głęboko w Himalajach podczas powrotu z wypoczynku w górach. W sytuacji, która dla wielu zakończyłaby się tragicznie, Lara wykorzystała swoje zdolności i intuicję, aby przetrwać. Po dwóch tygodniach dotarła do wioski Tokakeriby w Nepalu. To niezwykłe wydarzenie, które było zarówno cudowne, jak i otwierające oczy, odmieniło jej życie. Lara nie tylko przeżyła, ale również znalazła nową ścieżkę, znacznie bardziej ekscytującą i autentyczną niż dotychczasowe życie w luksusie.

Po niedługim czasie Lara zdała sobie sprawę, że tylko podczas samotnych podróży czuje, że naprawdę żyje. Rodzina wydziedziczyła ją, licząc, że zmieni zdanie i poślubi hrabiego Farringtona, jednak Lara nie przejęła się tym. W ciągu kolejnych ośmiu lat zdobyła imponującą wiedzę na temat starożytnych cywilizacji z różnych części świata. Zyskała sławę jako odkrywca kilku ważnych stanowisk archeologicznych i jako osoba, która pokonała legendarną Wielką Stopę w Ameryce Północnej. Pozbawiona rodowej fortuny, finansowała swoje kolejne ekspedycje, pisząc książki podróżnicze i publikując szczegółowe dzienniki ze swoich wypraw.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *